Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    senior tag

    Nem akarok Intel fanboynak tűnni, mert most tényleg odavert az AMD az Intelnek és ha most vennék procit én is AMD-t vennék... DE... Ezek a játék tesztek nagyon érdekesek... Nem tudom, hogy direkt olyan játékok lettek kiválasztva amik az AMD-t preferálják vagy mi az ami alapján nektek totál más eredmények jöttek ki mint kb MINDEN nagyobb külföldi oldalnak... Mindenhol amit én eddig néztem (Techpowerup, Guru3D, Techspot) az jött ki, hogy játékok alatt még mindig az Intel a leggyorsabb, de a különbség már majdnem elhanyagolható és valóban nagy az ugrás a Zen+-hoz képest... Szóval ha még az jött volna ki, hogy pariban van az Intellel az oké, nade az, hogy a 2700X elveri a 9900K-t játékok alatt? Az tényleg vicc, bocsánat de a 2700X-el szemben SZÁMOTTEVŐ a különbség a 9900K javára játékok alatt, legalábbis CPU limites környezetben... Mondom, nem fikázni akarom az AMD-t (meg a cikket sem), ár/érték arányban odaverik az Intelt, többszálas tesztekben szintén és mindezt alacsonyabb fogyasztáson is teszik, stb... Példaként itt a TPU összesítése 1080p-ben 10 játék átlagolva: 3900X , 3700X

  • KillerKollar

    senior tag

    válasz Abu85 #46 üzenetére

    Egyértelműen laikus vagyok hozzád képest a témában, és nem kétlem, hogy nektek valóban ezek a mérések jöttek ki, viszont összesen 4 játékot teszteltetek amiből 2 Vulkan alapú az alatt pedig jobban teljesítenek az AMDs hardverek, viszont nem sok játék támogatja... Szóval ha a tesztelt játékok 50%-a Vulkan alapú, akkor az fals összképet eredményez, hiszen a valóságban csupán a játékok pár %-a támogatja. A játékok nagy része a mai napig DX11-es, talán a következő konzolgenerációval ez majd megváltozik, mindenesetre a legtöbb vásárló az átlagot fogja nézni és nem az érdekli majd, hogy az adott cím DX11-es és rosszul skálázódik több szálon, ezért van kevesebb fps egy 12 magos 3900X-en csak a végeredmény fogja érdekelni. A hardcore gamerek nagyrésze sok játékkal jàtszik így a legcélszerűbb ha minél több címet teszteltek ami között szerepelhet alapú is, de nem mindegy, hogy 20 címből kettő az vagy 4-ből. Tudom a tesztelés sok idő, nem lenne korrekt elvárni, hogy ennyi hardvert 20 cím alatt leteszteljetek de akkor azt a keveset úgy célszerű kiválasztani, hogy az átlagolt végeredmény nagyjából pariban legyen a valósággal (valóság alatt azt értem, hogy ha 100 címet tesztelnétek akkor is hasonló átlag jönne ki). De ezt csak konstruktív kritikának szántam, ennek ellenére érdekes teszt és köszönjük a belé fektetett időt és munkát, az AMD-nek meg gratula a procikhoz, ez most tényleg nagyot szólt :)

Új hozzászólás Aktív témák