Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    Sztem érthető a logikájuk. A VOIP sokkal használhatóbb LTE -n, mint 3g -n. A három közül csak a Vodának nincs LTE -je, neki muszáj mást bedobni. De ez kevés lesz. A Telenor sem tilt és már az összes csomagját felengedi LTE -re. Ráadásul a VOIP esetében nem a Skype, vagy a Viber az igazi veszteségük, hanem a kifelé irányuló hívások. Ezekben a Skype és a Viber drága. Dellmont klónokat szoktak használni, amiknek a kliensalkalmazása nem a szabványos SIP protokollal és az 5060 -as porton kommunikál, hanem titkosított kapcsolattal. Ez eddig is átment a szolgáltatói tiltásokon. Szóval ez az engedékenység nem fog átütő sikert hozni a Vodának. E mellé még kéne ez-az. Pl. egy csökkentett sávszélességű, de korlátlan net, vagy, ha már VOIP, akkor a Vodások használhassák a mobilszámukat a VOIP -hoz.

  • #79335424

    törölt tag

    válasz r3dsnake #22 üzenetére

    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy működhet edge -n is. Elvileg lassított neten is. Nem is tudom, hogy melyik szolgáltató lassít 32 helyett, 128 -ra, de azt szokták írni a VOIP topikban, hogy működik. De én inkább a másik megoldást preferálnám. Egy csökkentett, de azért még mobilon élvezhető (mondjuk 5/2 -es), viszont valóban korlátlan, LTE net, elfogadható havidíjért. Nekem most Telenoros Deezerem van (LTE -s csomag, feltöltős kártyához). 3 rugó havonta a 2GB és 7,5/2,5 -öt tud, viszont a Telenoros 3g -vel ellentétben, nem csak elméletben. A mérésnél látom, hogy az egekből indul és aztán beáll a korlátozottra. Viszont hívásindításnál gyorsabb, mint a GSM. Lenyomom a gombot és mire a fülemhez emelem a telót, már kicsöng és a hívás is jó minőségű. Nem késik, nem dadog, nem mekeg. Sokat számít a stabil, kellő tartalékkal bíró sávszélesség. Ez az, ami edge -nél necces.

Új hozzászólás Aktív témák