Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheVeryGuest

    senior tag

    Akkor sorolnám a negatívumokat: nincs rendes fehér kenyér, nincs disznózsír, és eddig csak kaliforniai meg egyszer talán kápia paprikával találkoztam. Minden élelmiszer édes: virsli, mustár, kenyér csak hogy párat említsek. Egyetlen dolog biztos nem édes, az a tejszínhab. Az élelmiszer pofátlanul drága (kivéve tej), főleg a kenyér. Az ételeik nagy része halból van, illetve fura ízű szószokat öntenek mindenre. Ha nem halat esznek akkor főleg marhát darálva.
    Állami monopólium van az alkoholra, ezért igén drága (kb 8-10k egy üveg tömény), és a hozzáférés is korlátozott a nyitvatartási idő meg pláne. Ezt mondjuk nem tudnám eldönteni, hogy pozitív vagy negatív dolog. A kocsmák, éttermek még ettől is drágábbak.
    Stockholmban mindenhol csupasz szikla van (már ahol nem víz), tulajdonképpen, aki eljön ide hamar ráébred miért svéd figura találta fel a dinamitot. Az építkezés egy általános formája a robbantás errefelé. Alapozni gondolom nem szoktak, mert felesleges. Viszont a legtöbb ház szinteltolásos. Az emeletek számozása is érdekes. Van, ahol a 4. szint a földszint, mondjuk ez egy jó hosszú épület.

    Mondjuk ez csak Stockholm és nem turista szemmel, 4 hónap után.

    [ Szerkesztve ]

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

  • TheVeryGuest

    senior tag

    válasz Bog #35 üzenetére

    Kb ahogy Németországban szerintem. Középsuli után világot látás, aztán 2x éves korban elmennek egyetemre. Melózni meg 25 fölött kezdenek.
    Egyébként én úgy érzem ezek a liberális intézkedések nem annyira régiek. Próbálnak egyre gyerek és családbarátabb törvényeket hozni. Aztán, hogy használni fog-e vagy ártani? God knows.

    “Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Új hozzászólás Aktív témák