Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -FreaK-

    veterán

    válasz arn #43 üzenetére

    Szerintem van még a tarsolyukban még ez-az, pár évre előre. Pl. aktív interposer, valamint a gyártástechnológiában is lesz még órajel tartalék szvsz.

  • -FreaK-

    veterán

    Ne a szavakon lovagoljatok, jóval több van még ebben az Intel témában mint azt itt pár hsz.-ben össze lehetne foglalni.
    Tessék szépen végig nézni AdoredTV videóját a témában, benne van minden. Miután először láttam, le is írtam valamelyik topicba, hogy én bizony többet nem veszek Intel terméket.

    b.: nézd végig! :)
    Intel - Anti-Competitive, Anti-Consumer, Anti-Technology.

  • -FreaK-

    veterán

    (#84) Dr. Akula: Persze, én sem vagyok a saját pénztárcám ellensége, az inkább egy hirtelen felindulás volt csak, de az biztos, hogy kis különbségek esetén is (ár/érték arányt nézve) inkább AMD-t veszek, mert egy esetleges vásárlásnál nem fogom elfelejteni ezt a dolgot..

    (#86) Tomcat: Hébe-hóba én is olvastam erről régebben persze, de ritkán, és úgy elfelejtetődött. Így nem is állt össze bennem a kép, hogy mekkora szemétségeket művelt az Intel, csak mikor megnéztem AdoredTV videóját.

    (#105) Vesa:

    "1. Nem tudjuk, hogy milyen "mocskos" eszközökről lehet szó, mert semmiféle konkrét bizonyíték nincs erre vonatkozóan (értsd: Bírósági ítélet, satöbbi). XY cikk nem bizonyíték."

    Hogy tessék? A bíróság elítélte a céget, és kártérítésre kötelezte! mi nem volt bizonyítva?
    Nem neked vagy nekem kell elhinni, hogy egy cikkben leírtak igazak-e, erről évekig folyt a bírósági pereskedés!
    Nem csak EU-ban, az USA-ban és azt hiszem még Japánban is!
    Nézd meg azt a többször is linkelt videót, összefoglal mindent.

    "2. Valószínűleg semmivel nem lennénk előrébb, tekintettel arra, hogy az AMD-nek csak nemrégiben sikerült néhány épkézláb terméket letenni az asztalra, hosszú-hosszú évek óta! Ha még igazak is lennének az Intel ellen felhozott vádak, akkor sem valószínű, hogy fentiek miatt bármi változott volna. Megjegyzem, az újabb adatok szerint az AMD CPU részlege feljövőben van, ami -ha már konteókat akarunk gyártani félinfók alapján- sokkal inkább igazolj azt, hogy az AMD mostanáig egyszerűen a gyenge termékei miatt nem tudott labdába rúgni és nem az Intel miatt!"

    Ne haragudj, de szerintem nagyon tévesen látod a dolgokat, és akkor szépen fogalmaztam.
    1: Amikor ez elkezdődött, akkor pont az AMD-nek voltak jobbak a termékei, nem is kicsit.
    2: Ekkor kezdte el az Intel ezeket a piszkos trükköket, amiket, ahogy előbb is írtam, a bíróságon bizonyítottak, és később meg is büntették őket érte.
    3: Utána az AMD piaci részesedése is erősen vissza esett, ez látható a grafikonokon is.
    4: Hiába nem hiszed, hogy ezek az OEM gép eladások sok mindent befolyásoltak, az eladások igen jelentős részét tették ki, ennek hatása meg látszódott is erősen, lsd.: piaci részesedés grafikonok.
    5: Az a büntetés, amit kiróttak az Intel-re meg akkora volt "csak", amit kb. egy év alatt(? nem emlékszem pontosan) a Dell-nek fizetett a cég, csak külön azért, hogy az ő termékeit használják csak, tehát nem különösebben viselte meg őket. Ennél jóval nagyobb volt a kár amit az AMD, és ezzel együtt a piaci verseny, és így végül a vásárlók is elszenvedtek, persze ezeket már nehéz számszerűsíteni.

    De tényleg, nézd már meg légy szíves azt a videót..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák