Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Subi77 #76 üzenetére

    Kimértem kismérleggel, hogy bár a karom valóban körülbelül sok kiló, esetleg még annál is valamivel több, viszont az egérpadot az én általam használt fogásnál (palm) ebből mindössze 400-500g terheli. Ha így nézzük a kezem + egy 60 vagy 100g-os egér közt majd 10% különbség van. Hogy számít e? Szerintem nem, de én már rég nem játszom hardcore fps-ekkel. Csak kíváncsiságból mértem le. Saját tapasztalatom szerint ha kényelmesen tudom fogni, akkor nem fájdul meg a kezem, mindegy milyen nehéz. Volt olyan vezetéknélküli egerem, amiben csak a két újratölthető AA elem nehezebb volt, mint a cikkben szereplő egér. :P
    Nemrég kaptam egy elromlott gamer egeret és mivel tetszett a formája úgy döntöttem, hogy megjavítom megtartom. Ez még abból a korból van, amikor a súly=minőség volt a mottó. Ahogy szereltem, kiesett belőle a "minőség", így 120-ról lement 105g-ra a súlya. Kicsit próbálgattam úgy, hogy benne van, meg úgy is, hogy nincs. A különbséget érezni, de meg nem mondanám, hogy hogy jobb. Végül kihagytam belőle, mert normálisan visszaragasztani nem tudtam anélkül meg féltem, hogy egyszercsak elszabadul bent, aztán szedhetem szét megint az egeret. A csavarok meg természetesen a tappancsok alatt vannak, mert hol máshol lennének? ;]

    Synthwave: Az azért menő, amikor az ember a saját véleménye alátámasztására belinkeli a saját véleményét. :D

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz laposonly11 #112 üzenetére

    Én sosem csináltam semmi küzdősportot, úgyhogy nem tudom mit éreznek, de mivel nézni nézem, ezért azt látom, hogy ha nem is érzik, azért fáradnak rendesen. Főleg boxban. Meneteket nyomnak végig úgy, hogy kettőt ütnek találomra egymás felé, aztán kapaszkodnak egymásba, míg szét nem szedi őket a bíró. Nem véletlen, hogy az összes modernebb ligában durván lerövidítették a meccseket, mert 12 menetet nem bírtak tüdővel.

    Duracellm... Nekem is van egy elég rossz állapotban lévő G5-öm, amit tervezek felújítani. Majdnem 15 éves, ráfér már egy nagygenerál. Ezeknek a gomboknak a típusát esetleg nem tudod? Próbálnám őket pótolni, de a legpontosabb infó amit találtam róluk, hogy az Omron B3FS termékcsaládba tartoznak, de annak vagy 20 fajtája van, és nem tudom melyiket rendeljem.
    Egyébként miért pont G5-ből farigcsálsz? Arról azt olvastam, hogy az a lézeres szenzor elég nagy tévedés volt, mert nagyon jitterelt, meg kikapcsolhatatlan volt a smoothing. Engem mondjuk ez nem zavart, de nem is voltam sose pro. Még az új szoftverük már nem is támogatja, miközben az ugyanolyan korú original MX518-at meg igen.

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz Subi77 #121 üzenetére

    Én először a K-1-et láttam ilyen a tradicionális boxhoz képest nagyon lerövidített lebonyolításban, még a 90-es évek derekán. Nem tudom ők tették e népszerűvé ezt a 3-5 menetes lebonyolítást, de a 90-es évek óta senki se kacsintgat a 12 menet felé, mert különben elfáradnának, aztán egymás méregetésével meg összekapaszkodásokkal töltenék ki a plusz időt. MMA-ban is néha úgy belekényelmesednek a fölharcba, hogy a bírónak kell felébresztenie őket. Lényeg, hogy nézőként látszik, hogy attól még, hogy tele vannak adrenalinnal, ugyanúgy, sőt talán jobban is fáradnak.

    laposonly11 A hosszan tartó teljesítmény kulcsa egyébként nem az adrenalin, hanem az eritropoetin. Abból termel a szervezet amennyit termel, de ha nem elég akkor kívülről is lehet pótolni, csak a WADA rá ne jöjjön. ;]

    Duracellm...: Na majd ránézek akkor, hátha egy csöpp pillanatragasztótól hirtelen pontosabbá vállik mint az előző G502-őm. Bár olvastam valahol, hogy egyszer valami okos angol admirális azzal érvelt az új sokkal pontosabb huzagolt csövű ágyúk ellen, hogy ha nem ott van az ellenség ahova céloz, akkor hatástalan. Bezzeg a régi pontatlanokkal bármikor bevihettek egy szerencsés találatot. :D

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz ncc1701 #136 üzenetére

    Szerintem ez minden online játékra igaz lesz egy idő után, főleg ha még kompetitív és csapat alapú is, hogy egy idő után már szórakozás helyett munkának kezdi érezni az ember. Ilyenkor kell abbahagyni, hacsak nem jutott olyan szintre az ember, hogy pénzt is keres vele. :D

Új hozzászólás Aktív témák