Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    A konkrét törvényjavaslat ismeretének hiányában nehéz bármit is mondani.
    Annyit azért megjegyeznék, hogy a titkosszolgálatok (hivatalos nevükön nemzetbiztonsági szolgálatok) eddig is megnézhették bárki bankszámláját (nyilván a célhoz kötöttség elvének betartásával, nem tömegesen).

    40. § (1) A nemzetbiztonsági szolgálatok feladataik teljesítése érdekében - eltérő törvényi rendelkezés hiányában - bármely adatkezelési rendszerből - az adatkérés céljának megjelölésével - adatokat kérhetnek, a rendszerekbe és a nyilvántartás alapjául szolgáló iratba betekinthetnek. Az adatkérést hiányos és töredékadatok tekintetében is teljesíteni kell. Az adattovábbítás tényét mind az átadó, mind az átvevő szervnél dokumentálni kell.
    (2) A nemzetbiztonsági szolgálatok az állami szervek, a pénzintézetek, a biztosítóintézetek és a távközlési szolgáltatást végző szervezetek által kezelt nyilvántartások adatait térítés nélkül kérhetik, illetve vehetik igénybe. Egyéb adatkezelő szerv a nemzetbiztonsági szolgálatok adatkérésével kapcsolatos költségeit utólag érvényesítheti.
    (3)100 A nemzetbiztonsági szolgálatok a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartását kezelő központi szervtől történő adatkérés, az érintettel és más adatkezelővel való kapcsolattartás során, és nyilvántartásaikban az e törvényben meghatározott feladataik ellátása céljából - jogszabályban meghatározott módon - személyi azonosítót, természetes személyazonosító adatokat, valamint adóazonosító jelet, illetve egyéb azonosítókat használhatnak.

    Kérdés, hogy ezt a jogkört akarják-e kiterjeszteni más szervezetekre, vagy mit akarnak.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #31 üzenetére

    Ez a rész valóban (rendkívül óvatosan fogalmazva is) minimum erősen aggályos. Ha bekerül a végleges, hatályba lépő verzióba is, akkor abszolút jogosan lehet köpködni kritizálni a kormányt (persze már az is érdekes, hogy ilyen egyáltalán felmerül bennük, a külföldi huzavona ismeretkében - mondjuk simán el tudom képzelni azt is, hogy valami nagytudású emberke fogalmazott, akinek fogggalma sincs a világról)

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    Semmi olyat nem találtam egyik cikkben sem, ami erre utalna (mármint tömeges adatgyűjtésre).

    Közölte: a pénzáramlás módját is ellenőrizni szeretnék, bizonyos esetekben a bankszámlákba is betekintenének. Kérdésre válaszolva hozzátette: jogszabályok alapján erre utólag most is lehetőség van, ugyanakkor szeretnék elérni, hogy bizonyos esetekben folyamatosan láthassanak bankszámlákat.

    Magyarán (nekem legalábbis az jön le ebből, hogy) a célhoz kötöttség elve megvalósul, az időbeli korlátozás lesz kevésbé szigorú.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz sh4d0w #42 üzenetére

    Ja értem. Kizárni nem lehet (sajnos), persze erősen remélem, hogy nem fajulnak idáig a dolgok.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Bogyó bá' #45 üzenetére

    Amíg olyan ellenzék van, amilyen, sajnos nem is lesz változás.
    Én nem szavaztam (és nem is fogok) a jelenlegi bandára, de jelenleg más párt neve mellé sem tennék ikszet: egyik hiteltelenebb, mint a másik.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák