Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neovenator

    senior tag

    válasz Synthwave #28 üzenetére

    Azért tetszett a hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban utáni de-no-offense kiegészítés. :DDD

    Talán azért írtam, hogy no offense, mert rájöttem, hogy hogyvananyádtekölökfelnőttivoltommalelhiteltelenítlekavitánkban-nak is veheted és nem szerettem volna, hm, silly? :) Duh. :U
    Persze szíved joga hinni vagy nem hinni nekem, nyilván, ha ismernénk egymást személyesen, egyszerűbb lenne, de ez, ahogy írtam is, nem az én dolgom. :)

    Igen, valóban gyerekes volt, amit írtam. Hogy egy terméknek, aminek nem látod értelmét – és ennek már számtalanszor™ hangot is adtál –, annak mások azért még láthatják, mivel az emberi ízlés és igények szülte, igen komplex terméktáblázatnak számtalan rubrikája van, és nem mindegyikre (sőt, többre nem, mint igen) Neovenator névjegyet ragasztottak, de még csak nem is láthatod feltétlenül mindet. Gyermeki pszichém a fehér fényt hirtelen a szivárvány minden színében látatta velem. Bankszámlakivonatot ugyan nem kapsz, de annyit megsúgok, a tech újságírás jobb, mint anno a klondike-i aranybányák; gyakran az ember lányos zavarában már nem tud mire költeni. :DDD

    *Sóhaj.* Ez a legegyszerűbb hozzáállás, személyes síkra terelni. De az a nagy büdös helyzet, hogy nem az, mivel ez nem az én ízlésem, ráadásul kommentként írtam valakinek, aki pont arról panaszkodott, hogy az övé sem, csak nehezményezi az értelmetlenséget. Amúgy, ha visszaolvasod a kommenteket az elmúlt pár évből a piciházas híreknél, voltak ott még mások is, akik hangot adtak ennek, szóval még személyesen is több embernek mondod ezt, nem csak nekem, tehát a "személyes ízlés" gránitbástyái már ezzel repedezni kezdenek...de a lényeg, hogy tök mindegy, ki mondja, Neovenator, Atomkomcsi vagy bárki más...a hülyeség az hülyeség. Ha kimész strandpapucsban és egy szál szörfös gatyában a jegesmedvék közé, bizonyára pár percig érezheted majd a zabolátlan, éteri szférákban szántó s azokból a szeretet mindent összekapcsoló erejét boldog elégedettséggel szemlélő, mindenható emberi szellem szárnyalásának mézédes, bülbül madarak édes szavától zengő rózsakertjének ezer csodáját s megrészegítő, dunyhavastag, balzsamos levegőjét...aztán meghalsz. :D
    Nem azért, mert én vagy bárki más mondja, hanem, mert így van.
    De, legalábbis addig neked nem szabhatta meg senki, hogy mit csinálj, a te ízlésed, a te akaratod érvényesült és került ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatásra! Csillagom... :)
    Próbálj meg nem levegőt venni 10 percig, meglátod, mi lesz....bizonyos dolgok nem ízlés vagy vélemény kérdése. :)
    Többek közt az sem, hogy egy lemondásokkal megkreált, apró alaplapot hatalmas házba tenni nettó hülyeség, mert az ember csak hátrányát látja mind pénzben, mind szabad mozgástérben vele kapcsolatban, holott a ház méreteit tekintve vehetett volna mást is, olcsóbban, nagyobb mozgástérrel. Persze a legjobb megoldás az lenne, ha az ember vehetne egy több ezer négyzetméteres hűtőcsarnokot...és a falára felfúrhatna egy mITX rendszert...szellős, tágas, kényelmes, jó hűtésű...ideális. :)

    Szerintem az csúszott itt félre, hogy nem tiszta: Attól, mert hülyeség, még lehet csinálni nyugodtan bárkinek (meg vagyon támogatva a személyes ízlés, vagyis)...részemről legalábbis nincs benne se kaján káröröm, se kioktatási vágy, max. egy adag rezignáltság és annak az érzése, hogy ezen az úton haladva elég rázós lesz a menet mindannyiunknak (mármint a kamaszos hozzáállásra gondolok, ami persze ezer másik helyen is tetten érhető). Csak akkor azt is tessen elviselni mindenki, aki így tesz, hogy szembesíthetik vele, hülyeséget csinált. Ha nem tetszik neki, változtasson...ha meg nem érzi úgy, hogy hülyeséget csinált...akkor se próbálja ráfogni a másikra, hogy akkó inkább ő a hülye...merthátugyehamárelhangzott, akkor valakinek muszáj annak lennie, ésbiztosneménvagyokaz... :D


    És ha az nekem nem tetszik? Vagy nem akarok rá annyit költeni? Vagy a 3,5 hüvelykes meghajtóimat és ATX tápomat nem tudom belesuvasztani, esetleg pont nem fér el a high-end léghűtésem? Megint általánosítasz, mindenki mehet a pár darab skatulya egyikébe. Vagy ha nem általánosítasz, akkor fogalmazz pontosabban!

    Úgy értettem, hogy aki impulzívan él és pillanatnyi benyomások alapján dönt, hogy ez vagy az most aztán mindenképpen kell neki, de tüstént...az nem fog leülni és szép lassan átgondolni, hogy valójában mire is van szüksége, mert az finoman szólva sem impulzív hozzáállás, tehát önellentmondás lenne. :)
    Ezeknek a vásárlóknak vannak általában fenntartva a csilli-villi, színes-szagos csodák, amik megragadják a figyelmet és hirtelen kiváltják a birtoklásvágyat...
    Az eltoszott, benga mITX rendszerek (bár a Prodidzsály anno pont ezt csinálta a durva neonszíneivel, ki is váltotta egy rakás emberben :D ) viszont jobbára csak a vásárló lustaságára alapoznak, persze vannak kivételek, de alapvetően ilyen elb*szott okos lány fílinget próbálnak tolni (kicsi is legyen meg ne is), megpumpolva néhány, exkluzívnak szánt fícsörrel, mint a hangszigetelés vagy a sok radiátor-hely (persze ezeket a legritkább esetben használják ki valóban a vásárlók, de nekik is kiváló kifogás arra, hogy miért e mellett a ház mellett döntöttek, ha esetleg valaha valaki is rákérdez, vagy, ha a hónap végén zúgolódni kezd a lelkiismeret, hogy mi a tökömért kellett ennyit kiadni valamire) vagy valami más...
    Senki se állította itt, pláne nem izzó gyűlölettel, hogy akkor ezeket a gyártókat és vásárlókat mind a Dunába kéne lőni, MOST, AZONNAL...csak egyszerűen azt, hogy koncepciótévesztés és hülyeség. Az még nem a világ vége. :)

    Miért sántít? Egy Mini-ITX-es vasnak nem feltétlenül kell nehezen szerelhetőnek, de még túlságosan speciálisnak sem lennie. Vagy ez a ház az? Mert nem úgy néz ki. Vagy a TE Mini-ITX-es gépednek kell igen szofisztikált, ám egyben meglehetősen agresszív impulzusokat generálnia összeszereléskor? Vagy hogy ez a ház nem a TE zsigeri választásod? Vagy a ufós lámbordzsíni kalyibák® nehezen szerelhetőek? Gyakran igen és ott nem annyira ritka a zsigeri kényszer. Vagy a példámban lévő gép ilyen? Miért? Mert én semmi ilyesmit nem sugalltam sehol, inkább pont az ellenkezőjét, így komolyan nem tudom, hogy miről beszélsz.

    Nem kell, de mivel egy rémesen pici helyre kell bezsúfolnod mindent, általában, következményeként az apró térnek, az.
    Ez a ház nem az. Mert egy elb*szott, mATX-nek se kicsi konstrukció, cserébe szellős és kiválóan szolgálja a lusta júzer igényeit. Pont erről beszélek. :)

    Viszont már csak a topikon belül két ember is adott neket legit oko(ka)t, hogy miért lehet valaki számára ÉRTELMES opció az olyan ház, amit te a "koncepcióvesztett baromságra" vágyók piedesztáljára helyezel.

    Nem értelmes, csak kényelmes. A strandpapucs és szörfös gatya is kényelmes, sokkal inkább, mint a 7 réteg neoprén meg gore-tex meg anyámkínja. :)

    Kifogásból meg persze milliónyi van. :)

    "The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Új hozzászólás Aktív témák