Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    nem akarok felvágni, de ilyen már volt. enyém pl 3 db ristorante pizza dobozából van, amit a szemétből (najó szelektív gyűjtőből) kotortam ki sebtiben. hátulja ytong.

  • lapa

    veterán

    válasz negyedes #9 üzenetére

    német tévében van mostanában nyúl, elmagyarázza a reklámban, hogy a tetra pak olyan mint a pamut, mert főként fából van és milyen megújuló. anyád.

    életem egyetlen papírborítós cd-jét a Die Aerzte punkrock csapat adta ki. nem volt tökéletes, mert a cd érintkezett a papírral és a nyitottabb kialakítású tokba bekerülő kosz idővel megette a felületet. ez kb. egy pici szövetdarabbal megelőzhető lenne. ja, ez a banda szintén az egyetlen, aki előre kiszámolja mennyi co2-vel jár a koncertturné, és annyi erdőt el is ültet. viszont a punkok büdösek.

    ezeket csak a margóra.

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    4000x-ese termelhető annak az energiamennyiségnek, amit jelenleg a Föld teljes lakossága elfogyaszt.

    jelenleg nagyságrendileg annyit fogyaszt az emberiség, amennyi az össz fotoszintetizált energia, vagyis a minden más élőlény által elfogyasztott mennyiség. ennek 4000-szeresét nem tudom milyen titkos, nem fosszilis úton akarod előállítani. a napelemhez is fosszilis kell, csak x év után termel tiszta energiát. arról nem is beszélve, hogy a jelenleg ismert típusok ekkora mennyiségben történő előállításához messze nincs elég alapanyag a bolygón.

    Nem, de fadobozban (valamivel nagyobb a gyulladáspontja) lévő elektromos elosztót már láttam briketté égni, az egyetlen oka, hogy nem terjedt tovább, mert betonpadló volt körülötte.
    Nomármost, táp ugyebár van minden gépben.

    és egy táptűz esetén a szorgos kis ventilátorok első dolga, hogy kifújják a lángot a házon kívülre, annak anyagától függetlenül. elég durva lenne egyébként, ha egy normál tápban annyi éghető anyag lenne, ami képes ekkora tüzet okozni. az elektromos elosztó kicsit más szabványok szerint készül, gondolom.

    [I]"Autót is lehetne 30 évre gyártani, de nem kellene senkinek."[I]

    Nekem kéne, de úgy látszik manapság a minőség már senkinek sem fontos...

    ma is gyártanak autót 30 évre, az a neve, hogy Mercedes G-osztály. csak egyből előhúzod a "megfizethető távol-keleti autók" katalógusokat, mihelyt megtudod mennyibe kerül a tartós minőség. hasonló kategória háztartási gépben pl a Miele, ami játékporszívót árul olyan áron, mint a bolti "igazi" alaptípusok. minden más legalább ötszörös áron van, ötszörös élettartammal. magyarázni lehet, csak csengesd is a lóvét.

    Csak annyit mondok, hogy egy jó gépház -10-12°C a procinak és -5-8°C a videókártyának. A többi, passzívhűtésű hardverről (chipset, memóriák) nem is beszélve.

    a jó gépház se a fémen keresztül hűt (mert ez volt az eredeti felvetés), és pont azért hűvösebb, mert a levegő útja a ventiken keresztül okosan van kitalálva. ez tehát megerősítés, nem cáfolat részedről.

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #30 üzenetére

    még mindig nem írsz technológiát, csak felsorolod milyen mengújuló ill alternatív források vannak. mivel akarod a jelenlegi igény 4000-szeresét kiaknázni?

    nem mindegy melyik melegszik fel hamarabb? attől még a számítógép nem a ház falán keresztül hűl. vagy a tiéd felmelegszik? az, hogy a proci alatt vagy a táp körül esetleg langyoska lesz, az nem számít, 1-2 watt(nyi hő) esetleg.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #33 üzenetére

    én ezt a beszélgetést most feladom, ha nem haragszol. te nyertél.

    azért alkalomadtán informálódj a megújuló energiák helyi szinten kinyerhető mennyiségéről és megjelenési formájáról "ezek összességével", és hasonlítsd össze a jelenlegi fogyasztással. vagy egyszerűbbet mondok: működtess csak egy darab letöltő PC-t (elméleti síkon) megújuló energiából.

    meg egy négyjegyűt se árthat fellapozni a PC ház falon keresztüli hűléséhez kapcsolódó fizikai törvényszerűségek kapcsán. ezt még mindig nem értem honnan szeded, mert se füle se farka.

  • lapa

    veterán

    válasz Borgi #36 üzenetére

    "elöttem már említeték a faraday kalickát, erre persze télleg nem gondoltak hogy a fém háznak szerepe van, méghozzá nagyon fontos, + ha megfiygeljük a normális házakon a nyílások is méhsejt szerü vagy sok kis kerek lyukas megoldások, ami a benti zavarokat pont nem ereszti ki méretük és kialakításuk miatt."

    nem akarok kötözködni, de erre van valami referenciád?

Új hozzászólás Aktív témák