Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz tasiadam #96 üzenetére

    Persze az élet azért nem csak játék programból áll. Mint ahogy arra sincsen garancia, hogy a játék programok megmaradnak a ma a szokásos tipikus 4-6 mag igénynél. Ne felejtsük el, hogy az új konzolok már 8/16-os procival rendelkeznek. Ráadásul egy eleve ZEN 2-es Ryzen származékkal. Ami talán leginkább a Ryzen 7 3700X-hez áll a legközelebb. És ha mátr ott a müszaki lehetőség a konzol játék fejlesztök elött arra, hogy túl lépjenek az eddig korláton a régi konzolok 2*4 magján és nyújtozhatnak feljebb 16 párhuzamos szálig, akkor lesz, amikor élnek vele és talán ha tudnak alkotnak 10-12-14 vagy akár 16 szálon futó játékokat. Azt is tudjuk, hogy a sikeres konzol játékok gyakran megjelenek PC-re is(és forditva) Így amikor visszaportolják a nagyjából kompatibilis PC-re a konzol játékokat várható, hogy a PC változat is simán kér 10-12 szálat a futáshoz. Mivel a PC-k esetében is folymatosan nővekszik az átlagos mag és szál szám ennek nem lesz akadálya. VAgyis szerintem simán várható, hogy jelennek meg olyan játékok a jövöben amik nagyobb mag és szál számat használnak egy PC-n Biztos, hogy nem fogják logikailag áttervezni az egész programot mondjuk 6 magra. Az sokkal több logikai munkát igényel. A sok munka meg idő és pénz. És nyilván egy játék fejlesztő igyekezne minnél gyorsabban és olcsóban megoldani a dolgot. Én várokm a következő 1-3 évben játék fronton némi mag és szál szám növekedést átlagosan. Ha ott a hardver kéznél, akkor ostobaság volna nem használni teljesítményben. Ilyen szempontból jobb választásnak tünik egy nagyobb teljesítményű Ryzen proci sok mag és szál mellet. Aztán, hogy meddig szabadulnak el a fejlesztök a következő években majd meglátjuk. Azért az elmúlt 20-30év azt a tapasztalatot adja, hogy igyekeznek követni egy adott kor hardver teljesítményét. Mind grafikában, mind CPU-ban. A konzolok új teljesítményei minden képpen emelni fog a következő évek teljesítmény igényén szerintem. Mint ahogy egyre gyakrabban karcsú már egy játékhoz egy 4 magos proci vagy egy régi 4/8-as néha már egy 6/6-os is

Új hozzászólás Aktív témák