Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz alfa20 #291 üzenetére

    Nem mondtam, hogy a beszólás, lenézés miatt védem meg, hanem amiatt amit feltételeztél róla. A beszólást beszéljétek meg ti, az nem az én dolgom. ;) :P

    Én inkább a mondandómban erre a felvetésedre reagáltam:
    akkor mondj nekem olyan programokat ami MUI-ban fut és az alábbi sw-knek megfelelő alternatívák lehetnek minimális költségek mellett:

    Miért kellene mindenáron MUI-s programokat mondania, miért kellene egyáltalán mindenáron MUI-s programokat használni? Nem abból áll a Win8, a metro és az új felület használata, hogy csak MUI-s programokat használsz. Az egész vita a start menü kontra metro felülettel kezdődött és arról is van szó most is, vagyis arról kellene. A programokat senki nem hozta szóba, mivel nincs összefüggés. Attól még, hogy valaki 5000 desktopos programot használ, még simán el lehet Win8-on (ahogy én is), egyetlen MUI-s program használata nélkül. Főleg mivel te megoldottad (amit a Microsoft-nak kellett volna), hogy asztalra töltsön be a rendszer, sőt még van start menüd is, így végképp nem értem ezt az egész """szenvedést""" a start képernyő miatt, hogy neked miért is baj ez az új felület (most már.... a módosításaiddal együtt értve természetesen).

    "ízlésék és pofonok, te nem szereted a start menüt nem használod(tad) én használom és számomra praktikusabb mint a startképernyő. ennyi!"
    Ez tiszta sor. Észérv. De hát van lehetőséged használni Win8 alatt is a start menüdet, te magad linkelted be a megoldást rá. Akkor mi zavar még? És itt most ne térjünk vissza megint arra ami evidens, hogy ezt az MS-nek kellett volna megoldania, vagy kapcsolhatóvá tennie......

    Nem tette. Ez egy tény, ez van. Lépjünk át rajta. Ahogy az Ubuntunak nem kellett volna a Unity-t úgy bevezetni ahogy (ami szintén nagy felháborodást keltett), úgy ide sem így kellett volna bevezetni, nem ilyen drasztikusan, de ott is az maradt, itt is ez fog. Ezeken kár lovagolni.

    A start menü kivételével miben jobb a Win 7 a te szempontodból? Mert eddig csak arról volt szó, hogy ez a metro-s felület zavar. Ha pedig ezt megoldottad már, akkor végképp nem értem miért is jobb a 7-esen maradni, mint használni a már általad testre szabott Win 8-at. Használod a metrot? Nem használod. Akkor miért baj?

    Az viszont tényleg """maradiság""" (és nem a "szeretem nem szeretem" dolog miatt), ha csak makacsságból lemondasz a "várható" hosszútávú előnyökről, csak mert nem tetszik az új felület. 5 év múlva (hasraütve) sehol nem lesznek a Win 7-es gépek támogatottságban (dx 11.1, majdani 12 és még biztos rengeteg más SW-t is érint majd).

    Ez jó? Nem jó. De ha valaki makacsságból kimarad, az lemarad (nem most azonnal, majd később.....). Erről van szó. És itt sokan, köztük én is erre próbálok rávilágítani. Nem kell "szeretni" az új rendszert, arra ott a feleségem akit szeressek. De ésszerű kompromisszumokat kötve (3rd start menü akinek kell, új GUI) megszokható, belakható a rendszer. És nagyon sok kényelmi szolgáltatása van amiket például én nagyon megszerettem az elmúlt pár hónapban. Sok minden gyorsabb. Nem minden természetesen, de azért érezhető. Ettől még nem fogom "szeretni", de simán használható rendszer. :K

    Volt-e amit jobban szerettem a Win 7-ben? Persze, sok minden apróság.....
    Hogy visszaváltanék-e Win 7-re? Biztosan nem, most már nem.....
    Csak a Win 8 a jó rendszer? Fenéket, fanatizmus.....

    Én is használok mellette még Linuxot (Fedora és Ubi) és Win 7-et is, nem vagyok elvakult "csaka8-as" ember. De ami sírást itt és külföldi fórumokon is egyesek lerendeznek, az már-már ovis, "Úristen, Pistike elvette a piros teherautómat...." szintű. És itt most nem rád gondolok, te értelmesen érvelsz (néha végletekben, de ez legalább kommunikáció és nem csak "szaracsempe" vagdalkozás), élvezem a "vitát". Mondjuk ettől függetlenül nem értek veled sok mindenben egyet, volt amiben igen, de azokat már leírtam az előző hozzászólásokban. :D :R

Új hozzászólás Aktív témák