Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Ehh, na ez érdekes történet, de minden elismerésem Bochának, szerintem is jól tette, hogy kihívta a mentőket. :K Onnantól meg már ha ők olyannak ítélték az esetet, hogy bevitték, akkor nem igazán értem, minek szóltak be a srácnak bent a kórházban. Feltételezem ha valakihez mentőt hívnak és helyben el tudja látni úgy, hogy okés legyen, akkor nem kötelező bevinni...

    Rossz tapasztaltom Szegedről van mentősökkel, konkrétan a diszpécserrel. Barátom éjjel kiment vécére, és máig nem tudni miért, összeesett, beverte a fejét és a mellkasát, és eszméletlen volt percekig, úgy pofozgattam, hogy magához térjen. Ezek után halálra váltan hívom a mentőket, mire a pasas haláli nyugalommal közli, hogy biztosan csak megszédült, pihenjen... Hiába mondtam, hogy vérzik a feje, úgy beütötte, és eszméletlen volt. Páromat hagytam feküdni kicsit, míg magához tért teljesen (kicsit zavart is volt), aztán felöltöztünk és nagyon óvatosan elsétáltunk az ügyeletre, ami néhány km-re volt, mert taxira nem volt pénzünk (csóró egyetemista élet). A mentőállomás mellett lévő ügyeleten a doktornő egyetlen pillantás után hívta a mentőt, neki jöttek persze. Ő sem értette, miért nem vitték be. A beteg elcserélős szegedi kórházban egy iszonyú flegma doki fogadta, röntgen és már haza is küldték. Ott álltunk a világ végén éjjel, nem tudtunk mást tenni, így hát lassan hazasétáltunk, vagy 2 óra alatt. :W

    Ehhez képest itt Bpen két hete teljesen normálisak voltak a mentősök, amikor nekem volt szükségem rájuk, életemben először. A Budakeszi út aljánál elkövettem egy hülye hibát, és bringával átestem, eltörtem az orromat, ami elég nagy vértócsával járt. A mögöttem autózó család nagyon rendes volt, megálltak azonnal, felsegítettek, zsepit adtak, hívták a mentőket, sőt meg is várták, le a kalappal. Épp most gondoltam, hogy megpróbálom megkeresni őket és még egyszer megköszönni, csak sajnos nem hiszem, hogy a 104 kiadja, hogy ki hívta a mentőt hozzám... :( Kb. tíz perc alatt odaért a mentő, két vidám fiatal srác volt a sofőr és az orvos (mentőápoló?), jó fej módon kezelték a dolgot, de azért kellő komolysággal. A János Kórházban is nagyon normálisak voltak, szóval összességében bár nem vágytam megtapasztalni, de mindenki igazán segítőkész volt.

    Amit viszont nem tudok, de hátha valaki innen igen: mi történik balesetnél az ember cuccával, ha nincs ott ismerős, aki gondoskodjon róla? Hálistennek nem egyedül mentem, így a barátaim hazavitték a bringámat (ami nem kis érték), de mi lett volna, ha egyedül vagyok? A rendőrök elviszik ilyenkor és átvehetem valahol? Mindezt úgy, hogy nem volt rendőri intézkedést igénylő baleset, mert tkp az én figyelmetlenségem okozta a dolgot, szóval helyszínelés sem volt (bár a rendőrök kijöttek, megkérdezni, hogy hogy volt a dolog). Nagyon köszönöm, ha valaki megmondja a választ, bár remélem sosem lesz szükségem erre az információra... :U

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák