Új hozzászólás Aktív témák

  • -szp-

    aktív tag

    válasz VirsLee #36 üzenetére

    Én rendszeresen utazom taxival és uberrel egyaránt, illetve viszonylag sokat foglalkozom a témával újságíróként is. Nem csak Magyarországon vannak gondok a közösségi taxizással, mindenfelé lázadnak a hivatásosok. Bárki bármit mond, az elsődleges ok, amiért ubert hívunk, az az ár. Persze, jó móka nézegetni a térképet ahogy érkezik a kocsi, de semmivel nem bonyolultabb telefonon rendelni, vagy taxis appon keresztül.
    És attól, hogy látom merre jár a sofőr, még nem ér hozzám gyorsabban. Sőt, mivel kampányszerűen vannak kint az utakon a sofőrök, sokszor alig lehet kocsit szerezni.
    A szolgáltatás színvonalában én nem látok különbséget, a fizetésnél igen: az uber gyorsabb, és nem fogad el borravalót. A taxis elvárja.
    Nem találkoztam sem lepusztult sárgával, sem priváttal. Azok a társaságok, ahol nincs sofőr értékelés, a telefonos rendelésnél patika stílust visznek, leintés esetén azért találkoztam kevésbé lelkes vezetővel.
    Az Uber listaárai nem fixek. Ha sokan akarnak utazni, vagy kevés a vezető, automatikus rendszer kezdi változtatni a díjazást, hogy elvigyék a fuvart, stb. Ezzel bizonyos országokban már aktívan vissza is élnek, próbálják kijátszani a rendszert a vezetők. Sok uberes nem szállított utast korábban, de olyanok is vannak akik aktívan taxiznak mellette, vagy korábban taxisok voltak.
    Az Uber stratégiája a kivéreztetés, ez az amerikai piacon már jól látszik, ahol elkezdtek változni az arányok, ott már emelik az árakat. Ha egyedül marad, ki tudja meddig viszi fel a díjszabást. Ettől még minden piacon messze vannak nyilván, de az alapár az nem rentábilis, ezt nagyjából minden résztvevő elismeri. Ez egy olyan sztori, ahol lehet mind a két oldal mellett és ellen is érveket hozni bőven, én nem tudok igazságot tenni. Az biztos, hogy ha az online fogadóirodák és kaszinók sorsára jut az alkalmazás, annak nem lesz jó vége.

    <!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

Új hozzászólás Aktív témák