Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Kékes525 #83 üzenetére

    Ez így igaz, ezzel egyetértek. Végre egy normális hozzászólás.
    Attól nem tartok, hogy az USA nem lesz az EU szövetségese, mivel mindkettőnek érdeke ez. Így ugye más az adatgyűjtés megítélése is. De mindkettő szorgalmasan csinálja, abban biztos vagyok. Meg nem csak ketten sajnos.

    nyisziati: Az ostoba jelzőkkel hógolyóként te dobálsz mindenkit úgy, hogy a nap néha elvakít, nem látod tisztán a célt (a hol élni jobb és a többi maszatolás, amik el se hangoztak a többiektől), de meg vagy győződve, hogy dobni kell.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • anrb

    aktív tag

    válasz Kékes525 #83 üzenetére

    A példádat kiegészíteném azzal, hogy nem a fiad viszi el a tízezrest, hanem a főnököd. Tudomásul veszed a dolgot (vagy még te is adod át), mert ha hőbörögsz, akkor pórul járhatsz a függőség és az érdekérvényesítő képességbeli különbségek miatt.
    A NATO "szövetségesek" is jó képet vágtak, amikor a SWIFT-et (Belgium), Gemalto-t (Hollandia) hack-elték, vagy a német kormányzatot hallgatták le a jenkik.

    A példában az idegent (vagy távoli szomszédot) mi engedtük be - pl. két nagy magyar telco (és a kormányzat) is kínai technikára épített. A Vodafone és a Telenor is (és az összes nyugati szolgáltató) vehetett volna Ericsson vagy NSN cuccokat, de a spórolás mindent felülírt. Ez a kapzsiság tette hozta létre a mai Kínát is.

    Teljesen egyértelmű, hogy nemzetbiztonsági kockázat külföldi technikát alkalmazni (főleg kínait), de csak pár ország meri ezt így kijelenteni, a többi csak maszatol (a gazdasági kapcsolatok miatt, persze).

Új hozzászólás Aktív témák