Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    - A fém újrahasznosítható, ellenben a fát ki kell vágni, ültetni kell helyette, szóval nem mondanám környezetkímélőnek.
    - A fém nem gyúlékony (sose lehet tudni). Igaz, hogy a műanyag is megolvadhat, de ha átolvad az acélházon, azt megnézném, ellenben az olvadt műanyag simán meggyújtja a papírházat és máris kész egy lakástűz.
    - A fém időtálló, egy házat, ha szabványos, sosem kell kidobni.
    - Nem vízálló, itt megjegyezném, hogy itt nem a folyadékra kell gondolni, hanem egy nagyobb páratartalommal rendelkező lakás is elegendő lehet, hogy széthulljon a gépház.
    - Hangszigetelés szempontjából szintén a fém a jobb.
    - Hőleadás szempontjából is a fém a jobb.

    De végül is üzleti szempontból van benne biznisz, mert sok hozzá nem értő/nem gondolkodó emberrel el lehet hitetni, hogy ez miért jó neki, meg mennyire környezetkímélő. Persze... :U

    angyalpc2: És (ha funkcionálisan nézzük) a fémet mi szükség festeni? Tudom, tudom, divat, de ezen kívül nem sok értelme van.

    A kis nyílásokon pedig bármelyik ház szívja be a levegőt, ha van mögötte ventilátor :D

    anulu (#16): Újabb ok, miért jobb a Stacker ház + custom config szemben a hülye tervezésű brand PC-kkel. ;]

  • Penge_4

    veterán

    válasz demagóg #27 üzenetére

    "De milyen áron? Mennyi energiával? Melyik újrahasznosítása olcsóbb és környezetkímélőbb?"

    Hát amíg fosszilis energiahordozókat használunk, addig tényleg nem túl környezetkímélő, ahogy leginkább semmi, de ha egyszer végre átállnánk természeti erőforrásokra (bocsi, abból nincs zsé az olajmágnásoknak :D), akkor teljesen mindegy lenne, a jelenlegi technológiával 4000x-ese termelhető annak az energiamennyiségnek, amit jelenleg a Föld teljes lakossága elfogyaszt.

    "Olvadt műanyag papírt gyújt? Pláne egy PC-ben? Láttad vagy mondta valaki?"

    Nem, de fadobozban (valamivel nagyobb a gyulladáspontja) lévő elektromos elosztót már láttam briketté égni, az egyetlen oka, hogy nem terjedt tovább, mert betonpadló volt körülötte.
    Nomármost, táp ugyebár van minden gépben. Processzor (ami elég szép hőmérsékletet képes elérni cooler nélkül) szintén van, alaplapi védelmet pedig láttam már nem működni.

    "Az összes háztartási eszközt, TV-t is?"

    Ajánlom a Fogyasztóvédelmi Főfelügyelőség weboldalát, ott konkrétan szép hosszú lista van a tűz, -és áramütés veszélyes háztartási gépekről a TV-től a kenyérpirítón át a mikrohullámú sütőig. Lehet rajta röhögni, amíg nem veled, vagy ismerősöddel történik meg egyszer.

    "Mi van, ha megolvad, elfolyik és felgyújtja a környezetét (főleg ha papírral érintkezik)?"

    Szobaszőnyeg is egész szépen tud égni.

    "De a szabvány nem időtálló"

    Ez a baj. Jelenleg nincsenek is normális szabványok, vagy ha lennének se tartják be őket.
    De hány éve is van ATX szabvány?
    Egy Stacker ház ATX, MicroATX, E-ATX és BTX kompatibilis. Jópár évig még kiszolgál. Ha meg jön egy új szabvány fúrok rá még néhány lyukat.

    "Autót is lehetne 30 évre gyártani, de nem kellene senkinek."

    Nekem kéne, de úgy látszik manapság a minőség már senkinek sem fontos...

    "A fém is elrohad magas páratartalomban (pl. trópusi környezetben normál PC sem hosszú életű, a PCB rajzolat és az elektromos kontaktus rohad el először, nem a ház."

    Attól függ milyen ötvözetből készült. Nem mondtam, hogy trópusi környezetben hosszú életű lenne egy PC, de míg egy fémházon lecsapódik a pára nagy része, addig a papír szépen magába szívja.

    "PC-nél pont nem, ott jellemzően ventik viszik ki a hőátadással felmelegített levegőt."

    Csak annyit mondok, hogy egy jó gépház -10-12°C a procinak és -5-8°C a videókártyának. A többi, passzívhűtésű hardverről (chipset, memóriák) nem is beszélve.

  • Penge_4

    veterán

    válasz lapa #29 üzenetére

    "ennek 4000-szeresét nem tudom milyen titkos, nem fosszilis úton akarod előállítani."

    Geotermikus energia, ár-apály energia, szélenergia, napenergia.

    Persze nem a "kereskedelmi" termékek, azoknak nem is lesz akkora a hatásfoka, hogy megérje a kisembernek lekapcsolódni a központi hálózatról.

    "arról nem is beszélve, hogy a jelenleg ismert típusok ekkora mennyiségben történő előállításához messze nincs elég alapanyag a bolygón."

    Alapanyag lenne, csak pénz nincs annyi... :(

    "magyarázni lehet, csak csengesd is a lóvét."

    Nem kéne gyártani selejt minőséget és nem lenne ennyi felesleges hulladék, de akkor nem lenne biznisz, nem lenne mit elsózni a szegényebb régióknak, akiknek "a szar is jobb a semminél."

    "a jó gépház se a fémen keresztül hűt (mert ez volt az eredeti felvetés), és pont azért hűvösebb, mert a levegő útja a ventiken keresztül okosan van kitalálva."

    Is. Hűtsél már le egy fémet és tedd meg ugyanezt egy papírral. Melyik fog hamarabb felmelegedni, ha szobahőmérsékletre teszed?

  • Penge_4

    veterán

    válasz lapa #31 üzenetére

    "még mindig nem írsz technológiát, csak felsorolod milyen mengújuló ill alternatív források vannak. mivel akarod a jelenlegi igény 4000-szeresét kiaknázni?"

    Ezek összességével bőven, ha hatékonyan felhasználjuk.

    "attől még a számítógép nem a ház falán keresztül hűl. vagy a tiéd felmelegszik?"

    Nem, ahogy a lakás sem, azért találták ki a hőszigetelést és a nyílászárókat. ;]

    Egy zárt dobozban nincs akkora légmozgás. Egy papírdobozban fújhatod a meleg levegőt kifelé, de nem mindegy, hogy a gép falai mennyire tartják a hűvös levegőt, amit a másik ventilátor beszív a gépházba.

Új hozzászólás Aktív témák