Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • litvitcsak.a

    tag

    Voltam tavaly Kínában és annak ellenére, hogy "felkészültem" mivel több ismerősöm is kint élt nagyom meglepett. A cég miatt először Guangzhou-ba mentem, ami nem egy szép város, Délen van így a pálmafák keverednek egy komoly metropolisszal, persze ez után Sanghaj így is komoly szájtátást okozott... Az nagyon más világ (még az usa és kanada után is)
    Kina beruházások és infrastruktúra terén nagyon sok tekintetben előrébb tart mint az eu vagy az usa. De komoly törések is tapasztalhatók.
    Az egyik építkezésen professzionális alap ásó és "horgonyzó" technológiával dolgoztak de a kitermelt földet emberi erővel hordták el. A munkások hátán egy-egy kosár volt abba rakták a földet és egy ideiglenes lépcsőn hordták fel a teherautókig, mint a hangyák. Amikor megkérdeztem az egyik kísérő mérnököt, azt mondta - "munkát kell adni nagyon sok embernek, ők csak ehhez értenek, ebből élnek". Hatalmas kontraszt.
    Guangzhou-nak van 4 metró vonala (60 állomás és 116 km) amikhez képest a budapesti nagyon lepattantnak, elavultnak és elhasználtnak látszik. De persze itt is megvan a kontraszt, mert több helyen ott riksa és nem olyan mint bp-n, hanem a megélhetés miatt tekernek napról-napra. Európai szemmel nagyon furcsa világ és a jelek szerint ők is a jövő. Egy évtizeden belül a Jüan a térség devizája lesz és nagy valószínűséggel nemzetközileg is el lesz fogadva a usd, eu, yen és a ch mellett.

    Mindezeket figyelembe véve, az it törekvéseik reálisak, ráadásul komoly pénzügyi bázis és "agy" bázis áll a rendelkezésükre, mivel a második világháború utáni japánhoz hasonlóan ők is küldik a fiatalokat külföldre tanulni. És az általános sztereotípiával ellentétben nem csak másolnak...

    [ Szerkesztve ]

    iMac 27" | Nexus4 | Kavics a magyar vizsla

Új hozzászólás Aktív témák