Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz #68237056 #1 üzenetére

    Egyet értek, tiltással nagyon keveset lehet elérni. Ami tilos, az kíváncsivá tesz. Azaz pont az ellenkező hatást váltja ki, mint a szándék. Másrészt otthon, ha akar úgy is megnézheti a tiltott oldalakat. Egy tini nagyon sok esetben jobb számítástechnikai tudással rendelkezik mint a szülők így könnyen kijátszhatja az otthoni, vagy akár az iskolai védelmet.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #68237056 #1 üzenetére

    A tiltás és tabuk annyiból szerintem közel maximálisan célravezetőek, hogy --- mert bár ezt sokan elfelejtik, mire "felnőnek" --- egyszer azt is meg kell(ene) tanulnia mindenkinek, hogy miként tanuljon meg / dolgozzon fel / stb dolgokat magától még akkor is, ha a színpadon csak üres tekintetek, zárt ablakok, tiltótáblák veszik körül, mert ez a készség még sokkal több mindenre lehet jó azon túl, hogy mikor és hogy fedezi fel az ösztöneiből átszűrődő ingereket. Ha ez megvan, akkor visszamenőleg talán kibomlálhatja azokat a defekteket is, amiket közvetlenül emiatt szemvedett el (de tökéletes meg úgysem lesz senki).

    Alapjában véve viszont tényleg vicc, hogy a szekszualitásról úgy beszélnek a gyermekek kapcsán, mint ha ez nem valami ösztönös dolog lenne, hanem az emberiség intellektuális vívmánya, mely emberiség kihalna, ha ezt nem a megfelelő időben, helyen és módon oktatnák kicsiny ivadékaiknak. :))

    Most durván 26 évesen még máig is vannak bennem traumakéne megélt dolgok emlékei és sok személyiségi hibám arra fogom, hogy a társadalom ilyen (tabuk, tiltások, stb), de most hogy így elgondolkodtam ezen, szerintem én olyan szempontból jól jártam, hogy a fenti konklúziót látszok megszülni. Akár még addig is merészkedhetnék, hogy ez az egész egy jó Taigetosz, amiből vagy úgy jösz ki, hogy nem fogadod el vakon a valóságot, hanem saját öntudatot probálsz formálni már gyermekként (és majd talán pár évtized alatt sikerül is nagyjából összehozni valamit), vagy beolvadsz droidnak a masszába.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák