Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nistv4n

    tag

    Szerintem ez az egész csak attól függ, hogy az adott emberben benne van-e az, hogy képes ilyet megtenni. Ha pedig benne van, akkor nem kell ahhoz egy játék, egy film. Én játszhatok akármennyit, nézhetek horror filmeket, nem fogok kimenni az utcára, és lövöldözni (na mondjuk kezdve ott, hogy fegyvert sem tudnék szerezni sehonnan, és szerintem ezzel sokan így vannak).

    Lehet, hogy rengeteget változtak a TV műsorok, filmek, játékok, de ezzel együtt szerencsére az emberek is változnak. Mutatsz egy filmet valamelyik nagyszülődnek, meg a 10-11 éves kis tesódnak, utóbbi előbb megmondja egy robbantásos jelenetről, egy gyilkosságról, hogy mi volt benne az effekt, mi a valóság. Ebben nőttek fel, meg tudják különböztetni a dolgokat.

    A legfőbb gond itt az, hogy sehol sem szűrik a gyereket az iskolai oktatás folyamán, pedig ha valahol, akkor ott már rég meg lehetne állapítani, hogy mentálisan milyen állapotban van egy gyerek, és mennyire hajlamos agresszívan lerendezni a mindennapi dolgait. Mi van most az iskolákban? Lop, verekedik, hazudik, mi lesz a következmény - pár esettől eltekintve, amik bekerülnek a tv-be, ezért intézkedni kell egy látványosat - ? hát persze, hogy az, hogy kap egy beírást, oszt jól van. Senki sem nézi, hogy miért csinálta ezt, mi lehet ennek a lelki oka, családi háttere esetleg, otthon verik, vagy valami. Normális ember, akinek a környezete is rendben van nem fog ilyet tenni, bármennyit is játszik ilyen játékokkal.

Új hozzászólás Aktív témák