Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #20 üzenetére

    Köszi a minősítést. Egyik sem igaz.
    Egyrészt írtam, hogy egyikkel sincs probléma, másrészt, hogy no offense. Úgy tűnik, nem ült be az infó. Ez viszont nem az én dolgom. :)

    Vagy szimplán elfogadom a tényt, hogy a világ és annak lakói egyrészt nem vulkániak, másrészt nem az én értékrendemhez, igényeimhez, koncepcióimhoz és ízlésemhez igazodnak, és hiába zengek szatírákat a végtelenbe vesző égboltra, ez nem fog változni. Te miért nem? Még nem nőttél fel eléggé? :D

    A mindenki vulkáni és aközött, hogy kell nekem valami, mert...mert, csak...mert kell és kész között óriási mozgásterek vannak, ha már bármiféle normalitásról nyilatkozunk meg. Szélsőségekkel könnyű cikornyázni és valljuk be, a fekete-fehér világkép is egy olyan jellemző tulajdonság, amit általában fejben ifjak tolnak inkább. :)

    Mint ahogy a zsigeri hozzáállás is, ami a példát jellemzi. Erre találták ki a különféle gyártóknál a Ferrari alakú, ufós-beömlőnyílásos, piramis formázó és még a f*sz se tudja, milyen csodákat. De egy alapvetően apró, ezért nehezen szerelhető, ezért tervezést és speciális alkatrészeket igénylő gép építése minden, csak nem zsigeri választás, ezért a példa erősen sántít. Mint ahogy a gyártók hozzáállása is...szerencsére sokak lustasága (mert azért annyira mégse szeretnének szopni az alkatrészek kiválasztásával és szerelésével) számukra sokszor megmenti a végeredményt, de ez semmi más, csak szimpla emberi hülyeség. Mindkét oldalról. Sem nem vulkáni túl-racionalizmus, sem pedig a föllegekben suhanó, lánglelkű életöröm kifejeződése. :)

    A nézőpontodat nem kell megértenem, mert nem tartalmazott új, eleddig feldolgozatlan információt, bár a pénzes pulya voltom újdonságként hatott minden szempontból. Mindössze értelmét/konstruktív végkifejletét nem látom annak, hogy megkérdőjelezzem egy láthatóan kelendő termékkategória életképességét (egynél több posztban legalábbis, te pedig számatalant említettél), amit egy nálam jóval hozzáértőbb gyártó piaci elemzések után a polcokra rakott. Tudod, beúszik a képbe a litániák a falnak és a legértékesebb fizetőeszköznek, az időnek a korrelációja. :))

    Nem kell védekezned, nem támadtalak...leírtam, hogy ez is egy nézőpont a sok közül. Azt nem, hogy maradéktalanul az enyém is, ugyanis te vádoltál racionalizálással...én pusztán szerettem volna megértetni, hogy ez sem ennyire dualista kérdés.
    Újdonság vagy nem újdonság, tízen-iksz év felett a "mert csak" hozzáállás általában (persze nem mindig) ezt a két tényezőt szokta jelenteni...vagy mindkettőt egyszerre. Az előbbit cáfoltad. Az utóbbit eddig nem sikerült. :)

    A nálam jóval hozzáértőbb gyártókról meg csak annyit, hogy ez egyrészt minimum egy teoretikus kijelentés (mint ahogy a termékkategória látható kelendősége is - mondjuk örültem volna, ha 8-9 éve csak fele ennyire lett volna kelendő, sokkal könnyebb dolgom lett volna :D ), másrészt "öröm" nézni, amikor egy nagyon hozzáértő gyártó akkorát bukik az új mini-kuckójával, hogy beleremeg a föld is. Most így kapásból a CM MasterCase H100 és a Silverstone Sugo 14 jut eszembe, csak a közelmúltból, amiről egyértelműen üvölt minden, némi intelligenciával felvértezett és a terméktípussal kicsit is behatóbban foglalkozó ember számára, hogy rémes mellémenés. Meg lehet nézni a review-kat róla...vagy még jobb, bele lehet gondolni, mekkora, be-nem-jött blöff néha egy-egy termék, csak úgy, Á la nature, saját kútfőből. A nagyok is tudnak és szoktak is nagyokat hibázni, ez természetes velejárója a piacnak. :)

    A házra amúgy személy szerint teszek; se nem tetszik kifejezetten, se nem kéne. Te akarnád minden áron racionalizálni/objektivizálni a háztervezést/házvásárlást, nem én.

    Tudom, hogy személy szerint teszel rá, ez egy pillanatig sem volt kérdéses. :)
    Azért "racionalizálom" (szerintem nem, de úgyse fogsz leszállni róla), mert így van bármiféle értelme. Persze lehet Trabant motorral kérni a gyárból Bugattit, drótkefével bevont vibrátort árulni hölgyeknek, naptejet és strandpapucsot pakolni az északi-sarki expedícióra...csak semmi értelme. Természetesen mindenki számára nyitott a lehetőség, hogy smack-tésztából építsen gépházat, vagy simát is akár. A létjogosultsága ugyan kérdéses, de a lehetőség adott. :)
    "Te építsd életed Krisztusra, és a háááááz örökké áááááll" :D :D

    Ha ezt valaki unos-untalan szóvá teszi és valaki mást ezzel zavar, már azt jelenti, hogy a pók fogott egy legyet. Akinek meg nem inge... :U
    Engem igazán nem vág földhöz, ha többször mutatok rá ugyanarra a hülyeségre. Ha visszhangja nincs is sokszor, rosszat legalábbis nem tesz. :)
    Písz! :)

    [ Szerkesztve ]

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák