Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • intelfan

    aktív tag

    válasz Erasmus #26 üzenetére

    ...ebben az országban élek, s kevés olyan példát tudok mondani az utóbbi húsz évből, amikor egy célkitűzéseiben feltétlenül támogatandó állami projekt végén a polgárok közössége azt kapta volna, amiért az egész történ...

    Ez tökéletesen tükrözi szerintem amit egy ilyen project-től várhatunk.

    Persze csodás lenne ha megvalósulna a terv, és a gyakorlatban is működne az elképzelés, de erősen kétlem, hogy bármi olyan megoldás születne, itt, Magyarországon, ami az alapján készül el amit a "nép" akar, amire a "népnek" szüksége van.
    Én pont az egyik olyan cégnél dolgozom akiket mint "támogató" megjelölt a cikk írója, és mg ha kicsit szubjektív is a látásmódom ilyen szempontból, én azt mondanám, hogy jobban járunk ha ezek a cégek valósítják meg ezt a project-et. Ha az államra hagyjuk az ilyen "volumenü" és IT területű munkákat, az nem vezet jóra...elég szerintem ha a kormányzati portálra vagy az oktatási minisztérium weblapja gondolunk...

    A mobil megoldások terén én iszonyatosan szkeptius vagyok. Majd ha azt hallom hogy például az OTP újabban vezeték nélküli kapcsolattal csatlakozik a gerinchálózatra akkor tényleg kiforrta magát a technológia.
    Csak egy példa a mobil elérésekre... Tegnap csak poénból elkezdtünk furikázni a városban...egy 6 éves laptoppal meg egy TP-LINK wireless adapterrel...5 perc alatt szerintem nagyjából 50-60 (ha nem több) szabad kapcsolódási pontot találtunk...természetesen nem csatlakoztunk egyre sem, nem ez volt a célunk...

    Nem feltétlenül a legjobb példa, mivel ezek többnyire emberi mulasztás eredményei...de meddig tart egy manapság feltörni egy wirelesst... (nem érek hozzá de youtube-on nem egy "oktató videó" van)

    [ Szerkesztve ]

    az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

Új hozzászólás Aktív témák