Új hozzászólás Aktív témák

  • Dhampir

    félisten

    válasz Tulku #50 üzenetére

    Természetesen Szundar Szing életrajza kinyomtatott könyvben is elolvasható, és a történelmi személy Magyarországon is járt.

    Mások életét és vallását is érdemes megismerned.

    Na de visszatérve a korábbi gondolatokra, honnan is indultunk el.

    Ha bármilyen vallás keveredik a hatalommal, abból nem csak jó sül ki, ezt a keresztény és a buddhista történelem, a hódítások és legyarmatosítások egyaránt igazolják. Ebben az imigyen terjesztett "buddhizmus" is sajnos alaposan kivette részét.

    Mi itt Európában már-már túlzottan is toleránsak vagyunk (a magunk "jól bevált" és olajozottan "működő" kultúrája ellenében), és nagyon is nyitottak vagyunk a régi-új (vagy csak újként tálalt, de átformált) szemléletek befogadására. Ez jó dolog, csak a tengely másik végén ez nem így működik.

    A Dalai Láma vagy a római katolikus világ Pápája sokszor a világban működő hatalmi elit igényeit szolgálja ki, a mindenkori gyarmatosítók érdekeinek megfelelően. Forradalmak megteremtése, életben tartása, az uralkodó rendszer szétzilálása, stb.

    Pozitívum ugyanakkor, hogy Őszentsége, a Dalai Láma legalább bizonyos dolgokban józanabb, mint sokan mások, az olykor felszínes spiritualitástól sodort tömegből:

    A Dalai Láma válasza arra, hogy a Pilisben van-e a föld szívcsakrája

    Mi zavar a Dsida verssorban?....

    Téged mi zavar a Dsida verssorban? Az idézet arra utal, hogy nem a kép volt a lényeg, de mindegy...

    [ Szerkesztve ]

  • Dhampir

    félisten

    válasz Tulku #50 üzenetére

    A média "hasznos" találmány...tudjuk, hogy vezérelhető emberek milliárdjait hozza létre

    Az én vezérem bensőmből vezérel!
    Emberek, nem vadak -
    elmék vagyunk!

    Írja József Attila Levegőt! című versében.

    Használd az eszedet, szűrni kell, a forrásoknak pedig utána kell nézni. Feltételezem, hogy írtál már szakdolgozatot, vagy akárcsak egy újságcikket, ahol meg kellett adni a munkádat táplált forrásokat.

  • Tulku

    veterán

    válasz Dhampir #51 üzenetére

    Bizonygatod idézetek, fordítások által valamilyen klérus túlkapásait...

    Ezt bizonyítandó nevet és alakot (náma-rúpa) formálsz, majd verssorban mutatod ennek az illuzórikus voltát...ezért kérdeztem mi zavar e csodás verssorban, hiszen eddig beírásaid épp ennek ellenkezőjét bizonygatják, nekem valami ellen-feszülésnek tűnnek, megmutatni mindenütt a poklot, a rosszat, a boldogtalanságot....

    A "...de mindegy..." pedig nekem olyan virtuális legyintésnek tűnik, kissé lesajnáló módon,ám megértelek, te sokat olvasol, citálsz, ezért "világlátott" lévén megteheted...egy kérésem van (mint nem menekülőnek)...kérlek ne zárd le judeo-keresztény módon értekezésed egy félmondattal, hiszen más - az elme fátylát cipelő - emberlény tanulhat tudásodból, legalább is megláthatja egy darabkáját.

    Mérhetetlen keserűséget érzek egyébként soraidból, személyes tapasztalat hiányában mások elbeszéléseire hagyatkozva használsz jelzőket:

    "A Dalai Láma vagy a római katolikus világ Pápája sokszor a világban működő hatalmi elit igényeit szolgálja ki, a mindenkori gyarmatosítók érdekeinek megfelelően."

    Igen ez történt 1959-ben amikor a gyarmatosítók lerohanták Tibetet, Őszentsége maradt volna, de tanácsadói kimenekítették, azóta is száműzetésben él az indiai kormánytól kapott szálláshelyén...azóta szolgálja a gyarmatosítók érdekeit, ír is erről "Száműzetésben szabadon" című önéletírásában....
    Annyi bizonyos, hogy az együttérzés által más aspektusból vizsgálja a dolgokat, felveti ebben a hatalom hibáit, bírálja a tibeti rendszert...ha ez behódolás, ám legyen...

    "legalább bizonyos dolgokban józanabb..."
    Ez számomra előfeltételezi annak a berögzülését, hogy több dologban ugyan olyan szűk látókörű, mint társai...ez a mondat szerkesztés erre irányul...mutassuk meg egy számunkra józannak ítélt cselekedet által rávilágítani a gyarlóságra, zavart elmére...ha más nem, a "legalább" jelző ezt szimbolizálja a középfokkal a kifejezés végén...

    Ars-poeticád elolvastam hát...a toleráns szó igazi jelentését nem értem, számomra nem logaritmikus skálán mozog az elfogadás...de megértem ha így látod...

    József Attila sorait köszönöm, számomra az "Eszmélet" az alapmű, a 12 fokú oksági láncolat (melynek a náma-rúpa eleme, s hozzájárul a születés-öregség-betegség-halál ciklikusság folyamatos eljöveteléhez) legtisztább megfogalmazása rejlik benne...de nem citálom, ez a te asztalod...

    Végszóban azt kívánom, mindenkinek több ideje legyen foglalkoznia ÉNmagával és ne MÁSokkal, megfigyelni, tapasztalni, ebből építkezni...fontos dolognak tartom, sokkal fontosabbnak, mint mások cselekedeteit megfigyelni, jegyzetelni, elemezni...ha kissé fordulunk e felé, bizonyára jobbá válik szemléletünk, s ezáltal kivetülésünk, amelyet a minket körülvevő világként aposztrofálunk...

    Békességet!

  • #71562240

    törölt tag

    A jelek szerint megkésetten, de válasz az igényfelmérésre: szívesen olvasnék rendszerességgel.

  • GSP

    aktív tag

    Jó kis cikk, köszönet.

    ~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

Új hozzászólás Aktív témák