Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz Penge_4 #28 üzenetére

    4000x-ese termelhető annak az energiamennyiségnek, amit jelenleg a Föld teljes lakossága elfogyaszt.

    jelenleg nagyságrendileg annyit fogyaszt az emberiség, amennyi az össz fotoszintetizált energia, vagyis a minden más élőlény által elfogyasztott mennyiség. ennek 4000-szeresét nem tudom milyen titkos, nem fosszilis úton akarod előállítani. a napelemhez is fosszilis kell, csak x év után termel tiszta energiát. arról nem is beszélve, hogy a jelenleg ismert típusok ekkora mennyiségben történő előállításához messze nincs elég alapanyag a bolygón.

    Nem, de fadobozban (valamivel nagyobb a gyulladáspontja) lévő elektromos elosztót már láttam briketté égni, az egyetlen oka, hogy nem terjedt tovább, mert betonpadló volt körülötte.
    Nomármost, táp ugyebár van minden gépben.

    és egy táptűz esetén a szorgos kis ventilátorok első dolga, hogy kifújják a lángot a házon kívülre, annak anyagától függetlenül. elég durva lenne egyébként, ha egy normál tápban annyi éghető anyag lenne, ami képes ekkora tüzet okozni. az elektromos elosztó kicsit más szabványok szerint készül, gondolom.

    [I]"Autót is lehetne 30 évre gyártani, de nem kellene senkinek."[I]

    Nekem kéne, de úgy látszik manapság a minőség már senkinek sem fontos...

    ma is gyártanak autót 30 évre, az a neve, hogy Mercedes G-osztály. csak egyből előhúzod a "megfizethető távol-keleti autók" katalógusokat, mihelyt megtudod mennyibe kerül a tartós minőség. hasonló kategória háztartási gépben pl a Miele, ami játékporszívót árul olyan áron, mint a bolti "igazi" alaptípusok. minden más legalább ötszörös áron van, ötszörös élettartammal. magyarázni lehet, csak csengesd is a lóvét.

    Csak annyit mondok, hogy egy jó gépház -10-12°C a procinak és -5-8°C a videókártyának. A többi, passzívhűtésű hardverről (chipset, memóriák) nem is beszélve.

    a jó gépház se a fémen keresztül hűt (mert ez volt az eredeti felvetés), és pont azért hűvösebb, mert a levegő útja a ventiken keresztül okosan van kitalálva. ez tehát megerősítés, nem cáfolat részedről.

Új hozzászólás Aktív témák