Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Béééla #15 üzenetére

    Ha olcsóbb lenne az import, sem kapcsolnák le. Az áramellátást teljesen külföldi kézbe adni hatalmas butaság.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • rudi

    nagyúr

    válasz Béééla #15 üzenetére

    Biodízellel lehet valamire menni? Annak a "termesztése" nem érné meg? Nem mondom, hogy elektromos áram termelésére használni, hanem mondjuk áramra cserélni a sógorokkal.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • fasyrt

    őstag

    válasz Béééla #15 üzenetére

    En az import villanyt dragallo kifejezesedre reagaltam, nem arra, hogy mennyibe kerül egy kis erömüvet felfüteni/üzemeltetni. Nem mellesleg meg 2000 MW import nem epp egy kiserömünyi teljesitmeny. Csucsidöszaki terheles kiszolgalasara ott van pl. Gönyü a maga 430 MW-javal, kutya se hasznalja, draga a gaz.

    Masreszt meg zsinoraramot nana, hogy joval olcsobb elöallitani, mint igeny szerint termelni-venni. Es jellemzöen akkor importalsz, ha szükseged van ra. Effektive egy jol szabalyozhato es egy kvazi szabalyozhatatlan cucc arait hasonlitod össze. Keretik nem felreerteni, egy atomerömi is szabalyozhato technikailag, viszont gazdasagi megfontolasbol akkor se fogjak a teljesitmenyt visszavenni, ha rafizetessel kell az aramot eladni.

    @mrhitoshi:
    És az atom a fúzió után a legjobb megoldás
    Nem a legjobb, hanem a legtöbbet termelni tudó erőmű kicsi beugróköltséggel. Sajnos mindig lesz szemét.

    Ööö... az atom epp a nagy beugrokölteseröl hires. Vagy az a 10-12-... mrd € apropenz? Uzemeltetni viszont lenyegesen olcsobb, mint barmelyik fosszilis.

    @haddent:
    Mégis hogy látnál el egy országot ilyen retkes kis papírrepülőkkel?

    A kis papirrepülökböl nem egyet telepitenek, hanem egy farmot vagy repteret :D , több egyedi egyseg tömbbe formalasaval. Es ugye azert illik diverzifikalni itt is.

    @Kopi31415
    Ezt a madárbarát baromságot ki kéne venni a cikkből. Egyrészt a madarak feljebb is repkednek, másrészt a kábel, ami kipányvázza ezt a vackot az hogy nem lesz veszélyes rájuk?

    A madar sem hülye, nem azert hal meg mert szuicid, hanem mert nem tudja eleg gyorsan lereagalni az erkezö lapatot. Jellemzöen nincs nagy szögsebessege egy ilyen cuccnak, de a lapatvegek (amennyire tudom most kb 60-70 meteresek a legnagyobb lapatok) eleg gyorsan mozognak mar. Egy ilyen sarkany meg azert eleg nagy hogy eszrevegyek es kikerüljek es a rotorok is egy-ket kategoriaval kisebbek.

    Szerk.: ja, es en kurva boldog vagyok, hogy nincs gond a mezopotamiaktol visszamardt sugarzo hulladek szivargasaval. :D A mieinkkel lesz. (-5000 ev, +5000 ev)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák