Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nagy Gábor

    tag

    válasz #41133696 #17 üzenetére

    a) Nincs befejezett és hibátlan szoftver ez alaptétel. A nemzetközi verzió február óta van jelen, azóta volt két frissítő kedd, update nem érkezett az új Office verziókhoz.

    Ha nem érkezett update, az nem azt jelenti, hogy nem volt hiba, hanem csak azt, hogy még nem javították ki az ismertté vált hibákat - amiket a javítás megjelenéséig a Microsoft bőszen tagadni szokott! - olyan módon, hogy az tömegméretekben kiadható lenne.

    C) Windows 8 esetében nem volt a folttal gond, csak Windows 7 rendszerek esetében
    Nálam pont Windows 7 van, mert
    - ami működik és megszoktam, azt minek rontsam el
    - a munkahelyemen is Windows 7 a környezet, ezt tanítjuk, ebben tanítunk, amíg a nyáron a váltás meg nem történik Windows 8-ra. Így engem személy szerint komolyan érintett a Win7 rendszereket érintő, számodra lényegtelen "malőr".

    3: A LibreOffice 4.0.0.2 elég gyakran megborul, szóval erény ebből a szempontból.
    Akkor sürgősen cseréld le a 4.0.2.2 kiadásra, ami az aktuális stabil kiadás.
    A LibreOffice oldalán egyértelműen közlik, hogy az X.0.0.Y kiadások bevezető, nem teljesen stabil kiadások, amelyek segítik az újabb funkciókkal való ismerkedést, a céges telepítéseket pedig az X.0.2.X kiadásoktól kezdik ajánlani. Tehát a verziószám harmadik (!) tagja jelzi a stabilságot. Az előző sorozatból tudomásom szerint most a 3.6.6 az aktuális, de a végső javításokat még beteszik egy 3.6.7-es kiadásba, amit folyamatosan fejlesztenek a lezárásig.

    Mellesleg a 4.0.2.2-esben egy momentán 500 oldal fölött járó könyvet szerkesztek, mazochizmusból egyetlen fájlban, anélkül, hogy fejezetekre bontva egy fődokumentumok keresztül készíteném. És bírja. 830 sorszámozott és feliratozott ábrával, lábjegyzetekkel (>50), ábrákra, fejezetcímekre, oldalakra mutató kereszthivatkozások garmadájával (>2000). És bírja. A Word ennek az ötödébe beledöglött és állandóan széttördelte az anyagot.

    Szóval nekem is megvannak a magam keserű, ám néha kacagtató tapasztalatai a Worddel és a Writerrel egyaránt. És a legtöbb jelenleg elérhető kereskedelmi és ingyenes Office csomaggal.

    dr. Nagy Gábor

  • #06658560

    törölt tag

    válasz #41133696 #17 üzenetére

    Most akkor kezdjem el szájbarágni, hogy a cikk kvázi hazudik a munkavállalókat, programverziókat tekintve? Azhhoz, hogy ismerjék az emberek a szalagot az kell, hogy teljes legyen a folyamat, nem elég az iparági vezetö irodai csomagban kötelezöen jelen lennie úgy, hogy az oktatási vonalon, otthoni verzióban már minimum hat éve csak olyan vásárolható, tölhetö le?

    a) nagyon nagy baj lenne, ha ennyi alatt már jönnie kéne neki.
    3: a hivatkozás, hogy jelen cikk is ebben íródott s ez a jó példa a stabilitásra marha gyenge, amelyik rendszer ennyitöl megekszik, az nem való semmilyen munkára.

    Röviden összefolgalva számodra, mert a jelek szerint nem érted: a programot nem minösítem, a cikket annál inkább tartom szarnak, pont semmi relevánsat nem mond, tök lényegtelen elemeken meg rugózik sokat.

Új hozzászólás Aktív témák