Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz jacis #3 üzenetére

    És a HMD-Nokia mégis mit fejleszt?
    A telefonjaik minden téren középszerűek vagy egyenesen gyengék, a Nokia hálózatokat meg ne keverjük ide, mert az egy másik cég.

    Igen, a kínaiak egy védett, hatalmas belpiacra támaszkodnak, ami jogtalan előnyökhöz juttatja őket világpiaci szinten, ugyanakkor ezt jelentős fejlesztésekre fordítják. Lásd pl. a Huawei rendszerchipjeit, vagy a Xiaomi által kialakított okoseszköz-ökoszisztémát, vagy mindkét cég kamerás és MI fejlesztéseit. Egyébként Xiaomi ökoszisztémával szerintem kb. csak az Apple és a Samsung tud versenyezni.
    Mit adnak ezzel szemben a "valóban fejlesztő cégek", mint pl. az LG, Sony, HTC? Ugyanazt a tucattelefont, a kínaiakénál gyengébb kamerákkal és képfeldolgozó algoritmusokkal, kevesebb fejlesztést tartalmazó rendszerrel, minden téren a Google-re és a Qualcommra támaszkodva.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz salapp #44 üzenetére

    A probléma csak annyi volt azzal a Pureview-val, hogy ha láttál vele egyidős, egy árban lévő készüléket, akkor máris nem nézett ki olyan fényesen. A kamerája lényegesen gyengébb volt, mint a kategória bármelyik másik készülékéé, a hardvere le volt maradva egy generációval, az összeszerelési minőségét meg már a kínaiak is hozták. RAW-ban meg lehetett más készülékkel is fotózni, viszont míg a PV csak RAW+utófeldolgozás révén tudott normális képeket csinálni, addig más felsőkategóriás készülék még automatán is képes volt ezt összehozni.
    Azt aláírom, hogy a dizájnja nagyot ütött: milliószor igényesebb, esztétikusabb és egyedibb volt azzal a kamera elrendezéssel, mint az utóbbi 3-4 év bármelyik androidos készüléke.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz salapp #48 üzenetére

    Ok, látom van egy nagyon fix, nagyon szubjektív véleményed róla, kár vitatkozni emiatt.
    Szerintem nézz rá a GSMArena fotós és videós tesztjére, de akár a mobilaréna is megteszi. Szerintem mindent elmond egy Pureview mobil képességeiről, hogy másfél évvel a megjelenése után már nem emlékszik rá a szakma, teljes joggal. Míg pl. a Lumia 1020 (az előző Pureview) még hét év múltával is komoly szinvonalat képvisel mobilfotózás terén.

    Minden csúcsmobillal lehet RAW-ba fotózni, mindenen lehet utána RAWtherapee-val, DarkTable-lel és egyebekkel segíteni, hogy jó képek jöjjenek ki belőle, ahhoz nem kell Pureview.

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz fateless #51 üzenetére

    Igazad van, a történelmi példákkal: hülyeség a mai németeket okolni a 2. vh.-ért.
    Mert teljesen új alapokra lett helyezve a német állam és kultúra is közvetlenül a háború után.

    Ellenben ez a mostani Huawei ugyanaz, mint amelyik ellopta az Ericsson 4G-jét.
    Ugyanaz a mentalitás, ugyanazok a vezetők. És újra meg fogják csinálni, ha hátrányba kerülnek.
    Azért veszélyesek a kínai cégek, mert nem a nyugati játékszabályok szerint játszanak, és mindegyik mögött szorosan ott áll a KKP. A saját hazai piacukon sose lehet majd velük versenyezni, mert olyan mértékű az állami protekcionizmus. És erre a biztos hátországra támaszkodva persze, hogy már tudnak versenyezni a szabadpiacon is.
    Igen, az USA is védi a saját cégeit és hazai piacait, de ott legalább a közös nyugati elveken alapuló jogrend megvédi a kisajátítástól a konkurenciát, és az ő szabadalmi rendszerük azért védi a külföldi konkurencia IP-jét is, mégha nyilvánvalóan az amerikai cégek felé is hajlik a keze. Ami most a kínai cégekkel az USA-ban történik, az csak az elmúlt 20 év kínai mocskos húzásainak nagyon visszafogott viszonzása. Csak ezt mondjuk 10-15 éve kellett volna csinálni.

    Igen, egyik nagyhatalom se jó nekünk, mindegyik önös érdekből cselekszik és erőpozícióból fog alkudozni. De én inkább a nyugati hatalmak gazdasági-politikai dominanciáját kérném, mert nekik legalább van egy jogrendjük amit betartanak. Még ha néha kicsit kreatívan is értelmezik.
    A kínai meg az orosz állam gazdasági befolyását a politikai fogja követni, és nem hiszem, hogy bármelyik épeszű ember egy ilyen mintára átalakuló államban akarna élni. Én nem akarok a fehéroroszhoz hasonló elcsalt választásokat, vagy társadalmi pontrendszert, meg kínai gazdasági gyarmatosítást sem.
    Majd ha a de facto Kínában is olyan jogi védelmet élveznek a nyugati cégek, mint ami a kínai cégeknek járt itt az utóbbi 20 évben, és ez nem egy mindenható pártvezér kényétől-kedvétől függ majd, akkor jöhetnek vissza. Ameddig ez nem történik meg, addig legyenek kizárva nyugatról a kínai cégek, ahogy a Google vagy a Facebook is ki van zárva a népköztársaságból.

    Én meg közben drukkolok, hogy a jogszerinti kínai kormány is végre kapjon valami érezhető hátszelet.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák