Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sub-ZeRo

    nagyúr

    válasz Lenry #1 üzenetére

    Akkor én kutya vagyok... :( És én hol voltam hogy nem tudtam erről eddig :F :O

    ;]

    "Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz Lenry #1 üzenetére

    Én használnám, ha használható lenne. A design szuper és az is rendben van, hogy a júzerek többségét nem érdeklik az apróságok, DE...

    @poszt:

    "mivel 20 év nagy idő, eddig a Windowsok mindig a tálca és az asztal elválaszthatatlan duójával indultak, most pedig miért nem, ugye?! "

    Nem zavarna a dolog, ha az App-ek többsége nem abból állna, hogy van egy csempe a Modern UI-n ami a rákattintása után nyit egy ablakot a desktopon és valójában ott is marad. Magyarul az App egy shortcut, semmi több. Innentöl fogva elég felesleges a Modern UI egy desktop gépen. A tablet az más.
    Ettöl függetlenül nagyon jó a poszt. :R :R

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

  • pzstm

    titán

    válasz Lenry #1 üzenetére

    Vista óta arra használtam, hogy windows gombo megnyomtam és elkezdtem gépelni majd Enter-t nyomtam. ;)

    A cikk írójának gratula, nem csalódtam most sem benne :R

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Lenry #1 üzenetére

    Tudod minden OS esetében muszáj mélyrehatóan és előre gondolkodni. Figyelembe kell venni a gazdasági szempontokat, a felhasználói igényeket, és a konkurenseket is szemmel kell tartani, nehogy nekik jusson eszükbe egy olyan forradalmi újdonság ami igazi vásárló mágnesként szippantja el a vásárlókat.

    Minden nagy cég keresztül ment már ezen az OMG effektuson, amikor a cégvezérük, vagy a fejlesztőjük a homlokára csapott, hogy a francba ez hogy hogy nem nekünk jutott eszünkbe... ha az előbbi tette akkor ott jó eséllyel a felmérésért felelős osztályon csattant az ostor. A Google is alkothatott volna globális méretű közösségi hálózatot az egyetemi éveit taposó Mark Zuckerberg előtt, és nem kellene most szenvednie a Google plusszal.

    Az MS-nek az Apple a fő ellenfele. PC-n kényelmes MS dominancia van, de bár nem láttuk, azért nyilván volt egy ilyen homlokra csapós jelenet amikor látták, hogy az addig nem ismert táblagépekkel milyen siker sztorit írt az Apple (iPad sorozat). Ők voltak vele az elsők, bukhattak is volna akár, aztán hihetetlen siker lett, mindenki kullogott utánuk. Pedig akkor is voltak ilyen hangok, hogy aha, majd egy ilyen lapos téglalapot fogok magamnál hurcolászni, telefonnak hatalmas, számítógépnek, laptopnak meg kicsi...

    ... és maradjunk is ennél a példánál.

    Az MS azt csinálta amit a józan ész diktált. Igazodott a trendekhez, megvizsgálta hogyan csinálta az Apple ezt a dolgot, és próbálta a jó dolgokat megvalósítani.

    Nincs MAC gépem, de amikor kijön egy új OS verzió belőle, nincsenek benne innovatív újdonságok? Esetleg almáék benne hagyják a régi módszert amikor bevezetnek egy újat?

    A Windows 8 kezdőképernyőjének megszületésénél fontos gazdaságossági szempontok is érvényesülhettek, de végeredményben minden a felhasználókra vezethető vissza. A Windows üzletág a PC piacra épült kizárólag és sokáig. Aztán beléptek a WP rendszerükkel a mobil piacra is. Az látható, hogy a PC piac zsugorodása egyelőre nem állítható meg. Az iPad taposta ki az utat a táblagépek piacának, amit ugye minden nagy gyártó megpróbált koppintani, mert ők se maradjanak ki a jóból. A Google is későn lépett be erre a piacra az android alapú Nexus-al.

    Leegyszerűsítve, ha nem lettek volna olyan gazdasági szempontok mint például amennyire csak lehet közös vizuális alapokon nyugvó OS, ha az emberek nem vették volna mint a cukrot a mobilkütyüket akkor lehet, hogy most is a Windows 7 féle hagyományos Start menü kisebb mértékű reformálásán átesett dolog lenne a kezdőképernyő. De őszintén azt a régi típusú Start menüt mivel lehetett volna még tovább csiszolni? Amit lehetett a Windows 7-el kihoztak belőle. Az az ügy lezárult. Most erre megint lehet azt mondani, hogy benne lehetett volna hagyni például változatlanul. A superbar-t sem nagyon piszkálták már tovább, felveszi a háttérkép színét meg kisebb módosítások.

    Egyébként a Windows 8 fejlesztésének korai szakaszában még arról volt szó, hogy két féle start menü lesz, és annak megfelelően dönti el a rendszer hogy melyik lesz az alapértelmezett, hogy milyen eszközre települ. Aztán ez nem így lett.

    (#3) Jaffafa, (#5) pzstm: Köszi szépen :R

    (#6) Dark Archon: A cikk írásánál lényeges szempont volt, hogy érintőképernyő nélküli rendszeren legyen bemutatva, mennyire sikerült az MS fejlesztőinek megoldaniuk a használhatóságot úgy, hogy azoknak sem essen nehezére a kezelése akik egérrel és billentyűzettel dolgoznak. Magyarán úgy 10-ből 9 embernek. A válasz pedig benne van a cikkben, hogy semmilyen hátrányt nem éreztem a Windows 7-hez képest, ebből pedig az a konzekvencia vonható le, hogy remekül sikerült kombinálniuk a hagyományos beviteli móddal összehozniuk az érintőképernyős műveletekre is optimalizált felületet.

    "Enyhén ironikus az érintőképernyőre fejlesztett UI érintőképernyő nélküli PC-n való használata: magolj billentyűparancsokat..."

    Tudod, hogy az alap billentyűparancsokon túl, mint ALT+F4 és társai, hányat "magoltam be"? Egy kezemen megtudom számolni. pl a Windows+E amit megjegyeztem. Nagyon a többire nem volt szükségem, pedig tervben volt, hogy betanulom őket, de nem vitt rá a kényszer. A Windows+E is azért mert ugye nálam nincs Total Commander, több mint 10 éve Windows intézőt használok, illetve Windows 8 alatt Windows fájlkezelőt.

    (#7) tomtyi:"Most ezzel azt érték el, hogy a júzerek agygörcsöt kapnak a pc skizofrén működése miatt, cserébe viszont a telót és a táblagépeket sem veszik. Sikeres..."

    Ezt meg nevezhetjük Vista szindrómának. Elterjedt a Vistáról hogy fúj egy rossz rendszer, és mindenen hőzöngtek, az oldalsávon,a minialkalmazásokon, hogy lassitják a bootolást, az UAC-on stb. Bukott is egy nagyot. Aztán jött a Windows 7, amiben ugyanúgy benne volt az UAC - szerencsére -, a minialkalmazások és a rendszert imádták még úgyis, hogy a maradibbak szédültek a superbaron, és egyből kapcsolták vissza Vista módba, azaz legyen a tálcán látható a program neve is ne csak ikonja. Mintha olyan együgyűek lennének, hogy ikonról nem ismerik fel mi fut. Jó mondjuk lehet volt egy pár olyan. Pl apám munkahelyén van egy tag, akinek ez a perverziója, meg az, hogy a dupla Full HD monitoros rendszeren a Windows 7 professionalnál elrejteti a tálcát.

    A többi dologra, meg a rendszer tudathasadásosságára a válasz az, hogy jön a Windows 8.1, ahol már az asztali vezérlőpult lehet teljesen ki is lesz iktatva, és csak a gépház marad.

    (#8) virkir: Windows 8-ban is ott van a minden program mutatása lehetőség

    (#9) Narxis: Szerinted akkor a szalagmenü elfogadottá vált volna valaha is? Az embereket noszogtatni kell néha, mert lusták.

  • emvy

    nagyúr

    válasz Lenry #48 üzenetére

    > van otthon egy 1997-ből származó, a mai napig működő Mac-em, OS 8-al. alapjaiban pontosan ugyanúgy működik és kezelendő, mint a legújabb OS X.

    Be kell lassuk, azert az OSX eleg fajdalmas tud lenni idonkent, az ablakkezelesevel az elen. rMBP elott ulok epp, es nem tul produktiv, oszinten szolva - igazabol az egyetlen es legnagyobb elonye a Windowszal szemben a konzol meg a MacPorts.

    while (!sleep) sheep++;

Új hozzászólás Aktív témák