Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz sh4d0w #330 üzenetére

    Nem, de mi az a sok erre kíváncsi lenék. Max 1 az ami neked sok lehet.

    "Kihagytad az utolsó szót "- állítják." " Ezt vitathatod. OK.

    "Másrészt egy atomerőműnél a kisebb üzemzavarok is problémásak, mert jelezhetnek nagyobb, rendszerszintű hibát. Nem kell minden évben 7-es üzemzavar, hogy aggódjunk. Ebből 100 évenként 1 is sok"

    Ezt viszont szerintem nem.

    (#331) Gabás:

    "Ha tényleg fontos lett volna a legjobb technológia és a legjobb ár, akkor talán érdemes lett volna tendert kiírni rá, nem?"

    Erre nem tudnak (és szerintem ti sem) mit válaszolni, mert ez az ami egyértelműen bizonyítja a mutyit, és ez az ami miatt én igazán kritizálom Paksot, és nem a technikai oldal.

    ---------------

    Akkor még egyszer megpróbálom tisztázni az álláspontomat.

    1. Pillanatnyilag az atomerőművek azok amelyek a legolcsóbb áramot szolgáltatják. Másrészt egy jól megtervezett, jól felépített és jól üzemeltetett atomerőmű biztonságos. Habár olyan kis ország mint Magyarország különösen kell a biztonságra ügyelni, mert egy súlyosabb meghibásodás az egész országot veszélybe sodorhatja.

    2. Mivel Paks 1 még bírja egy ideig ráértünk volna később is dönteni.

    3. Senki sem jövőbe látó, ezért nem lehetünk egészen biztosak abban, hogy néhány év múlva nem lesznek e jobb technológiák. Egyrészt áramtermelésre, másrészt energia raktározásra gondolok. Lehet hogy igen, lehet hogy nem. Mivel időnk engedi, várhattunk volna néhány évet (5-10 évet)

    4. Ha mégis az atomerőművek mellett döntünk, akkor azt csakis kizárólag nyílt pályázat kiírásával tehetjük meg, az átláthatóság, kisebb költség, és mutyi lehetőség kizárása miatt.

    A Fidesz nyilvánvalóan azért titkosítja el az egész szerződést, mert Paks 2-ben nem Magyarország energia ellátásának biztosítása a fő cél, hanem a 2020 után erősen csökkenő EU-s források pótlása.
    Egy atomerőművet pénzszerzési forrásnak használni túlságosan is aggályos, mert annak rendes, biztonságos felépítését és működését erősen veszélyezteti.
    Ez a legfőbb ok, ami miatt Paks 2 számomra erősen aggályos.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Új hozzászólás Aktív témák