Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    válasz Nokedli #8 üzenetére

    Ha én lennék az átlagos user, akkor nagyon nem lennének jók a híroldalaknak a ma elterjedt hírgyűjtő megoldások. A cím mellett az a pár soros részlet, ill. ugyanazon hír több forrásának bemutatása (más címekkel és részlettel), nálam saccperkábé 5-ből 4-szer eredményez olyat, hogy még az elsőre érdekesnek tűnő címre sem bökök rá, mert már itt kiderül, hogy többé-kevésbé clickbait cím, a mögötte lévő tartalom mégsem érdekel, vagy a lényeget már a részletből megtudtam, mélyebben nem érdekel a dolog.
    (Ilyen hírgyűjtőt mobilon használok - sok-sok időt és adatforgalmat megspórol nekem, PC-ről néhány "rendes" híroldalt látogatok.)

  • llax

    senior tag

    válasz bambano #57 üzenetére

    Talán tisztességesebb hozzáállás kellene a tartalomgyártó részéről is.

    Rákattintasz a clickbait címre, majd a cikk előtt megjelenő videós reklámon átküzdve magadat kiderül, hogy a cím megtévesztő, annak kevés köze van a cikkhez, az a cikk nem is érdekel, vagy olvastad már máshol. A nagy semmiért megjelentek a reklámok, képeztek neked adatforgalmat, raboltak tőled időt, ugyanakkor ezért a nagy semmiért pénzhez jut a tartalomgyártó.

    Az ilyen pénzszerzést legtöbb gazdasági ágazatban csalásnak nevezik és mindenféle (akár büntető) jogi következményekkel járhat. Csak ugye itt többszörösen közvetetten jutnak a fogyasztó pénzéhez, senki nem felel semmiért... (ez így kicsit "sarkított", de végeredményben ez történik)

  • llax

    senior tag

    válasz GeorgeV #61 üzenetére

    "Csak azt kell tudni, hogy reklám és linkek nélkül nincs internet."

    Ez rendben van, ezekre szükség van. De csak mértékkel. A clikcbait címekkel, vagy egyre inkább hazugsággal és megtévesztéssel reklámnézésre csalogatás a semmiért, az szerintem már nincs rendben. Ezért várnám a tisztességes hozzáállást a tartalomgyártók részéről. Előbb sepregessenek a saját házuk táján, majd akkor sírjanak, ha a becsületes hozzáállásuk után is megkerülik őket az olvasók.

    A tartalom lenyúlása elleni fellépést megértem, a linkelés feltételekhez kötését már nem. Elgurult valami gyógyszer... Vagy a beadvány előkészítése során a nagy médiabirodalmak biztosították a szakértőket...

  • llax

    senior tag

    válasz Ribi #63 üzenetére

    "Mintha azt mondanád, hogy köcsög a reklám, mert szar volt a film amit megnéztél."

    Még próbáltam is úgy írni, hogy ne ez jöjjön le belőle... Vagy ez nem volt túl sikeres, vagy...
    A Te szavaidat használva: Köcsög a tartalomszolgáltató, mert a sz@r tartalomhoz nem (alig, nem jól, ...) kapcsolódó, figyelemfelkeltő címmel próbál reklám megnézésére rávenni, azaz bevételhez jutni (+ idődet rabolni, esetleges adatforgalmi keretet fogyasztani).
    Itt várnám a tisztességesebb hozzáállást és nem csak címadás terén. Lehet azt mondani, hogy ilyen mindig is volt (régebben szinte csak bulvár témában), de egyre kevesebb az olyan hírportál, ahol ezt még nem csinálják nagyüzemben...
    Ami zavar az egészben: pont azoknak a legkedvezőbb az új szabály tervezete, akik a fentebbieket csinálják...

    Egyébként meg: nem nézek filmeket. Sőt, a tévét amióta van internetkapcsolatom, a rádiót amióta van okostelefonom, kizártam az életemből (kivéve: F1 élő közvetítés). Mindez nem kizárólag a tartalom miatt, hanem annak időbeni kötöttsége legalább annyira nem tetszik. Legutóbbi ogy. választások előtti héten a helyi napilap előfizetését is megszüntettük (bizonyos egész oldalas hirdetések száma túl magas lett benne).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák