Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Egon #1 üzenetére

    Az elso pont gyakorlatilag kizarhato, mert majdnem minden nagyobb kiado dolgozik a sajat streamszolgaltatasan, hulye lenne sajat maganak ellenfelet allitani.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Alogonomus

    őstag

    válasz Egon #1 üzenetére

    4. Steam és a GFN összedolgozik.
    Valve a kliensén keresztül pontosan tudja, hogy ami játékot vettél, annak a futtatására képes-e a géped. Amennyiben nem képes, nyilván a GFN-hez vetted a játékot. Később ezt le is ellenőrzi, amikor csak a GFN Steam-kliensén használod a játékot. Még pár hónap tesztidőszak alatt a Valve meglátja, hogy hány játékot vesznek így az emberek. Amennyiben elég sokat, akkor leszerződik a Valve és az Nvidia, hogy a GFN-ből eredő plusz bevétel bizonyos százalékát amolyan "sikerdíj" formájában a Valve továbbutalja az Nvidia számlájára.
    A Steam a nagy kiadók saját játékplatformjai plusz a Stadia ellen nem sok eséllyel indulna egyedül harcba, mert a nagy kiadók platformja a a játékaik mellet a hardvert is tartalmazza, a Stadia hardvere mögött pedig ott van az Alphabet akárhány 100 milliárd dolláros tőkéje, amivel sokkal tovább bírná az árversenyt. Hosszútávon a Steam egyetlen lehetősége, ha szerez egy "saját gépet" a játékok futtatásához.

Új hozzászólás Aktív témák