Új hozzászólás Aktív témák

  • demagóg

    aktív tag

    válasz Penge_4 #22 üzenetére

    Hát téged megvezettek, vagy te akarsz másokat megvezetni....

    - A fém újrahasznosítható, ellenben a fát ki kell vágni, ültetni kell helyette, szóval nem mondanám környezetkímélőnek.
    De milyen áron? Mennyi energiával? Melyik újrahasznosítása olcsóbb és környezetkímélőbb? A fa vagy végterméke ha mégis visszakerül a természetbe, akkor a természet ingyen folytatja a dolgát. És a fémmel mi lesz? Milyen áron? Mennyi széndioxidot termel a(z újrahasznosítási) folyamat? Az elültetett fa meg szenet köt meg a széndioxidból miközben oxigén szabadul fel.

    - A fém nem gyúlékony (sose lehet tudni). Igaz, hogy a műanyag is megolvadhat, de ha átolvad az acélházon, azt megnézném, ellenben az olvadt műanyag simán meggyújtja a papírházat és máris kész egy lakástűz.
    Bocsi, de nem egy kerti grillsütőt akarnak papírból megcsinálni. Olvadt műanyag papírt gyújt? Pláne egy PC-ben? Láttad vagy mondta valaki? Ja és akkor be kell tiltani az összes notebookot is? Az összes háztartási eszközt, TV-t is? Mi van, ha megolvad, elfolyik és felgyújtja a környezetét (főleg ha papírral érintkezik)?

    - A fém időtálló, egy házat, ha szabványos, sosem kell kidobni.
    De a szabvány nem időtálló, ennyi PC múzeum meg nincs ami minden fémházat elnyelne. Autót is lehetne 30 évre gyártani, de nem kellene senkinek.

    - Nem vízálló, itt megjegyezném, hogy itt nem a folyadékra kell gondolni, hanem egy nagyobb páratartalommal rendelkező lakás is elegendő lehet, hogy széthulljon a gépház.
    Gőzfürdőbe, fürdőszobába nem teszünk PC-t. A fém is elrohad magas páratartalomban (pl. trópusi környezetben normál PC sem hosszú életű, a PCB rajzolat és az elektromos kontaktus rohad el először, nem a ház.

    - Hangszigetelés szempontjából szintén a fém a jobb.
    Hát annyira ne legyél benne biztos. Én még sehol sem láttam fém bázisú hangszigetelő rendszert. És papírból? Annál inkább. És még csak nem is arra gondolok, hogy rezonál, zörög a fémdoboz.

    - Hőleadás szempontjából is a fém a jobb.
    Ha azt használjuk hőleadó felületnek, hűtőbordának. PC-nél pont nem, ott jellemzően ventik viszik ki a hőátadással felmelegített levegőt.

    Megszokás miatt én is a fémet választanám, de ezek az érvek sajnos nem állják meg a helyüket, nekem is valami mást kéne kitalálnom. Pl. a fém tartós, szép, a papír pár hét alatt már csúnya lesz.

    -De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Új hozzászólás Aktív témák