Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz vzozo #313 üzenetére

    Mondjuk ez nem a te erdemed (se az, hogy 8 evesen elkezdtel nyelvet tanulni, se az, hogy jo nevelest kaptal). Nem tartozik szorosan a temahoz, csak ugye most epp az iskolarendszerrol van szo, es bar szinte semmiben nem ertek egyet Dr. Akulaval, de be kell latni, hogy az iskola feladatainak csak nagyon kis resze az, hogy onjaro, sajat magat es az eletbeli elvarasokat mar ismero, otthon lenyegeben 'elkeszitett' gyerekeket szorakoztassa. Tok jo az, ha valaki 8 vagy 18 evesen pontosan tudja, hogy honnan jott es hova szeretne eljutni, de nem mondhatjuk azt, hogy ha ez nincs meg, akkor igy jartal, dogolj meg. Meg egyetemen is cel a diakok koordinalasa, kvazi palyavalaszasi segitseg, bar sokkal kevesbe, mint kozepiskolaban.

    Egy kis faluban nottem fel, es volt olyan osztalytarsam, aki most epp valami nyugati varosban soforkodik, pedig ha nem olyan kornyezetben no fel, ahol, akkor kb. az atlag BME-s evfolyam 90%-at elkente volna matekbol, annyira okos volt. Az o hibaja? Hat, jo kerdes.

    while (!sleep) sheep++;

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz vzozo #313 üzenetére

    Sakkvilágbajnok nem lettél? Lékó Péternek is sikerült (legalábbis azonos pontszámot ért el Kramnyikkal, csak a szabályok miatt maradt az előző bajnok), akkor te is meg tudod tenni...

    "Másrészt rendes szülőktől rendes nevelést, jó példákat kaptam."
    Milliárdos vagyont nem? De gagyi, más simán össze tudta hozni... Egyik haverom italozó cigány családba születve, koleszokban, albérletekben lakva végezte el már a középiskolát is, munkából tartva el magát. Ez ha úgy nézzük nagyobb eredmény, mert a családtól e példát nem látott, se támogatást nem kapott, mégis.

    "Ehhez csak gratulálni tudok. Igencsak magasröptű."
    Olyan amilyen a kérdésed volt. De látom nem sikerült megértened.

    "Oh, mindent értek, kicsit sem savanyú az a szőlő."
    Nyilván... Láthatóan kisebbségi komplexusod van (nem bántásképp, de tényleg), a tanulásban elért eredményeiddel kompenzálsz. Sértődötten nyomod a "ha én meg tudtam tenni, mástól is elvárható" szöveget, fel nem fogva hogy esetleg nem te vagy az univerzum közepe. Örülj neki ha 8 évesen németet tanultál és még szeretted is, nálunk 10 évesen kezdődött a nyelvtanítás, ami kötelezően az orosz volt. Angolt először 90-ben lehetett tanulni. Nem lakok a határ mellett, nincsenek német szüleim (mint még sokaknak ebben az országban), nekünk átlagmagyaroknak abból kell(ett) gazdálkodni ami volt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák