Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xmodule

    őstag

    Hali. En is elolvastam ezt a kis beszamolot. Ezekben a varosokban meg nem voltam mert en itt eleg Karlstadban mar 2 éve itt dolgozom es itt is élek. Igaz par honapja vettem sajat lakast vegre kb 20km re karstadtol szoval most itt elek. Itt irtak paran a kajarol. Szerintem egyalaltan nem csak edes etelek vannak. Peldaul a Willys nevu szupermarketben( ahol 98% ban vasarolok mert a többi elegge draga szerintem ICA, Coop, stb) van (magyar kenyer, csabai kolbasz) Az sem igaz hogy csak halat esznek, A kollegaim 80% legtöbbször tesztat eszik vagy krumplit es ahhoz a legtöbb esetben kötbullar( ez ilyen fasirt golyo) vagy falukorv( ez meg ilyen parizsi szeru hus de megsutik) Na kb ezket eszik, de persze nagyon sokszor etteremböl vesznek salatakat:D Szerintem ha itt dolgozol es elsz nem olyan draga a kaja. Meg a kajanal sem mindegy mit veszel. Pl az ado is mashogy van az alap kajakon mint mondjuk a luxus kajakon(rákok, ritka halak stb) A dohanyaru meg az alkohol az draga tenyleg. Mondjuk van naluk ez a dohany zacskoka nem tudom hogy irhatnam le mas szoval na ez egy ilyen kis zacsi amiben dohany van aztan betoljak a felsö ajkuk es a foginnyuk köze aztan ott van par orat amig el megy az ize vagy nem tudom. En meg sosem probaltam mert szerintem nagyon budös. De igy kb a szajuk is emiatt. De meg mindig jobb mint a cigi mert nem fustöl. Viszont semmi szegyen nelkul kiköpik az utcan amibe aztan kellemes belelepni... Az hogy hidegek lennenek en sem mondanam, söt szerintem ez egyalatalan nem igaz. Az mar viszont annal inkabb, hogyha valami gondjuk van akkor azt nem nagyon szoktak megmondani a szemedbe hanem ugyanugy a pofadba mosolyognak. Ez engem nagyon zavar igy konkretan de ez van. :D A közlekedes. Belvarosi busszal meg sosem mentem csak tavolsagival egyszer de az tenyleg tagas volt es nagyon tetszett az ut is. En kocsival jarok nap mint nap, es a zebranal valoban megallnak viszont, 10 soförböl kb 2 ha betartja a sebesseg korlatozast, es akkor az olyanokrol nem is beszelek akinek vezetes közben fogalma nincs hogy mit is akar merre is akar menni es hogy indexelni is kellene. Szoval nyugi van nekik de en meg mögöttuk kitepem a hajamat:D Persze nem dudalok csak magamban mormogok. Összessegeben szeret itt elni mert jol elek bar a melo lehetne jobb is de arra sem panaszkodom elertem sokmindent ugy hogy nem tartozom egyik banknak sem bar itt mondjuk nem veszesek a kamatok de ha nem fizetsz akkor kemenyen megbuntetnek. Szivesen felnöttem volna itt gyerek kent, de akkor lehet nem igy latnam a dolgokat. Amugy ami meg nem tetszik hogy a lanyok is nagyon isznak de valami hihetetlenul durvan. Szoval itt egy parti kb csak a pialasrol szol. Voltam mar kint nem egyszer ejszakaban onnan tudom( ez azt jelenti hogy ebben a varosban minden klubb 2 kor bezar aztan egyszerre a tömeg kimegy az utcara.) Szoval igy party dolog nekem itt nem jött be annyira de egy jo hazibuli biztos jo lehet:D Na hat nem is tudom mit irhatnek meg ez vegulis nem az en beszamolom csak igy kijött belölem sokat tudnek meg irni minden felerol mikor inteztem a papirokat meg stb stb mivel itt vettem lakast itt elek meg minden szoval kicsit maskepp latom a dolgokat mint egy turista:) Ketseg kivul szep hely, de 2 ev utan mar megertem miert sok a depresszios ebben az orszagban es hogy az emberek miert mennek el nagy viszonylatban evente 2x kuldöldre altalaban olyan helyre nyaralni ahol süt a nap. Mivel egy evben kb 280napot tuti borus vagy esös az idö. Tavaj es iden a nyar szornyen rövid volt kb 2-3 het. Itt legalabbis Värmland -ban. Aztan hogy a többi reszen milyen azt nem tudom. A tel meg iden nagyon koran jött. Mar ket hete reggel -8 volt itt ma meg mar a szöges gumit is fel kellet rajtak mert reggel csuszkalva mentem a munkaba kocsival:) Öszzessegeben: jo hely:D

    [ Szerkesztve ]

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • Xmodule

    őstag

    válasz gamek!ller #50 üzenetére

    En mar levezettem itt jo par 1000km -ert de meg sosem talalkoztam ezekkel a szines utfelfestesekkel. Merre lattad ezeket?

    "Megjegyzés: Tetszett, hogy milyen szép kamionok járkálnak arra fele és, hogy milyen hosszú szerelvények vannak." és milyen jó öket nap mint nap lepakolni föleg mikor fullon van a kocsi+pót:D

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • Xmodule

    őstag

    hat itt värmland ban meg ugy mondjak hogy níísöpping. kb igy tudnam leirni, de itt annyi féle dialektus van, hogy pl a kollegam aki dalarna -bol van egy olyan akcentussal beszel amilyet csak ott lima -ban beszelnek es teljesen mas mint a rendes sved. masok a szavak is nagyon fura:D de persze tud rendesen svedul is.

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • Xmodule

    őstag

    válasz Avicularia #95 üzenetére

    itt svedben amugy legalis a kezböl valo telefonalas vezetes közben szoval ez nem meglepö szamomra.

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • Xmodule

    őstag

    válasz Avicularia #105 üzenetére

    én is ezt irtam:)

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

Új hozzászólás Aktív témák