Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz julius666 #33 üzenetére

    Ha nem lenne olyan pofátlan az árcímkén lévő összeg

    Ez nem értem miért zavar egy még csak nem is poteciális vásárlót :U A Lexus is drága autó, de attól még nem álmatlanok az éjszakáim...

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz julius666 #36 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam/értetted: szvsz nem áll pariban az ár a számomra nyújtott szolgáltatásokkal. Ha pariban lenne, potenciális vásárló lennék. Így fel sem merül.

    Én ezt értem. Más gyártó termékeit vásárolod, mert neked nem felel meg az Alma ár-minőség aránya. Ezzel nincs is baj, de nem értem miért kell ezt ilyen érzelmi intenzitással megélni?* Más emberek pedig megveszik a MacBookot és elégedetten használják évekig. Nem értem miért éreznek egyesek beteges késztetést arra, hogy bebizonyítsák, hogy az ő döntéseik jobbak másokénál. Nem minden ember egyforma, más-más elvárásai vannak ugyanattól a termékkategóriától, sőt talán ugyanazt a terméket is másképp használják: ismerek például MacBook Prot használó Unix-buzit és önjelölt "művészt" egyaránt, stb.

    * ez nem konkrétan neked szól, inkább az eddig hozzászólóknak általában

  • Воланд

    titán

    válasz julius666 #33 üzenetére

    Hát a w7-hez képest összességében a vista tényleg "szarfoshasználhatatlan", úgyhogy nem csak a marketing miatt "bukott" meg. XP után rögtön a W7-et kellett volna kiadni, de egy évvel később, mint a vistát kiadták és utána rá egy évre megszüntetni az xp általános támogatását. XP mellett a vista egy életképtelen rendszer volt, hiába jött képbe egy csomó csilli-villi feature, ha ezzel megnőtt a gépigénye és vállalati szinten, de a legtöbb user is inkább úgy döntött, hogy ezért nem ad ki plusz pénzt, főleg úgy, hogy kapta az általános támogatást az xp-hez, ami elsősorban vállalati környezetben sokat jelent, de a userek számára sem elhanyagolható. Ma ez a kép úgy néz ki, hogy az xp csak biztonsági javításokat kap, nem biztonsági jellegű frissítéseket csak azok a cégek kapnak akik erre szerződtek az ms-el, új gépet már nem kapsz xp-vel (pontosabban már nem lenne szabad árulni, de egy-két nagyáruházban még mindig látni előtelepített xp-vel kapható netbook-okat), maradt a vista és a w7-t. És ami a fontosabb, az ms is azt hangsúlyozza, hogy nem vistára vagy w7-re váltsanak az oem partnerek és a userek, hanem w7-re, a vistát meg sem említik.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • erdoke

    titán

    válasz julius666 #56 üzenetére

    Egyetértek, és csak annyit fűznék hozzá, hogy nekem már az RC1-től kezdve csak driver gondjaim voltak, amik a végleges megjelenésére már csak a Canon nyomtatómnál állt fenn. Egyébként semmi gond nem volt a Vistával, persze nem ártott neki a 2 GB RAM és a kétmagos proci, ami akkoriban még nem volt általános.

    A legjobb aláírás a héten

  • Воланд

    titán

    válasz julius666 #56 üzenetére

    Driver probléma ugyan úgy fennáll egyes eszközök esetében w7 alatt is.

    "Jelenleg nyugodtan elmondható, a Vista SP1 felhasználói élmény szempontjából csak a csilivili featurökben különbözik a Win7-től."

    Jah, meg erőforrás kezelésben. Érdemes összehasonlítani, hogy egy régebbi gépen (gyenge hardverkörnyezet) melyik rendszer fut gördülékenyebben, egy vista vagy egy w7? Meg egy-két plusz szolgáltatásban, ami bekerült a w7-be. Ha átlaguser szempontjából nézzük, akkor a w7 sokkal felhasználóbarátabb.

    "A Vista bukásának az oka a rossz kezdés volt és az ezt követő társadalmi beidegződés. Gyakorlatilag eladhatatlanná tették az urban legendek."

    Ez így nem teljesen igaz, nem ez volt az oka. Fentebb leírtam, hogy hogyan néz ez ki a nagyfogyasztók esetén. Az erőforrás növekedés mellé nem járt annyi plusz szolgáltatás, hogy megérje váltani. Több száz gépet tartalmazó céges rendszernél (gyenge hardver) nem váltottak vistára, mivel semmivel nem tudott többet, mint az xp, viszont cserélhették volna le a komplett gépparkot.

    "Ezt a szarfosvista szöveget jellemzően azok tolják, akik ki sem próbálták/csak rövid ideig próbálták és küldték is a levesbe, még az elején (ugye kalózverzióval könnyen ugrál az ember)."

    Ezzel az a probléma, hogy általánosítasz és feleslegesen személyeskedsz. Használtam/használok eredeti vistát és eredeti w7-et is, ráadásul ugyan abban a hardverkörnyezetben (laptop, vistával véve, majd upgradelve). Ég és föld a két rendszer között a különbség használhatóság szempontjából.

    erdoke:
    "nem ártott neki a 2 GB RAM és a kétmagos proci, ami akkoriban még nem volt általános."
    Ahogy fentebb is leírtam az erőforrásigény növekedésével nem járt együtt a szolgáltatások egyenes arányú bővülése. Nem rossz rendszer a vista, de a w7 mellett életképtelen.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Воланд

    titán

    válasz julius666 #73 üzenetére

    "Nyilván, bár ez nem tudom hogy jött ide."

    Úgy, hogy nem jelentkezett az eladásokban a vállalatoknak eladott visták, mivel alig volt ilyen. Az összképet kell nézni, nem csak egyes rétegeket kiragadni.

    A régi gépre nem egy 10 éveset értettem, hanem egy kicsit újabbat (nem core i3, meg i7-es csodákat), amin elfut rendesen az xp. Van ezek között olyan amire vistát nem tennék, de egy w7 futna rajta a logikusabb erőforráskezelésből kifolyólag.

    "Nálad amúgy milyen különbségek jelentkeznek?"

    Ez elsősorban a sebességben, használhatóságban jelenik meg. Gyorsabban áll fel a rendszer, az egész gördülékenyebb. Driverekkel sem szívtam annyit, mint vista alatt. W7-nél két drivert kellett felrakni (webcam, érintőgombok), vistánál hálókártya, memkártya olvasó, vga, bluetooth driver amiket fel kellett rakni, mert alapból fel sem ismerte az eszközöket, avgy folyton hibát dobált rájuk, hogy nem működnek rendesen. Ugyan ezen eszközöknél w7 alatt csak egy update-t kellett nyomnom, hogy leszedje a frissítéseket, de alapból is használhatóak voltak.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • Sanyix

    őstag

    válasz julius666 #102 üzenetére

    hát nemtudom... inkább igazságpártinak nevezném magam ;)
    Amúgy legtöbbször náczy fásisztááá szélsőjobbosnak szoktak hívni a libbantak :DDD
    legalább már van tök ellentétes vélemény is :)

    Egyértelmű különbség?
    Hát mintha 56-ban is akkoriban terrorista tetvek keltek volna fel, ma meg hősőknek mondják őket :D Na ennyire egyértelmű a különbség....

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • alonsofan

    tag

    válasz julius666 #36 üzenetére

    De itt nem az apple a hibâs.
    Ha megnézed az amerikai árakat az apple.com-on és összehadonlítod az amerikai fizetésekkel, akkor ott koppan az áll.
    Ha én amerikai lennék tuti, hogy minden otthoni szórakoztató elektronai cuccom apple lenne.
    Ezt mondom úgy, hogy nyomkodtam már Airt, iPhone4-et és iPadet is és egyik termék se tudta még belôlem kiváltani azt az érzést, amit az Apple termékei kitudtak váltani.

Új hozzászólás Aktív témák