Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz t72killer #6 üzenetére

    Ellopják a sok év alatt, sok pénzért kifejlesztett technikát, aztán meg mondjuk sokkal kevesebb bért kell fizetniük és egyéb költségeket amikor ők előállítják; aztán icipicit változtatnak rajta; aztán kimennek a piacra és leuralják és az eredeti feltaláló kiszorul a piacról... és tönkre megy. Ez is lehet.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz t72killer #6 üzenetére

    "A lopással az van, hogy soha sem leszel gazdagabb, mint akitől lopsz. A know-how meg egy olyan dolog, hogy ellopásakor az eredeti tulajnál is "marad egy példány", szóval csak relatíve szegényedik."

    Én áttételesen végignéztem amikor egy élvonalbeli kis europai ország világpiacon a legnagyobb részesedéssel rendelkező cégének ~10év fejlesztéseit ellopták és "féláron" ledömpingelték vele a világot.
    Persze ehez az is kellett, hogy a kínai állam kitömje az adott céget ingyenpénzel.... is de akkor is a legfontosabb az volt, hogy mindent elloptak.
    Ennyit arról, hogy "csak relatív szegényedik". A lóf*szt.

    Ja és senki le se szarta pedig nyilvánvaló volt a dolog mindenki örült, hogy 30-40%al olcsobban megkapja.

    @koviz Én azt látom a kínai cégek prímán tudják alkalmazna amit ellopnak. Igazából ez a kínai gazdasági csoda egy komoly oszlopa.
    A kínai oktatás meg a világ élvonalában van, messze feljebb mint ahol a magyar áll.

    szerk: A témához még annyit, hogy kína már rég nem csak ellop mindent. El is lop. Viszont már 10éve a világ élvonalában van fejlesztések területén is. Engem absz nem lepne meg ha a cikkben leírtak igazak lennének.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák