Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz tasiadam #57 üzenetére

    Mar az elso Zen-nel is finomszemcses energiagazdalkodas volt, ami magonkent tudta 25Mhz-enkent allitani az orajelet. Konkretan ilyen teren (is) jelenleg az AMD merfoldekkel jar az intel elott:

    "A Summit Ridge a megfelelő működés érdekében rengeteg, ezernél is jóval több szenzort tartalmaz, amelyek valós időben monitorozzák a lapkát, és reagálnak a különböző eseményekre. Ez teszi lehetővé, hogy az egyes magok mindig az optimális órajelen üzemelhessenek. A precíz órajel beállításához azonban az AMD bevezette a finomszemcsés P-State modellt, amely a Windows 10 P-State megoldását váltja. Ennek köszönhető az, hogy a lapka nagyon apró, 25 MHz-es léptékenként tud órajelet váltani, ráadásul magonként függetlenül, így mindig tökéletesen lehet igazodni a környezethez."

    Az egy masik kerdes, hogy a chipset meg az alaplapok milyenek, amik miatt az uresjarati fogyasztas rendszerszinten megsem az igazi. Plusz ez ugye 4,5 eve volt, es meg mindig nem teljesen tokeletes a dolog, sokszor van par mag a kb semmiert felporgetve, de ugyan ez igaz a masik oldalon is. Tobbek kozott pontosan ezert vagyunk tobben szkeptikusak az Alder Lake-el kapcsolatban is, mert meg ha egy sima skalazas is nehezen megy neha, akkor a heterogen utemezes, ket fajta magon, amikbol az egyik adag HT-s, a masik nem, es mindkettonek allithato az orajele, ami egy nagysagrenddel komplexebb rendszer, az hogy fog jol mukodni.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tasiadam #57 üzenetére

    Hogy a sok lépcső jó vagy nem annyira az, azt a felhasználás dönti el.
    Azt aláírom hogy aktív energiagazdálkodásnál, kis terhelésen elég darabos tud lenni a korai zen, darabosabb mint az intel, de all core fix órajelen tuning és energiagazdálkodás nélkül megfordul a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák