Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    _"a kiskorú internethasználók ne találkozzanak olyan internetes tartalommal, mely káros lehet lelki és értelmi fejlődésükre nézve."_
    Akkor letiltják a hirado.hu-t is? :)
    De most komolyan. Nem csak a szexoldalak, hanem a bármilyen beállítottságú politikai meg a bulvár oldalak is károsak lehetne a kiskorúakra, vagy bárkire, aki nem tudja a megfelelő súllyal kezelni a valóságtartalmukat.

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz Kex613826 #19 üzenetére

    Kis naív :)
    Nem mindenhol vannak úgy beállítva a gépek, hogy bárki láthatja a monitort.
    Gondolom ez nem csak a könyvtári, hanem a számtechtermi gépeket is érinti.
    Nem mindig állnak épp a hátad mögött. (max. ha nem többen nézitek ugyanazt :) )
    Kinek jutna eszébe? Szerintem a legtöbb kamaszodó tinédzsernek, akinek 1 óra alatt 60percig a szexen jár az esze, eszébe jut ez az opció is.
    Mondjuk ma már, amikor szinte minden háztartásban van sz.gép + internet (régen azért ritkább volt), már valóban kevésbé vonzó alternatíva a suliban szívni ezekkel.

  • BiP

    nagyúr

    válasz attila9988 #154 üzenetére

    Ezek szerint számodra elképzelhetetlen az, hogy egy nő azért dolgozzon gyerek mellett, hogy ne 0-24-ben ugyanazt a monoton életvitelt kell folytatnia?

    Így van... számomra valóban elképzelhetetlen, hogy egy anya, aki szereti a gyerekeit, ne akarná nevelni őket ahelyett, hogy robotolna mondjuk a bosch szalagjai mellett, vagy gépelne valami irodában... Pont erről írtam feljebb, amikor az értékrenddel kapcsolatos problémákat soroltam.

    Ezzel azért lehet vitatkozni.
    1. sok esetben nem kedv kérdése, hogy visszamennek dolgozni, hanem anyagi szempontokból.
    2. amúgy pedig szerintem nem furcsa, ha egy nő x év non-stop gyereknevelés után valami más ingerekre vágyik, felnőtt környezetre, stb. Ez nem jelenti azt, hogy nem szereti a gyerekeit vagy nem szereti őket nevelni.
    3. a gyereknek sem káros, ha 3-6 évesen közösségbe kerül.
    4. a férfinak is egészségesebb, ha otthon nem egy zombi várja, hanem egy nő.

  • BiP

    nagyúr

    válasz attila9988 #160 üzenetére

    Tudom, hogy egy ideális világban, valóban úgy kéne megbecsülni a nőket, hogy ez egy valóban 0-24 feladat, és valóban úgy kéne megfizetni az embereket, hogy 1 fizetésből is meg lehessen élni, hogy anyuka otthon maradhasson, ha akar.
    De nem ilyen világban élünk sajnos, ez az anyagi rész. De most ugye nem erről beszélünk.
    És ha nincs is anyagi gond, egy nőben x év után akkor is felébred, hogy kéne valami mást is csinálni, mint gyerekezni. Ez lett volna a lényeg. Nem feltétlenül karriervágyból.
    És Te erre mondtad, hogy még így sem tudnád elképzelni.
    Nyilván, nem arra gondolok, hogy egy anya a szalag mellett akar értelmileg kiteljesedni, de akinek valami több agymunkát, kreativitást igénylő munkája van, nem kizárt, hogy "szellemi" okokból akar újra felnőttek közé menni, nem feltétlenül karriervágyból.
    Ettől szerintem nem lesz rossz anya. A többi okot leírtam.

Új hozzászólás Aktív témák