Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz snecy20 #17 üzenetére

    2005-ben én azért nem info-karra mentem, mert akkori statisztikákat nézve telítődőnek látszott a pálya.
    Pedig az info-tanárom kiemelten tehetségesnek tartott a témában és ahogy körülnézek az informatikus ismerőseim közöt, khmm, hogy is mondjam. Vagy félgőzön keresnék annyit mint ők, vagy ha rendesen dolgoznék képességeimhez mérten, akkor nem lenne nehéz feljebb lépkedni a létrán.

    most az a pálya van telítve, amit helyette végeztem. :C

    ...szák meg akik a felsőoktatási keretszámokról döntenek. Nem a 3 évvel ezelőtti statisztikát kell néni, hanem azt kalkulálni mi várható 3 év múlva (azért írok ennyit, mert ennél előrébb csak néhány szakma esetén látni)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz fallenrize #25 üzenetére

    Hozzáállással sose volt gondom, egyetemet is jó eredménnyek vittem végig, köztársaságin kívül minden ösztöndíjat megkaptam.

    Nekem az volt a bajom, hogy gimiben tipikus "jótanuló" voltam.
    Megtanultam, akár matekról, akár fizikáról, akár biológiáról, akár töriről volt szó.

    Ezért is volt nehéz választani, mert azt hitette el az emberrel, hogy minden jó, az végén már én magam sem tudtam mi is az amit szeretek és igazán tehetséges vagyok benne.

    Most már tudom, hogy abszolút nem azokban vagyok erős, amire a mostani szakmám lehetőséget ad.
    Ha most választanék, mérnök informatikusnak vagy tesztmérnöknek mennék, mert átlátok rendszereket, kihívásként élem meg a problémákat és addig nem állok fel míg nem tökéletes amit elkezdtem. Sajnos ennek egy gramm hasznát nem veszem biológusként.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz ctu #26 üzenetére

    Azért nem mentem info-szakra, mert telítődni látszott és nem a keretszámok alapján, hanem a benne dolgozók akkori véleménye alapján.
    Illetve - szerintem - csak Pesten volt akkor minőségi info-képzés, Budapestet meg rühellem, ezzel nem tudok mit kezdeni.

    Félre ne érts, nem tartom magam kiugró tehetségnek.
    Azonban velem párhuzamosan sok ismerősöm végezte és most már van némi rálátásom, hogy mivel jár és mit ad cserébe, így tudom, hogy abban a szakmában többre vittem volna mint a sajátomban.

    Nem a keretszámmal és a pontszámmal van gond, 95%-os matekérettségit írtam, az info sem lett volna gond.
    Az viszont valóban az én hibám, hogy túl sokáig ütöttem ugyanazt a vasat és nem mertem nagyot váltani időben.
    Persze sosem késő, csak egyre nehezebb.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz bambano #40 üzenetére

    ez más területen is így van.
    Pályakezdőként keresek 1 éve állást, szakmán kívül tudtam csak munkát találni, az összes hirdetésben minimum 3 év szakmai gyakorlat és olyan specializációval amire egyetemen nincs lehetőség.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz bambano #76 üzenetére

    akkor nem 3+2 év lenne a képzés hanem 8 év
    Nálunk molekuláris biológián is elvárták, hogy olyan ipari technológiákhoz értsünk, amik csak az adott területen versenyző cégeknél használnak. Gyakornoki helyet persze nem biztosítanak.
    Akkor hol tanuljam meg?
    Építsen az orvosi egyetem magának gyógyszergyárat? :U :(((

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák