Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    Ahol vannak szakemberek is nem tudják megoldani, hogy igazából biztonságos legyenek a netre kötött rendszerek.

    Kíváncsi volnék arra, hogy azok a bizonyos hatalmas előnyök mik és vajon ellensúlyozzák-e, hogy egy támadás a bevételek 5 szálalékát is eltüntetheti:

    "Zsarolóvírus miatt esett ki nagyjából egy teljes nap a tajvani TSMC működéséből. A félvezetőkkel foglalkozó legnagyobb bérgyártó még múlt hétvégén adta hírül, hogy gyártósorainak egyes részét kénytelen volt leállítani, az azokat működtető PC-kre ugyanis számítógépes vírus került. A vállalat közleménye alapján mostanra sikerült visszaállítani az érintett rendszerek 80 százalékát, azonban a nagyjából 24 órás kiesés így is tetemes kárt okozott, amely a negyedéves bevétel akár 3 százalékát, azaz körülbelül 250 millió dollárt is jelenthet."

    Vagy egy másik eset:

    "A cégnek még a norvég kormány is besegített, hogy vissza tudják verni a támadást, és az ne okozzon még a kialakult helyzetnél is nagyobb bonyodalmat."
    A cég norvég, katari és brazil gyárában működő olvasztóberendezéseit kézi irányításra kellett átállítani,hogy a termelés biztonságosan tudjon folytatódni. Ezt a rendszert jó ideje már automatizálva használják, hogy minél hatékonyabb lehessen a termelés. A támadást végül sikerült visszaverni, de ahogy mondani szokás: az anyagi kár jelentős.
    "A Hydro a támadás során legalább 300 millió norvég koronát, vagyis átszámítva több mint 9,9 milliárd forintot veszített azzal, hogy hackerek fértek a rendszerükhöz "

    "A legnagyobb veszteséget az Extruded Solutions nevű divíziója szenvedte el, amely alumínium épülethomkolzatokat gyárt. Ezen a részlegen 20-30 százalékkal kellett csökkenteni a termelést, az ajtókat és ablakokat gyártóegység pedig teljesen megállt."

    Szóval ha csak egyetlen támadás ilyen károkat okoz, akkor vajon mennyivel kell növelni a hatékonyásogot, hogy az állandó támadások mellett megérje?

    Azt se lehet mondani, hogy szarok voltak az embereik, mert:

    "A kiberbiztonsági szakértők az incidens után kifejezetten megdicsérték a céget. Kevin Beaumont úgy fogalmazott: az incidens kezelésére a valaha látott legjobb tervet volt képes felmutatni a Hydro. Dale Paterson – aki a nagyvállalatoknak ad tanácsot a kiberbiztonság terén – pedig kifejezetten örült annak, hogy a cég a támadás által okzott károkat nyilvánosságra hozta."

    A "valaha volt legjobb terv" is kevés volt.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Rover623 #3 üzenetére

    Kevés volt ahhoz, hogy annak ellenére ne szenvedjenek milliárdos nagyságrendű kárt.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz sztanozs #5 üzenetére

    Igen, csak ha netre van kötve, akkor sokkal-sokkal-sokkal könnyebben és hatékonyabban támadhatsz és a siker esélye is sokkal nagyobb.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák