Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #177 üzenetére

    De itt most arról van szó, hogy az árammal működő műszaki berendezések nem működnek.
    Ergo hiába röffented be a jelenlegi modernebb dízeleket hiába pörgeti a generátort az nem ad áramot az elektronikának. Ergo nincs fékrásegítés se elektromos gázpedál se fedélzeti számítógép...

    Viszont lelkes Rejtő Jenő rajongónk szerint a régitípusú dízeleknél még nem volt létszükséglet az elektronika, így azok gond nélkül mennének ilyen esetben is. csak mondjuk nincs belőlük már túl sok...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #194 üzenetére

    Jajaja... vagyik az alternatív önellátó elektromos rendszerekre gondolsz. Már sokszor beszéltünk róla.
    És mindig arra lyukadunk - legalábbis én - ki a végén, hogy jelenlegi formájában vagy nem megoldható, vagy túl költséges. De annyira, hogy a legtöbb embernek nem érné meg még a gondolata se.

    @neduddki: Kár, mert érdekelne. Így hirtelen nem jut eszembe semmi lehetőség a füst morzén kívül... És ez bosszant.
    ja most nézem, hogy tükrös és nem trükkös... :D Az kezdetnek jól hangzik. De ahhoz előbb el kell menni a fogadó félhez fizikailag is. Amúgy a napfénnyel lehetne játszani így kis távolságon belül.

    [ Szerkesztve ]

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #207 üzenetére

    örökké nem lehet balhézni sem, mert ha az lenne amit te mondasz, akkor a 2. vh után a mai napig is a romok közt gázolnál. Az emberek mint tudjuk, van rossz oldal, de van egy jóra való törekvése is...

  • HuMarc

    addikt

    válasz lapa #207 üzenetére

    A túlélésről max. az első egy év szólna, mert addig mindenki meghal, akit nem tud ellátni az elektromosság-mentes világ. És utána, amikor ez az egy év letelik, minden érték beáll az elektromosság előtti szintre (népesség, parasztság és elit eloszlása, stb.) elkezdődik a fejlődés.

  • HuMarc

    addikt

    válasz lapa #210 üzenetére

    Alapvetően nem kell elektromosság az élethez, ahhoz csak víz, meg kaja kell. Csak a víz nagymértékben függ az áramtól. És a WWII után nem nagyon volt tiszta víz a lebombázott városokban.

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #207 üzenetére

    Én hosszútávon abban hiszek, amit egyszerű/bb megvalósítani. Vegyük alapul, hogy már van gőz, vagy diesel gépünk. Kurblival, vagy akárhogy be tudjuk indítani. Szerzünk egy kompresszort, keresünk megfelelő elosztó részt hozzá. Akármennyit. Egyenlőre nem ez a lényeg. Minél több legyen, a kompresszor teljesítményéhez megfelelő. Minden gépipari gyárban használnak még levegős gépeket (én is használtam anno) sarokköszörű, fúrógép, stb. A régebbi eszterga gépeket is meg lehet hajtani, kis átalakítással. Nálunk a kovácsműhelyben, egy második világháború előtti esztergagép volt rákötve, szíjhajtással egy villanymotorra. Ez hagyján, a Vagongyárban anno olyan műhelyben dolgoztam ahol egy szintén háború előtti német gép( mi slőmann-nak hívtuk) volt. Ez egy sajtoló gép volt. 800 tonnával tudott préselni, és ami az esetünkben fontos lehet, víznyomással működött. 300 atmoszférás nyomás volt a csőrendszerben. Hatalmas szívannyúk nyomták a vizet. Igaz villanymotorral modernizálták a hajtást, de diesellel i ki lehetne váltani.

    Tulajdonképpen az egész rendszernek az lenne a lényege, hogy az erőforrás, esetünkben a nagy teljesítményű kompresszor középen lenne, és körülötte azok az eszközök amelyeket használni lehetne róla. Tulajdonképpen kör alakban.

    Ezzel a kör alakú megoldással lehetne a lakó részeket is ellátni energiával. Akár gőz, akár sűrített levegő, vagy gáz formájában.

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #212 üzenetére

    hidd el akkor is függtek tőle, gyárak, rádió, stb... 1-1 hadsereg legyőzését meg pont így érték el, hogy nem volt kommunikáció stb... és azért a 2. vh után nem sok maradt a németeknél sem, (infrastruktúra, víz, elektromosság, se egy épp kórház stb )... vagy pl Drezdából mi maradt?, néhány tégla...

    A cikk írójának:

    Mondjuk azért gagyi ez a sci-fi történet, mert a fizika alapvető tételeit hazudtolja meg.

    Ráadásul meghazudtolja a ma ismert világegyetemet, ami alapvetően nem baj de ebben az esetben akkor inkább Power rangers mesét nézek a tv-n... és ha komolyan gondoljuk ezt az egész témát, akkor fizikailag megtörténtehő eseményt, katasztrófát stb kell kitalálni.

    Mert tételezzük fel, nincs áram (blokkolja valami), akkor nincs mágnesesség sem, ráadásul mint áram részecskék + vagy - töltése nevezetesen az elektronoké és a protonoké, ami egyben felelős a kémiai kötésekért is.... namármost ha ők nincsenek akkor a világunk szétesik atomjaira.

    Felőlem lehet olyan hogy nincs áram, de akkor legyen pontosan elmagyarázva miért nincs...

    [ Szerkesztve ]

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #214 üzenetére

    De megfelelő szakemberekből álló gárda meg tudja csinálni. Nem kell más csak el kell menni egy olyan nem működő gépgyárba, mondjuk autógyárba, ahol sok a pneumatikus szerkezet. Szerintem néhány kéziszerszámmal, és egy kis leleményességgel össze lehet állítani egy ilyen rendszert. Először nem kell fúrni faragni, hanem a meglévő, általában szabványos csatlakozókat kéne használni. Biztosan lennének használható levegős gépek. Azokat a kompresszor beüzemelése után már lehetne használni.

  • Viszlát

    addikt

    válasz lapa #199 üzenetére

    Francba...

    Btw, van itt olyan aki aratott már gépi segítség nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #226 üzenetére

    igen. Először a káosz fog uralkodni, ez egészen biztos. Ilyen problémával még senki sem találkozott. Nincs ember a földön aki megmondja mi történt valójában. Ebből kifolyólag, senkiből nem lehet igazi vezető. Az első időben, nyilván próbálják keresni a hibák okát. Átnézik a rendszereket újra, és újra. Minden hibátlannak látszik mégsem működik semmi. Ezzel azért biztosan veszítenek egy kis időt, mert a tudósok, szakemberek jó része a hibásnak vélt elektromos rendszert próbálja megjavítani.

    Ahhoz, hogy nyugodt körülmények közt tudjanak fejleszteni, mindenképpen valami olyan helyszínt kell választani, ami megfelelően védhető, természetesen fegyveres erővel. Bár a hadseregnek sincs egyenlőre más, csak a kézifegyverek. De jobban fel van fegyverezve, és képzettebbek is, mint a kószáló "partizán csoportok".
    A megfelelő alkatrészeket is fegyveres védelem mellett kell összegyűjteni. Szerintem, ha a Budapesti, vagy a vidéki nagyvárosok gépgyáraiba bemegyünk biztosan találunk használható dolgokat a pneumatikus rendszerekhez. Ugyanis nem hinném, hogy a fosztogató, vagy élelmiszert kereső tömeg első célpontja a gépgyárakba vezetne. Így tehát biztosan nem csupasz falakat találunk.

    A fegyveres erővel védett "erőd városban" pedig meg lehet valósítani a túléléshez szükséges viszonyokat.

    A mezőgazdasági termelést, is valami hasonló módon lehetne csak megvalósítani. Bár ez keményebb dió lenne, mert a nagy földterületeket nem igazán lehet védeni.

    Biztos, hogy a legtöbb gondot, a nem valós idejű védelem hiánya okozza.
    ( ha a középkorban, mondjuk meg lehetett volna ejteni néhány telefonbeszélgetést, talán elkerülhető lett volna sok háború)
    Vagy minden jelentős pontra kisebb helyőrséget tesznek, amolyan univerzálisat. Vagy létrehoznak egy védhető "államot". Mondjuk egy vagy két megye nagyságút, melynek határait meg tudják védeni.

    Dany007: Neked köszönöm ezt a hozzászólást!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #207 üzenetére

    Naa ez a medmex témát már dobtuk.

    Szerintem nem lenne akkora vész, tehát anarchia, milliós járványok, több százezer halott az éhínség miatt...
    Van hadsereg, meg rendőrség, katasztrófa védelem és újabban terrorelhárítás is. Szükségállapotot meg el lehet rendelni demokratikus országban is.

    A 30-as években is 98%-a a lakosságnak áram nélkül élt. És élt. Ha nagyanyám még eszénél lenne el is mesélné nektek, hogy milyen volt az élet akkoriban. :K
    Hát nem jó, de megéltek.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #249 üzenetére

    Fontos szerintem, hogy az emberek a legelején hogyan szembesülnek a dolgokkal. Az sem mindegy, hogy éppen városban, vagy éppen falun vagy. Itt próbáltam összehozni egy bevezetőt a történésekhez.

    De ez csak az én szemszögemből nézve ilyen. Más nyilván másképp éli át. Tulajdonképpen már az első percekben a nyakadba szakad az összes következmény, ami az áram eltűnésével jár. Ha mondjuk éppen egy tóparton horgászol, távol mindentől, akkor nem. Csak akkor ha épp rádiót hallgatsz, vagy el akarsz indulni a kocsiddal.

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #249 üzenetére

    Úgy látom, te a negatív végpontot képviseled ebben a kérdésben.

    Én a másik végéről nézem. Egyébként nagyon nem kell ezen gondolkodni. Nagyon sok példa volt a 20. század történelmében, amikor hasonló történt. Persze nem áramkimaradás, hanem dühös, éhes tömeg kontra államhatalom. elég ha megnézed 1956, 2006. Akkor argentin államcsőd, Oroszország a cári időkben. stb. Abból lehet következtetni.

    Szerintem az állam erőszakszervezetei egy minimális rendet fenn tudnának tartani az átállás idején is. Meg álljon itt másik nézet: az emberek ha van közös cél és egységes vezetés nameg a megfelelő szakember gárda, akkor képesek összefogásra, együttműködésre. Lásd idei árvizet. De egyébként is az ember tulajdonsága, hogy közösségi lény, ugyanúgy képes az együttműködésre kis és nagy csoport esetében is.

    Kút téma:

    Ezen ne görcsöljetek már. Nem gyűrűkben kell gondolkodni. mostanában a kutak lényegében egy csövek lefelé a földbe. Kész. Jó kútfúró egy nap alatt megcsinálja. A vizet meg kézi erővel is fel lehet hozni. Nagyapámnál még olyan kút volt, ilyen karos. Nem tudom a nevét. :F

    10-20 méterre már van víz, de inni még nem jó. 80-100 méteren már ivóvíz van. Jah szinte az egész ország területén. :K

    (#266) Doze:

    Új lehetsz még errefelé. :DD Neki valami Rejtő Jenő hősről másolt stílusa van.

    Disznőölés: Nem egy nagy tudomány. Ha valaki nem undorodik nagyon - a többség - pár alkalommal a nagyja megtanulható.

    Csirke nyakát átvágó kislány: ilyen esetben inkább keresnének egy felnőtt bácsit, boci szemekkel: bácsi! Tessék már elvágni a nyakát... mert a gyerkek ilyenek, főleg a lányok. :))

    (#276) sziku69:

    Nem annyira. Hamarabb fogsz füstkarikákat eregetni.

    (#291) sziku69:

    Attól függ, tudnék e záros határidőre ak-t szerezni 1500 lőszerrel. :DD

    (#300) sziku69:

    Vidéken nagoyn sok dízel jár még. A piroskák például mind azok. De bz-k is vannak szép számmal.
    A vonaton meg szerintem van mechanikus vészfék, ha 0 az áram akkor is megállítod.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #269 üzenetére

    hát ne is haragudj meg, de ha valami probléma van akkor inkább egy mérnök mint valami manager... ezek a konzulensek managerek is értenek mindenhez de a valóság az hogy igazából semmihez sem...

    Egy mérnök, mármint gépész, nem hulladékgazdálkodási, sokkal hamarabb gyullad a feje felett a villanykörte... nem akarok általánosítani, de pl jogász/gazdász félék is mindenbe belekotyognak csak lövésük sincs semmiről, ami a megvalósítással/összeszereléssel/tervezéssel kapcsolatos, a kitalált világba meg nem igazán fontos egy költségtervezet :P

    Másrészt meg egy kőműves, vagy egy autószerelő, lakatos stb... lehet sokkal többre viszi mint akár egy mérnök is akinek a gyakorlata a számítógépes rajzolgatásból áll... egyébként személy szerint is ismerek olyan embert akinek van egy sufni, néhány szerszám de amit egyszer szétszed, azt össze is rakja...

    Pl MTZ 10 vagy akárhány sebességes váltója, 40 darab fogaskerékkel tengellyel stb...

    De ha már itt tartunk eddig csak kritizálsz, meg mondogatod ez-az nem jó, akkor rakj már te is hozzá valamit a kútfőből légyszíves

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #310 üzenetére

    Azért nincs olyan messze az álláspontunk egymástól. Az épebb eszű emberekben megfog maradni az életben maradás ösztöne. Katonasággal meg lehet védeni egy nagyobb területet. Sokan meghalnak, ez biztos. De ezeken a védett területeken viszonylag biztonságban lehet élni. Hogy ki kerülhet be ? Ez a nagy kérdés.

  • Doze

    aktív tag

    válasz lapa #310 üzenetére

    Háth igen, még ha nem is távolba nézünk 10-20 évre, csak az "esemény" utáni mondjuk 2 hónapra, addigra a lélekszám biztos megcsappan világszerte mondjuk 30-40%...

    Krónikus betegek, folyamatos lélegeztetést igénylők, dialízisre járók stb. Ők biztos felkerülnének arra a bizonyos névsorra :( bár ők csak a kisebbik része lenne...

    A városban biztos megnőne a halálos bűnelkövetés száma, de szerintem nem lenne annyira számottevő... mundjuk egy Bp. nagyságú városban mondjuk 5-10e ember..

    A komoly népesség csökkenés, biztosan az első 1-2 hétre tehető, mikor feje tetejére áll minden, sem kaja, sem pedig víz... a gyengébbek (gyerekek, nők), az elsők közt majd kondisabb kategória is áldozatul esne... Itt az alap probléma a "hirtelenséggel" van. Mert most itt beszélünk, a növény termesztésről, állat tenyésztésről... míg az felfut( átállunk a házi termelésre "újra tanulásra") addig 7 milliárd ember száját kéne etetni, a meglévő készletek hamar elfogynak...

    A legégetőbb probléma, hogy ilyen technológia mellett határán vagyunk az ellátásnak, de abban a helyzetben, aztán végképp a lakosság fele, vagy több mint fele meghalna... egyszerűen nincs szisztéma kidolgozva, ezt meg 3 nap alatt nem lehet megoldani, (még akkor sem ha nincs balhé)...

    Mondjuk én hiszek abban, hogy Magyarország mezőgazdasági kapacitása elég lenne hozzá... (persze vissza jönne a TSZ korszak a népesség legalább harmada a földeken dolgozna), csak ehhez szervezni kell.... másrészt míg vissza nem állunk mondjuk az 1700-as évek népességi szintjére, addig személyek, de érdekszférák közt is hatalmas harc lenne, hogy ki egyen hamarabb... (oroszok vigyorogva bedobnák a bőr nadrágszíjat a levesbe :DDD ) Ezeket az időket, sajnos túl kellene élni... ha az megvan akkor meg gondolkodhatunk mindenféle megoldáson... de addig a földhöz lenne szögezve az ember.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz lapa #314 üzenetére

    HI!

    alabecsulod az emberi talalkonusdagot tovabbra i aszondom, gyertjat meg nem egy nagy truvaj kanocnak meg elso korben dokmnden megteszi, majd tapasztalitu tuon tokeltesedik.
    petroleum nicns ellnen benzin egy darabig van boven lampat abbol se nehez csianlni, sot ha jol remlik karbidod mar joval az elktromossag elott is eloallitottak, ahhzo meg viz kell

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #310 üzenetére

    nem, nem. Nagyon elszaladt veled a ló.
    A roadot pont láttam, ott nincs már gyakorlatilag élővilág. Azért tartanak ott. Meg az már 10+ éves állaptot mutat, nem 2 hónapost.

    "esetleg kérdezzétek meg hány falusinak van saját vetőmagja, amiből amúgy az ehető dolgok lesznek. úgyértem jövőre, ha el nem lopják a terményt az éhező hordák."

    Barátnőm nagyanyja Ukrajnában él, a magyar határtól úgy 10 km-re. Ott falvak élnek lényegében önellátóan. Több tízezer ember. Náluk elmegy az áram végleg, kb egy hónapig fel se tűnne. :D

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • neduddki

    nagyúr

    válasz lapa #319 üzenetére

    HI!

    varosi nayvaosi szinten igazad van, mezogazdasgi vedekel ettol sokkal szebb, hiszed nem hiszed, felen a abokortanyak vilagabn most is tudook egy rakas tanyarol ahoz nincs vezetekes vellany es gaz es evannak az emberek
    gozzgeptol meg hujjet kapok en tovabbra is azt allitom amennyi uzemanyagra szukseg elsz az a trsauam elmulasaval megoldahato

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • neduddki

    nagyúr

    válasz lapa #319 üzenetére

    HI!

    csak a kedvedert felhivtam JJ-t aki 2od magaval csinal egy kompett "tsz-t" hat aszongya amivel foglkaozik abbol mindieg van annyo hoy vetni tugyon /ellenbn a szokszazmillios gepparkot megenne a fene, az oreg mtz mukodne egyedul.../
    /ennek elelben mar tenyegl 20 eve/ az oreeg parasztok nemestekkecsegbe hogy nem vot a botban csavazott vetomag

    udv

    neduddki

    mod: felen akinek allatelep van anak amra kompett novenytermesztesi uzletagas is, mert ha meg ken venni akkor az mar tul sok ba kerulne ugy nem erne meg
    a tiltas utan a 90es evekben rengetegen visszakotoztk tanyara /max telen jonnek be/ es aktiv mezogazdasaga kezdetek, de mar akkor se a lo es a okor vot a celszerszam hanem a ijjen-ojjan mtz-k
    az unio mezogazdasagi bejovetelvel ellnebn kezdtek a soktizmillios gepk megelenei, van esmeros akinek van egy 60millios csodaja, de meg csak ektten vezettek o meg a fia, megis ertem hogy vigyaznak ra
    soakt nem vagyok otthon, de amit a 90es evekben lattam, hogy lepukkant aratogepkkel probalkzonak az mostanara az en szeme alol eltunt

    [ Szerkesztve ]

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #319 üzenetére

    Mondom még egyszer, nem volt a filmben élővilág.
    Itt hová tűnne? Sehová.

    A katona meg nem hal éhen, mert több havi készlete van előre.

    Én nem tudom pontosan, hogyan csinálják, de barátnőm ha lesz ideje ír.

    Én max 2-3 évre saccolom a krízist. Az önellátás szép dolog, de az emberiség sose működött így. Mindig volt munkamegosztás.

    Úgy gondolom 2 dolog kell csak a túléléshez humán oldalról: tudás és közösség. Az emberiség történetében voltak sokkal nagyobb krízisek, és csak ez a kettő meglétére volt szükség.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #327 üzenetére

    Látom akkor az önellátás lényegét megértetted. Annyit tennék még hozzá, hogy hosszú távon jó ha valamire specializálódsz.

    A vakszerencsében nem hiszek. Az emberben genetikailag bele van kódolva a közösség építés. 10 vadidegen embert ledobsz egy lakatlan szigetre. Még ha egyik se beszéli a másik nyelvét, órákon belül már bizonyos szociológiai rendszer létrejön. Ez ösztönös viselkedés.

    A többi részére már nem tudok érdemben reagálni, mert nagyon elszaladtál.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • baluka26

    veterán

    válasz lapa #327 üzenetére

    Te állsz szerintem is legközelebb a realitáshoz. A többi vélemény igencsak utópisztikus.
    2-3 év lenne a krízis? Mit hívsz krízisnek?
    Szerintem 5-10 év kell legalább, hogy rendeződjenek a viszonyok, és meginduljon a fejlődés.

    They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #330 üzenetére

    "a közösségben hinni az kicsit a templom kategória."
    Ide azért írhatnál valami konkrétumot a segglyukon kívül. Léci. Ha még szeretnéd, hogy komolyan vegyelek. :U

    Mert amúgy de. Az ember alap tulajdonsága a közösség. Tessék szociológiát meg szociálpszichológiát olvasni.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #336 üzenetére

    Na most álljunk meg.

    "konkrétum az, hogy a két szép szemedért a közösség nem fog eltartani."
    Ilyet sehol se írtam. Ezt te és most találtad ki. Ne add a számba léci.

    Nem érted a fogalmat, ez a helyzet. A közösség képzés egy tulajdonság. Most ez lehet bármi. Lehet rabszolgatzartó társadalom, lehet rablóbanda, lehet önellátó falu. De biztos, hogy lesz. Méghozzá azért, mert genetikailag belénk van kódolva. Ez a túlélés egyik módszere. Olyan alap, mint a beszéd képessége.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #339 üzenetére

    Ez nem sors. Ez humánspecifikus viselkedés. Ezt értsd már meg. Genetikailag programozott.

    bocs. rosszul írtam. Még csak nem is humánspecifikus. Megjelenik a főemlősöknél és több más fajnál is.

    (#341) baluka26:

    Fantazmagória. Nem tudomány.

    [ Szerkesztve ]

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Vladi

    nagyúr

    válasz lapa #343 üzenetére

    Szó nincs "szent közös kézmegfogás"-ról. Ez megint a te agyszüleményed.

    Ne haragudj, de ha alapfogalmak szintjén nem érted meg a dolgokat, még csak a kérdést se olvasom el.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz lapa #343 üzenetére

    Te sem nagyon olvastál vissza, mi az a rend alapú forgatókönyv amit vizionáltunk. Kajajegy osztás, levél az karhatalomtól, és tudom bármennyire utópiának tűnik, de ha gebasz történik, mindig megtellnek a templomok emberekkel. Lehet én is oda mennék, nem mintha a szentigére lenne szükségem. A társadalmi gátak még mindig működnek. És nálunk kevésbé szerencsés kontinenseken képessek kézzel megművelni a földet, olyan szinten, hogy még az éppen aktuális kábszer termesztésére is van energia, akkor nincs mitől félni. Egyszerűen kézbe kell venni a szerszámot. szar lenne? valóban. De egy mérnök/gépész/teknikus, de még egy kamion sofőr is még mindig alkalmasabb arra hogy egy motort kössön össze a víztisztítóval (hogy ne haljál szomjan), mint egy szolárium alkalmazott vagy egy web designer. A SAP konzulens feladata pedig kb az, hogy amikor a zseniális management álltal létrehozott, mérnök munkáját akadályozó rendszerbe bevigye az adatokat. Zéró tudása van ezeknek az embereknek, kb eddig terjed, ha ide kattintasz a PO-ban akkor beírhatod a GR számot, amiből kapsz egy PRo-t hogyha a stock location xk87k45. Köze sincs semmilyen vevőhöz vagy akármihez, egy szoftverben szüttyögnek egész nap.

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #350 üzenetére

    Jegyrendszert csak kemény katonai diktatúra rendszere alatt lehetne bevezetni szerintem. Aki nem tartja be a szabályokat azokat egyszerűen lelövik, és kidobják a város falain túlra. Ha a katonai kormányzás megadja az embereknek a megfelelő biztonságot, amiért cserébe élelmiszert, stb termelnek. akkor sokáig fenntartható a rendszer. Esetleg lehet szövetségesed egy másik katonai "városállam".

    Kemény világ lenne ez biztos.
    Mindenki több sebből vérzik, mindenkiben vannak indulatok, mindenkinek meghalt valakije. De ha életben akarsz maradni, akkor aláveted magad a diktatúra hatalmának.

    Persze teheted azt is, hogy önállósítod magad, mint Robin Hood.

    Ugyanis amíg nem tudod valós időben megvédeni/felügyelni a Katonai városállam határain kívüli területeket addig ezeken a részeken bárki aki megfelelően fel van fegyverkezve, szabadon garázdálkodhat, addíg amig megteheti.

    A legnagyobb ilyen katonai városállamot szerintem, a mindenkori kormány fogja birtokolni. Jobb esetben hasznos fejlesztésekre használva az erejét.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz lapa #310 üzenetére

    Na de lapa, kezdjük ott, hogy a kaja nem azonnal fogy el, ha megszűnik minden utánpótlás is. Jó, nem a retek meg a földieper, de a búza, rizs, cukor, kukorica, takarmányok, stb. az igen. A tavaly nyári búzát éppen most nyárig tárolják, és fokozatosan fogyasztják el, nem beszélve az exportra szánt és az áram eltűnése miatt bennrekedő áruról, és természetesen nem is mindent egyszerre aratnak. Még malom sem kell ahhoz, hogy meg lehessen enni bármelyiket. Rengeteg tárolótelep van a városokban is, sőt, majdnem az összes nagyker meg nagy lerakat ott van. Míg megoldják a szállítást akár szekerekkel, addig simán van tartalék. Nem kell önellátásban gondolkodni, egy komplett társadalom már az ókor óta nem önellátó, és nem is minden tagja önellátó egyenként.

    Más: Amúgy azon gondolkodám, hogy biztosan volna egy ország, ahol ugyan a legjobban függenek az elektromosságtól, talán a világon minden országnál jobban, mégis a leghamarabb lennének túl a mélyponton. :DDD Lehet tippelni. :D

    [ Szerkesztve ]

  • neduddki

    nagyúr

    válasz lapa #360 üzenetére

    HI!

    na utannakerdeztem Joanyanaklhogy jol emlexem-e, nagyszuloi haz eladas alott talaltuk egy 3/4 hordponyi meg piros nelkuli gazolajat, az pedig min20 eves volt, /de inkabb kicsivel tobb/ aminek oadadtuk annak az totja joszaga gond nelkul elment vele, szoval nem dogliz az ojjan hamar /korabbi szavaidra reagalvas/
    az a kraz ami fleszedi a jardaszigetet az jo lesz utat csinlani is esszel:- )))

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #360 üzenetére

    Ne gondolkozz általánosságban. Mindig van remény. Ha az elején feladsz mindent, akkor halott vagy. Hidd el, ha egy ilyen helyzetbe kerülnél, csak azzal foglalkozna az agyad, hogy hogyan tovább. Szerintem a jelenlegi tudásunk lehetővé teszi, hogy egy ilyen helyzetben megtegyük az adott szituáció legésszerűbb megoldását.

    A remény nagy erőt tud adni. A félelem, vagy stressz ugyan úgy. Ha már el tudsz indítani egy diesel kocsit, teherautót, az már erőt ad a többi embernek is. Ha világítani akarsz, akkor egy időre van még gyertya. Ha nincs, akkor sötétben alszol, és reménykedsz. A túlélés ösztöne mindenkiben benne van. Nem egyenlő mértékben ugyan, de benne van.

    PRÓBÁLJ, VAGY PRÓBÁLJÁTOK MEG LEVÁZOLNI A TÖRTÉNET ELEJÉT. HA EZZEL VAN PROBLÉMA. ÉN BENNE VAGYOK ABBAN, HOGY MÓDOSÍTSUK. VISSZAMÁSOLOM A CIKKBE.

    Egyébként voltak itt olyanok, akik azt mondták egy hét után helyre állna a rend :D :D :D Szóval vannak végletes vélemények.

    neduddki: Köszi

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz lapa #360 üzenetére

    Nos vidéken az átlagos utak sehol sincsenek annyira tömve, tényleg, egy-két autópályát leszámítva, hogy ne lehessen köztük elhaladni. A földutak végképp nem. A városok határáig simán el lehet jutni. Lóval, bicajjal meg motorral aztán pláne, mert kis helyet foglal, sőt a járdán is lehet velük közlekedni. A városban meg meg lehet próbálni eltolni az autókat, már amit el lehet, nem minden busz. (És ehhez is lehet használni állatokat, egy erős ló simán odébb húz egy autót.)

    Nem kell az élelmiszer-ellátáson nagyon mit megtervezni, talán még jegyrendszer sem kellene, vagy csak nagyon rövid ideig. Egyszerűen VAN annyi élelem a városokban és városok körül, amivel hetekig kihúzzák, de ha épp ősszel történik, akkor jövő évig is. Csak az a termény nincs az országban, amit eladtunk külföldre. Inkább abba kell belegondolni, hogy attól, hogy elmegy az áram, még nem fog mindenki megőrülni. Sőt, az első órákban, vagy még inkább az első napokban mindenki ideiglenes állapotnak hiszi majd az áramkimaradást, és a kormány is megpróbálna nyugtatni minden lehetséges csatornán (szórólapok, kikiáltók, levél stb.). Információ hiányában éppen hogy betudná mindenki egy elég nagy áramszünetnek, a paranoiásabban ufótámadásnak... :D Egyedüli problémát azok a primitívek jelentenek, akik szándékosan rabolni akarnak, és lehetőséget látnak a riasztók működésképtelenségében.

    [ Szerkesztve ]

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #364 üzenetére

    Időd az van bőven, ha van a hátad mögött támogatás. Lajtos kocsiban víz,10 fegyveres. stb stb

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #367 üzenetére

    Lesz egy öntisztító folyamat, ez biztos. de maradunk utána is valamennyien. Az életképtelenek elhullanak. Ki így ki úgy. De az élet nem áll meg.

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #364 üzenetére

    "továbbra sem írt senki semmit arról, miként történne meg az ételosztás. ki kit utasít, hogyan, hova, jegyek honnan, kaja hogyan honnan hová."

    Sehogy. Mivel az első pillanattól kezdve lehetne látni az autók lelohadását - mintha EMP-vel lőtték volna ki őket - gyorsan ráfognak jönni az emberek, hogy valami gubanc van. Esetleg az estét fűszerezve pár műhold lezuhanása adná meg az alap armageddon hangulatot. :D
    Szerintem max 2-3 napon belül rájönnének hogy valami nagyobb gáz van a tartós áramszüneten kívül.

    Aztán meg rohanás a boltba! Elképzelhető, hogy a helyi rendőrség majd tartja a rendet egy ideig. De ugye a fejadagrendszert biztosan nem vezetnék be az első 1-2 napban, mivel még a döntéshozók se tudják, hogy mi a helyzet. Ugye kommunikáció hiányában nehéz. Zsákba macskára meg nemfognak ilyen döntést meghozni.
    Szóval eleinte maximum a felvásárlást fogják felügyelni a rendőrök. Nyilván nem tiltható be az embereknek, hogy vásároljanak. Abból elég nagy balhé lenne. Tehát szvsz felügyelik a vásárlást. Meg amúgyis lesz elég dolguk a rablókkal. Mert azért áram nélkül a bűnözésre hajlamos emberek is "bátrabbak" lennének. De még szvsz nem lenne fosztogatás.

    Viszont van egy pszichológiai vonulata is az egésznek. Képzeld el, hogy rendőr vagy és második napja felügyeled a felvásárlást... Biztos eszedbe jutna, hogy hoppá neked is kéne, mert otthon az asszony a gyerekkel és így tovább... Lehet egy idő után fontosabb lenne a családjuk, mint a szolgálat.

    Aztán a következő napokban befutnának az első hírek. Hogy az egész országban nincs áram és nem működnek a gépek. Sőt a határ túloldaláról is hasonlót jelentettek.
    Túl sok utasítást biztos nem hoznának a futárok. Valószínű hirtelen "ottfönt" se tudnák mit kezdjenek a helyzettel. Valószínűleg előkaparnának pár egyéb katasztrófára vonatkozó vészforgatókönyvet és megpróbálnának abból ollózni.

    Na és amint ez a hír elterjedne a városokban úgy kezdődne a pánikszerű felvásárlás és fosztogatás. Minden azon múlik szvsz, hogy egy jó vezető képes-e valahogy összefogni az embereket. Akár rikkanccsal kihirdetni egy közös megbeszélést a sportcsarnokban vagy hasonló. Nyilván minél nagyobb és népesebb egy település ez annál nehezebb.
    Szal ha nagyon rövid idő alatt előállnak konkrét hiteles és hihető ötlettel az összefogásra és a jövőbeni eredményekre, akkor van esély elkerülni a pánikhangulatot meg a komolyabb fosztogatásokat. De - ahogy az itthoni szakértelmet ismerem - napikig csak a pislogás menne meg a kar rázogatás meg hasonlók. Úgy meg hamar eluralkodna a pánik az embereket... Megjön a vészhír, a kaja fogy a hűtők már rég leolvadtak stb... Ilyenkor már senki se fog várni a "megmentőre".
    De ha időben össze vannak fogva az emberek, adva van neki egy cél és látja a vezetőn, hogy érti amit csinál... akkor szvsz van esély elkerülni a legrosszabb lehetőségeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz lapa #367 üzenetére

    Hát akkor begyalogol a bicikli helyett? :) Azért Pesten sincsenek akkora távok, kézben el lehet hozni minimum 10 kiló kaját. Nem NY ez, ahol annyian élnek mint Magyarországon. Szinte kisvárosnak számít. :D (A ny-iakat azért nem irigyelném ilyen helyzetben, akkora népsűrűséggel és amerikai mentalitással, meg gettókkal...) Ha kiszórják, kikiáltják, hogy hova és mikorra szerveznek ételosztást, akkor vajon megy az ember rabolni, vagy inkább sorban állni? A hazai tapasztalatok azt mutatják, hogy inkább utóbbi, némely előbbivel keverve. (A japán tapasztalatok meg azok, hogy még a bűnözők is ételt osztanak. :D)

    Dany007: "Képzeld el, hogy rendőr vagy és második napja felügyeled a felvásárlást... Biztos eszedbe jutna, hogy hoppá neked is kéne, mert otthon az asszony a gyerekkel és így tovább..." Ha egy rendőrfőnök ilyet megkockéztat, mármint hogy a rendőrt mindenféle ígéret nélkül kiküldi, csak hogy vigyázzon, az teljesen hülye. :D Szerintem nyilvánvalóan első mindig a rendfenntartó szervek és családjaik ellátása, hiszen rájuk épül minden krízis-szervezés.

    Amúgy valószínűleg behívnának számos, ha nem minden tartalékost is, és biztosan sokan tagadnák meg, de a kilátásba helyezett büntetésektől még mindig sokan tartanának. Mert mi van, ha mégis visszajön az áram, aztán a fejükre koppintanak, kell a fenének több százezres bírság emiatt, szóval érted.

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz lapa #370 üzenetére

    A postások máskor is végigjárják gyalog az egész várost egy nap alatt, hát majd most is végigjárják valaki, még ha nem is feltétlenül ugyanazok a postások, még a szóbeli tájékoztatás is lehetséges ilyen módon.

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #370 üzenetére

    De, leesnének. Elsőként azok amelyek épp pályakorrekció előtt álltak mikor elszállt az áram... És mivel van belőlük vagy 10-20 ezer darab nagy az esély rá, hogy minden pillanatra esik egy ilyen alkalom. Persze ez leginkább az alacsonyan keringőket érinti.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz lapa #364 üzenetére

    HI!

    Te mostg arra gondolsz, hogy az alap uzemeanyban 5% biokoponens van / jellemzoen: boiethanol/ par eve es az mekknhet meg, gond egy szal se mar beszeltem kedvenc vegyeszemmel es ha ben .lessz rakerdez uzemanyagosaknal /nyari szunet van na.../ de szeritne mivel ez tobbnyire bioethanol sok bug nemlesz
    pont az hogy gazolajonal a nagyobb az letere a teli es anyi koztt, lasd pl. dermedesi pont /ugye ez pont ellntetes igeny a konnyu parolgassal/ teemszeteen benzionnel si van elteres ha jol elexem oktober es aprilis a valtai ido
    teremszeresen specifikalt az a kraz amivel jardaszigete/szegejjt lehet felszedni meghozza ennyire:

    ha jol emlexem 900kg az a rettent az elen 1-2 otoval elbodogul, sajnos itt nincs osztrak gyamkorlat iszeritn akozepet tisztan hagyuk az utnak

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #375 üzenetére

    Jaj nem is probléma miatt írtam. Csupán látványosságnak, pánikkeltőnek. :) Arra viszont jó lenne.

  • neduddki

    nagyúr

    válasz lapa #378 üzenetére

    HI!

    lassan mar tenyelg csak kotoszkonyi jarsz ide mikor vki vmivel elogyun:- )
    egyet ne felejcs el leirtam meg az elejn esszel, tudod hegy meg a mohamed/ raadsul eleg csunya csorlovel is felszerelheto a joszag ami azert ezzel azzal elbir/
    lassan elugyuvok a vityazzal kivancsi vagyok abban mi nam teccik /erdekesseg: levegos az ablaktorlojer:- )/

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #378 üzenetére

    Hogy hogyan valósítom meg? Úgy hogy van fegyverem. Nem azt mondtam, hogy mindenhol ki lehet építeni.

    De ha másképp nem megy, gyalogosan körbe veszek a fegyveres embereimmel, (akik lehetnek akárhányan.) egy területet, ahol akkor éppen sokan vannak, Két három sorozatot a levegőbe engedek. Majd kihirdetem ordibálva, hogy aki élni akar az itt marad, a többiek meg mehetnek ahova akarnak. A lényeg, hogy együtműködjenek a rendszerrel.

    A káoszt másképp nem tudod visszafogni. És ahol erre időben rájönnek ott stabilizálódhat a helyzet.

    Vagy nézd meg a hajléktalanokat mondjuk pesten a X ker éles sarok környékén. Erdőkben élnek tákolmányokban. A vonatról lehet látni őket.

    Az ember tovább akar élni akar valahogy.

    [ Szerkesztve ]

  • sziku69

    senior tag

    válasz lapa #378 üzenetére

    Nagyon könnyen feladtad.

    Ez a fórum egyébként lehet egy lenyomata is a várható helyzet alakulásának. Optimizmus pesszimizmus, realitás, stb.

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz lapa #375 üzenetére

    Miért ne tudnának behívni senkit? Posta, kikiáltó, szórólap. Rend és rendszer garanciája? Mintha nem szűnt volna már meg jó néhányszor. Azóta ugyanolyanok az emberek. Nem az áram ment el, okés, de ga a II. VH-ban elment a gáz és megszűnt a víz egy városban, mellékesen nem működtek a telefonok és a kevés elektronikai cucc sem ment mert átálltak az energiaszolgáltatók, benzin meg már rég nem volt mert kellett a hadseregnek, az éppen ugyanazt eredményezte, hiszen akkor meg azokra épült minden. És akkor még jöttek az idegen megszállók és menekültek az előző megszállók, elvettek mindent, szétbombázták a műemlékeket, a királyi palotát, találat érte a főtemplomot, tömegeket hurcoltak hol nyugatra, hol keletre, megerőszakolták a nőket, felkoncoltak minden ellenállót, vagy akire rámondták, hogy ellenálló, járványok törtek ki, emberek tömegei bújtak el a pincékben. Csak Bp. ostroma több mint száz(!) napig tartott, a pokol évekig, és senki sem látta, lesz-e utána még világ egyáltalán. Az ellenállás esélytelen volt, mindenki csak menekülni próbált, csak a német tisztek utasítottak harcra - és harcoltak is. Miközben ment a szabadgyilok, ha az ember nem volt zsidó, csak ellenszenves, akkor rámondták, másik oldalt meg ha az ember nem volt náci, csak ellenszenves, akkor rámondták hogy hazaáruló, bárkit bármilyen ürüggyel megölhettek, összeverhettek.

    Ha azt mondod, hogy ilyen körülmények közt megmarad még a rend és rendszer garanciája, vagy hogy ez kevésbé drámai reakciókat eredményezett, mint egy sima árammegszűnés, akkor...

    És mégsem halt meg az emberek 90%-a, sőt néhány év alatt normalizálódott a népesség is, mintha nem is lett volna háború. Hogy éppen több évtized kommunizmus jött utána, az más kérdés, és bízom benne, hogy egyedi eset.

    Dany007: Pánik-szerű felvásárlás bizonyosan lenne, amennyiben nem sikerülne szabályozni, de azért az nem jelent automatikusan lincseléseket meg tömegverekedést. Maximum bazi hosszú sorokat.

    [ Szerkesztve ]

  • Blindmouse

    senior tag

    válasz lapa #360 üzenetére

    Az első egy hét? Nagyon egyszerű, mert én tuti nem maradnék ki a melóhelyről azért mert elment az áram, még ha kerékpárral is kellene tennem. Nem válnak az emberek kattintásra törvényen kívülivé.
    Az ERP staff-ról alkotott véleményemet hagyjuk, mert nagyon OFF

    3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Új hozzászólás Aktív témák