Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #1 üzenetére

    Csak egy lángvágó kell és egy múzsa.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #25954560 #3 üzenetére

    Lángvágóval "kabrió". ;]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Pete55555 #6 üzenetére

    Ez elég egyértelmű.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #13 üzenetére

    Vagy csak pont ez tetszik nekik valamiért, és megveszik. Nem lehet mindenkinek mindig mindent racionalizálni. Néha meg nem is kell.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #15 üzenetére

    De csak tovább racionalizálod. : D

    Neked nem volt még soha semmid csak azért, hogy legyen?

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #19 üzenetére

    Köszi a minősítést. Egyik sem igaz.

    Vagy szimplán elfogadom a tényt, hogy a világ és annak lakói egyrészt nem vulkániak, másrészt nem az én értékrendemhez, igényeimhez, koncepcióimhoz és ízlésemhez igazodnak, és hiába zengek szatírákat a végtelenbe vesző égboltra, ez nem fog változni. Te miért nem? Még nem nőttél fel eléggé? :D

    "Egy óriási, apró házban viszont semmi szubjektív nincs..."

    Tessék egy példa:

    1) Valami Mini-ITX-es tuninglapot akarok, mert jók is azok.
    2) Léghűtés lesz a vashoz és nagy videokártya, és háttértárak is vannak.
    3) Hólapáttal csapja tarkón a vizuális megelégedésemet, hogy a panorámás micro házakban a deszka nem foglalja el teljesen az alaplapi tálcát. Ha nem panorámás, akkor csak a tudat öl meg apránként, mert bár kívülről nem látni, attól még tudom, hogy odabent tort ülnek az OCD-m felett. Hát a múltkor is kitépkedtem a frissen beültetett hajhagymáimat, mikor a nem moduláris tápegységem fölösleges kábeleit az elzárt tápkamrába suvasztottam. Még ma is PTSD-m van tőle.
    4) Nézd mán, egy egész szellős ITX only ház, ami még pofára is tetszik és nem is túl drága... Hmmm...megveszem. De előbb még nyilvános levélben tudatom a gyártóval, hogy mekkora ellős kecskebak ilyesmit piacra dobni. Miután megrendeltem a moduláris tápot. :DDD

    ~részlet egy anonim vásárló nekrológjából

    A nézőpontodat nem kell megértenem, mert nem tartalmazott új, eleddig feldolgozatlan információt, bár a pénzes pulya voltom újdonságként hatott minden szempontból. Mindössze értelmét/konstruktív végkifejletét nem látom annak, hogy megkérdőjelezzem egy láthatóan kelendő termékkategória életképességét (egynél több posztban legalábbis, te pedig számatalant említettél), amit egy nálam jóval hozzáértőbb gyártó piaci elemzések után a polcokra rakott. Tudod, beúszik a képbe a litániák a falnak és a legértékesebb fizetőeszköznek, az időnek a korrelációja. :))

    A házra amúgy személy szerint teszek; se nem tetszik kifejezetten, se nem kéne. Te akarnád minden áron racionalizálni/objektivizálni a háztervezést/házvásárlást, nem én.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz #25954560 #21 üzenetére

    Gyarapodik az anonim vásárlók nekrológjainak száma. :DDD

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #26 üzenetére

    "Egyrészt írtam, hogy egyikkel sincs probléma, másrészt, hogy no offense. Úgy tűnik, nem ült be az infó."

    Azért tetszett a hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban utáni de-no-offense kiegészítés. :DDD

    Igen, valóban gyerekes volt, amit írtam. Hogy egy terméknek, aminek nem látod értelmét – és ennek már számtalanszor™ hangot is adtál –, annak mások azért még láthatják, mivel az emberi ízlés és igények szülte, igen komplex terméktáblázatnak számtalan rubrikája van, és nem mindegyikre (sőt, többre nem, mint igen) Neovenator névjegyet ragasztottak, de még csak nem is láthatod feltétlenül mindet. Gyermeki pszichém a fehér fényt hirtelen a szivárvány minden színében látatta velem. Bankszámlakivonatot ugyan nem kapsz, de annyit megsúgok, a tech újságírás jobb, mint anno a klondike-i aranybányák; gyakran az ember lányos zavarában már nem tud mire költeni. :DDD

    "Mint ahogy a zsigeri hozzáállás is, ami a példát jellemzi. Erre találták ki a különféle gyártóknál a Ferrari alakú, ufós-beömlőnyílásos, piramis formázó és még a f*sz se tudja, milyen csodákat."

    És ha az nekem nem tetszik? Vagy nem akarok rá annyit költeni? Vagy a 3,5 hüvelykes meghajtóimat és ATX tápomat nem tudom belesuvasztani, esetleg pont nem fér el a high-end léghűtésem? Megint általánosítasz, mindenki mehet a pár darab skatulya egyikébe.

    "Milyen exkluzív integrációja van egy mITX lapnak, ami egy nagyobbnak nincs, olcsóbban?"

    Például a legjobb tuninglapok gyakran a végletekből érkeznek; E-ATX, Mini-ITX. Az utóbbiak jellemzően még olcsóbbak is.

    "Ha pedig új deszkát vesz, de pluszban még kisebb házat is szeretne, azt úgy is megteheti, hogy vesz egy mATX-et, ami kisebb ennél, vagy egy olyan mITX-et, ami jóval kisebb ennél..."

    Vagy Mini-ITX-et ekkora házzal, mert az ő egyéni igény(telen ;])rendszerének ez felel meg 100 százalékban, és nem elsősorban a zsebrevágható méret miatt veszi a formátumot.

    "De egy alapvetően apró, ezért nehezen szerelhető, ezért tervezést és speciális alkatrészeket igénylő gép építése minden, csak nem zsigeri választás, ezért a példa erősen sántít. "

    Miért sántít? Egy Mini-ITX-es vasnak nem feltétlenül kell nehezen szerelhetőnek, de még túlságosan speciálisnak sem lennie. Vagy ez a ház az? Mert nem úgy néz ki. Vagy a TE Mini-ITX-es gépednek kell igen szofisztikált, ám egyben meglehetősen agresszív impulzusokat generálnia összeszereléskor? Vagy hogy ez a ház nem a TE zsigeri választásod? Vagy a ufós lámbordzsíni kalyibák® nehezen szerelhetőek? Gyakran igen és ott nem annyira ritka a zsigeri kényszer. Vagy a példámban lévő gép ilyen? Miért? Mert én semmi ilyesmit nem sugalltam sehol, inkább pont az ellenkezőjét, így komolyan nem tudom, hogy miről beszélsz.

    "a fekete-fehér világkép is egy olyan jellemző tulajdonság, amit általában fejben ifjak tolnak inkább"

    Pontosan. Ez megmagyarázza, miért nyilatkozol úgy, mintha minden gyártónak és vásárlónak a te irányelveidet kéne követni ITX-es rendszer építésekor. :)) Vagy ha nem ezt teszed, akkor fogalmazz jóval pontosabban!

    Viszont már csak a topikon belül ketten adtak neket legit oko(ka)t, hogy miért lehet valaki számára ÉRTELMES opció az olyan ház (nem volt benne semmi fekete-fehér, tele volt kivetített szubjektívummal), amit te a "koncepcióvesztett baromságra" vágyók piedesztáljára helyezel.

    "A nagyok is tudnak és szoktak is nagyokat hibázni, ez természetes velejárója a piacnak."

    Nyilván, ezen a téren talán az Apple a kedvencem, de az is jó eséllyel megeshet, hogy alapvetően többet konyítanak az adott szektorhoz, mint te vagy én.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #29 üzenetére

    "Talán azért írtam, hogy no offense, mert rájöttem, hogy hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban-nak is veheted és nem szerettem volna, hm, silly? Duh."

    Ahogy írtam; fogalmazz pontosabban vagy ne írj olyat, ami félreérthető. Hiába van ott a no offense, ha a komment (vagy a dialóg) többi része teljesen mást sugall. Az ember általában nem véletlenül használja azokat a szavakat, amiket használ. ;)

    "Ez a legegyszerűbb hozzáállás, személyes síkra terelni."

    Igen, értem is, hogy miért csináltad ezt a no offenses, "burkolt" minősítéssel.

    "voltak ott még mások is, akik hangot adtak ennek, szóval még személyesen is több embernek mondod ezt"

    Nem. Ebben a totyikban NEKED mondom. De ha ezek az emberek ugyanazt (hmmm...talán még érdemes azt is hozzátenni, hogy ugyanúgy) vallják, amit te, akkor nyugodtan érthetik úgy, hogy nekik is szólt. Attól semmilyen bástya nem fog repedezni, hogy ugyanaz a pár ember ugyanazért nyíg a kisházas topikokban. :DDD Vagy ők már túlléptek az indivídumon és kollektív felső tudatként az Egyetemes Igazságot ™, nem pedig a saját ízlésük/igényeik/koncepcióik ki nem elégítését hirdetik?

    "bizonyára pár percig érezheted majd a zabolátlan, éteri szférákban szántó s azokból a szeretet mindent összekapcsoló erejét boldog elégedettséggel szemlélő, mindenható emberi szellem szárnyalásának mézédes, bülbül madarak édes szavától zengő rózsakertjének ezer csodáját s megrészegítő, dunyhavastag, balzsamos levegőjét"

    Inkább a fojtogató miazmát és a falióra mozgó nagymutatójának lágy rezdüléseit érzem a pórusaimon, hogy egy elszabadult betűrengetegből még külön szelektálni kell a túlcifrázott tölteléket, ha normálisan, pontokba szedve, érdemi módon szeretnék reagálni. ;]

    "Senki se állította itt, pláne nem izzó gyűlölettel, hogy akkor ezeket a gyártókat és vásárlókat mind a Dunába kéne lőni, MOST, AZONNAL.."

    Látom, azért neked is jól megy a "szélsőségekkel való cikornyázás". Tán még jobban, mint nekem, bár a célja más.

    "Nem azért, mert én vagy bárki más mondja, hanem, mert így van.
    De, legalábbis addig neked nem szabhatta meg senki, hogy mit csinálj, a te ízlésed, a te akaratod érvényesült és került ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatásra! Csillagom...
    Próbálj meg nem levegőt venni 10 percig, meglátod, mi lesz....bizonyos dolgok nem ízlés vagy vélemény kérdése."

    Így van. A random strandpapucsos jegesmedvevadászatod nem az, a házvásárlás meg 100 százalékig az, ha a beleszerelendő alkatrészek elférnek, és itt nyilván nem arról beszélek, hogy például x jobban szellőzik vagy szélesebb, mint y.

    "Úgy értettem, hogy aki impulzívan él és pillanatnyi benyomások alapján dönt, hogy ez vagy az most aztán mindenképpen kell neki, de tüstént...az nem fog leülni és szép lassan átgondolni, hogy valójában mire is van szüksége, mert az finoman szólva sem impulzív hozzáállás, tehát önellentmondás lenne. "

    Ez így van. A hírben szereplő ház esetében a két user levezetve megindokolta, hogy az mikor lehet opció, tehát nem impulzív döntés eredménye a vásárlás, és soha nem is mondtam, hogy az lenne. Te hoztad ezt szóba és az általunk körbeírt kontextushoz nem sok köze van, inkább alátámasztja, mintsem megcáfolja, így ha nem akarsz nekünk igazat adni, nem tudom, hogy ez miért van a posztban azon kívül, hogy a terjedelmét növelje vagy a lényegesebb pontokról elvonja a figyelmet.


    "Nem kell, de mivel egy rémesen pici helyre kell bezsúfolnod mindent, általában, következményeként az apró térnek, az."

    Annak ugye, aki a mikronnyi méretért vesz és épít ITX-et, szóval nem egyenesági, hanem a mozgástéren belüli személyes döntésekből fakadó következmény. Ötvenhatodjára. Nyilván aki nem így tesz, az lusta, koncepcióvesztett, elveszett lélek. Hülye is kicsit, de nincs lenézve, hiába ordítják a szavak az ellenkezőjét. Akárhogy is legyen, ettől még nem kopogtat az ajtón holnap az Apokalipszis. :D

    "Nem értelmes, csak kényelmes."

    Aham. Ennyi erővel akkor 1 x 3 mm-es ITX desktop gépednek mi ÉRTELME van, ha nem egy 2 négyzetméteres gödörben laksz? Biztos nem a hibátlan szellőzés, a nagyon alacsony hőfokok, a filléres alkatrészek vagy az álomszerű szerelhetőség. A kötöttségekből eredő kihívás? Az önelégülés ilyesmi felett szubjektív preferencia. Csak nem az, hogy ha már az alaplap és a ház is kicsi, akkor elfér könnyen, nem foglal a feltétlenül szükségesnél több helyet és besuvasztható akárhová? Na de az nem értelmes, csak KÉNYELMES. :U

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Neovenator #32 üzenetére

    "Ahogy írtam...immáron harmadszor, de csak nem esik le..."

    Hogyne. Leesik. Ahogy az is, milyen leereszkedő stílusban írsz. Biztos nincs igazam, csak belelátom. :D

    Az orrom megtörlése helyett inkább ezt és a szöveges túlburjánzást kerülhetnéd. Ha legalább tényleg szellemes és/vagy nyelvtanilag gondosan megszerkesztett/felépített volna, nem hoznám ezt fel, de szimplán csak leterhelő, mert az esszencia/ide-oda csapongó, lényegtelen töltelék ~1:60 arányban van...

    "Nyíg? Ejnye, csak nem egy burkolt minősítés?"

    Nem. Azt jelenti, hogy elégedetlenkedés/siránkozás 1st world dolgokon. Nem minősít, hanem egy lefolytatott cselekvést ír le. Olyan ez, mint az Icu ül, csak itt éppen Icu nyíg.

    A továbbiakban folytatod a gúnyolódást, személyeskedést és ködösítést ahelyett, hogy feketén-fehéren válaszolnál a feltett kérdésekre. Ettől nem fogsz tájékozottabnak, lazábbnak vagy felnőttebbnek tűnni (az utóbbi valahogy a vesszőparipád az ifjúkori hiányosságok projektálásakor, de a gombamód elszaporodott emotikonok nincsenek a segítségedre ezügyben), maximum az emberek inkább rádhagyják a dolgot, mert a diskurzus nem vezet sehová, a legdrágább valuta meg az idő, és egy csalánosban fetrengeni szórakoztatóbb, mint ebből az egészből kihámozni a lényeget. : D

    Az utolsó bekezdés: szóval mi az ÉRTELME az apró ITX-nek a nagyobb ITX-szel szemben? Mitől "értelmes" a "kényelmes"/"preferált" helyett? Mert jó 12 sornyi, cizellált mellébeszélést látok csak. Ha tényleges válaszra adod fejed, légy szíves kivonatosíts! Amennyiben inkább újfent csak rizsföldeket művelnél a ködös Albionban, inkább te se pazarold az idődet, hiszen egyikünk sem kap ezért órabért..

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák