Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz arn #36 üzenetére

    Értem miről írsz, csak ez felemás. Ezt próbáltam leírni:
    1. Dekódolókból eddig se volt hiány, max 1-2 hiányzott amit vagy használtál volna, vagy nem. De ami hiányzott és lassan kell is az is csak azért mert sz*rtak vele. Így hiába nagy lépés a mostani, valahogy nem tudok nem rossz szájízzel ránézni. Szerintem a többiek is ebből indultak ki.
    - AMD oldalon lett volna gpgpu-s gyorsítás, leszarták.
    - Intelnél szintén bohóckodtak generációkon keresztül: nincs hevc, van de csak gpgpu-s és 8 bit. Utána 8bit:hw, 10bit:gpgpu... kivéve Pentiumok és Celeronok, mert ott utóbbi se... stb...
    - És erre jött a HDMI 2.0 ami mindkét oldalon váratott magára.
    Egyik se űrtechnika, 4 éve bekerülhetett volna mindenhova 5Ft-ért.

    2. Encode: erre meg azért írtam, mert sztem nem nagy előrelépés tekintve a támogatás hiányát. És igény sincs rá akkora.
    Plexet néztem, de anno nem volt semmi hw-s támogatás benne. Emby-ből találtam quicksync-est, talán az is custom volt, de nem sikerült működésre bírni azt sem.
    Szóval ezek inkább papíron léteznek, vagy még úgy sem.

    És akkor itt van ellenpontnak a 15k-s droid lejátszó ami mindezt tudja. Vicc.

    Én egyébként amiatt a triviális dolog miatt estem neki a transcode-nak, mert droidon (legalábbis régi hw/sw kombókon, nem tudom az újakkal mi a helyzet...) nincs hw deinterlace, sw-ből pedig nem bírta a tab.
    Gondoltam transcode+deinterlace - amiket az igp hw-ből tud - csak nem lehet gond... de az volt. :)

    szerk: A "nagy géppel" meg én is hasonlóan voltam. i5-2500+7850. Ugyan szükségem nem sok van rá, de hevc-t már nem tudott. Lett belőle i5-6500+1050 Ti. Előbbi mondjuk ingyen volt csak azért változott a vga meg mert mégis mi legyen? 1030 akkor még nem volt. :D Játék kb. 2x futott rajta azóta de a hw gyorsítás jól megy neki. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák