Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz big-J #7 üzenetére

    fú mekkora poén lenne. tudok egy ennél nagyobbat is. mindenki hozzon egy kiskanál vizet és éjfélkor öntsük mind a dunába ;] volt év amikor a neptun fennállása óta nem borult meg botnet nélkül ?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #34 üzenetére

    "csak akkor nem képes nyereséget termelni, ha elfelejtik reggel felhúzni a rácsokat." jelenleg akkor is keres ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #43 üzenetére

    nem érted. bambano azt kérdezte hogy a fizetésedből ha te döntöd el havonta hogy mennyit adsz hova akkor mennyit adnál. most. nem egy ideális technikailag kitoppolt talán soha el nem jövő időben. ilyen filmeket én is láttam, tetszik, de attól nem feltétlenül a bankrendszer választ el minket. sőt.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bambano #47 üzenetére

    tudom. azért érdekelt volna engem is a válasza. olyat én is tudok hogy majd nyomtatom magamnak a kajától a klotyópapírig magamnak otthon mindent, senki nem beteg mert nincs betegség a földön, nincs szükség pénzre, mindenki egyenlő, felvilágosult társadalom van technikai alapokon tehát a vallás megszűnt, stb. ebből filmet forgatni lehet, ilyen alapokra építve értelmesen érvelni és vitatkozni nem.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Penge_4 #62 üzenetére

    "Tényleg 100%-ig biztos vagy benne, hogy az anarchia a káosszal lenne egyenlő?"

    tényleg azt hiszed hogy egy világban ahol azt csinálsz amit akarsz ott valaki is elvinné a szemetedet vagy ganajozná a csatornát? aszfaltozná az autópályát? 100%? fejedrá?

    "Azt még megértem, hogy a 80-as IQ-s éjjel-nappal RTLKlub-ot néző átlagjózsi miért hisz szentül az államban, de hogy itt ezen a fórumon, az átlagnál intelligensebb emberek, ez már kevésbé érthető."

    nem. nem az államban hiszek pl én. abban hiszek hogy ha valaki nem mondja meg pl a cégen belül hogy mi van és mit csinálj, akkor nincs az az isten hogy bármi kész legyen. van 40 fejlesztő. leülnek és megbeszélik hogy mit kéne fejleszteni, mindenki egyetért aztán amikor kedvük, idejük, lehetőségük van rá csinálgatják? akár el is tudom képzelni bár nem túl hatékony. na most ezt szorozd meg 10000-el. még egy nyomorult linux disztróhoz is kell egy központi mag, aki kitalálja merre mennek, kell az irányítás még ha a közösség fejleszt akkor is. minél nagyobb a tömeg akire alkalmazod a képleted annál nagyobb a káosz. mert az emberek nem fognak remélem soha az életben egyetlen homogén masszát alkotni.

    " karhatalom sem más, mint egy közmegegyezéses illúzió. Bárki megölhet bárkit, a lehetősége megvan rá. Utólag kap érte szankciót "

    oszt az anarchia ezen hogy segít? van olyan világrend amiben előre lehet ezeket büntetni? elrettentő ereje meg akkor se volt amikor ilyenért felkötöttek szó nélkül és a tömeg őrjöngött. loptak akkor is amikor az ujjadat levágták érte. ha most is ilyen szabályozás lenne akkor lenne akasztás meg csonkítás minden napra. ezen se a diktatúra, se a kommunizmus, se az anarchia nem segít. ha homogén agymosott tömeget tudsz gyártani a mai emberekből akkor kiküszöbölhető a probléma. másképp nem hiszem.

    "Az anarchia egyetlen esetben torkollhat káoszba: amennyiben a hülye egyedek túlsúlyba kerülnek a normális egyedekkel szemben."

    tehát gyak bármikor. nincs definiálva ki a hülye és ki a normális. mi alapján normális ? ha nincs definiálva akkor merre a hányóra?

    "De egyelőre a normális emberek vannak túlsúlyban." melyik galaxisról beszélünk, mivel definiáljuk a normális embert?

    az a baj hogy továbbra se látom mi kéne ahhoz hogy egy irányítás nélkül maradó népcsoport hogy nem falja fel egymást, hogyan tud fókuszáltan közös megegyezés alapján cselekedni, hogyan alakítható ki közös értékrend, közös világkép, kollektív érdek, és ez miért nem agymosás? az a baj hogy ami szerinted jó az szerintem nem és fordítva. ennek az az oka, hogy mást tapasztaltunk, mást láttunk, mást érzünk. különbözőek vagyunk.

    az anarchia akkor fog működni, ha mindenki egy kollektív tudattal rendelkező droid, egységes, homogén massza. na ezt remélem soha nem érjük el... de továbbra is tartom, te odaadnád a fizetésed 50%-át önként? tuti hogy más is ezt tenné? most se teszi amikor kötelező. ki kátyúzna a pályán? ki döntené el ki mennyit és mire ad? honnan tudnád hogy mire van szükségük és mikor? milyen gyors lenne a fókuszálatlan tömeg reagálási képessége egy katasztrófára, egy szükséghelyzetre?

    van az az "ideális" világ ahol ez működhet. de onnantól hogy saját tudattal rendelkezik az ember, saját véleménye van, saját érzései, világképe, ez nem működik, csak egy totálisan túlfejlett, technikailag kimaxolt társadalom esetén, ahol bármid lehet amit akarsz, bármikor, bármeddig, nincs éhezés, betegség, nyomor, mindenki a legmagasabb fokú tudás birtokosa, és elég hátradőlni, élvezni amit alkottunk. bár el tudom képzelni józsit hogy felkel hétfő reggel, "asszony én ma szavamra elmegyek és nekiállok annak a nyomorult m0 híd szélesítésnek. szavamra megcsinálom"

Új hozzászólás Aktív témák