Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz #55525888 #85 üzenetére

    Sajnos sokkal macerásabb ami itt megindult, vagy legalábbis ami ennek a jelét mutatja.

    Anno 2020 január legvégén egy rövid hír keretében értesültem hogy kínában egy fertőző betegség terjedése miatt áll a bál (épp akkor zárták le Vuhan városát), és a Gugli azonnal kidobta az r/china_flu Reddit fórumot, ahol azonnal posztoltak minden releváns infót a baj alakulásáról.

    Akkor ott már felmerült hogy globálisan szétterjedhet (✓), egy SARS variáns okozza (✓), cseppfertőzéssel terjed (✓ bár itt hatalmas vita volt hónapokig hogy milyen könnyen közvetítődik, pl aeroszollal meddig marad a levegőben, hát ezzel éppen megszenvedett a WHO is, nem hogy egy Reddit közösség :U ) terjedése globális galibákat és felvásárlási lázat okoz majd (✓), a kormányok várhatóan kötelező védőfelszerelés viseléssel (ekkor még nem volt biztos hogy elég lesz egy sima műtős maszk is, ha az mindenkin rendesen rajta van) és lezárásokkal fognak ellene védekezni (✓ ugye éppen 1-2 hétre rá hegesztettek be bejárati kapukat a vuhani panelokban, mert a sima hermetikus, 81 és 95 típusú karabéllyal kikényszerített statáriális kijárási tilalom sem volt már elég :( ).

    Ugyanitt, bő egy hónappal azelőtt hogy a magyar média egyáltalán komolyan foglalkozott volna az üggyel, ill Bencsik András elő adásban röhögte volna ki az egész "felfújt" járvány dolgot március elején, a kis zinternetes zöld emberek azt tanácsolták hogy időben vegyek magamhoz elegendő FFP2-3 maszkot míg még van belőle a boltokban. (Sajnos FFP2-3 pormaszkok borzasztó niche dolgok voltak azelőtt is, így békeidőben is 500-1000 forint volt darabja, de egész februárban még lehetett kapni, egészen addig hogy a kínaiak pánikszerűen nem kezdték el fel- és visszavásárolni tőlünk is a készleteket, majd erre jött rá a márciusi roham.)

    Szóval ezen a csodafórumon felmerült ugyanekkor, hogy az oltások nem érkezhetnek meg majd elég korán, és hogy ennek az érkezési időpontja, és emberek általi felvétele alapvetően fogja befolyásolni hogy mennyit fogunk ezzel sz#pni a jövőben (✓✓✓).
    Még el sem indult a vakcinák tervezése sem (nyilván az mRNS tech már friss-ropogósan készen volt, pont nem COVID19 ellen szánva :) ), Bill Gates morcosan mászkált a holdbázisának tróntermében, azon tanakodva hogy adja be mindenkinek az 5G chipet, még az sem volt biztos 100%-ig hogy egyáltalán belátogat ez hozzánk, és nem jut SARS1 sorsára, de már akkor biztos volt józan paraszti szinten gondolkodva, hogy ha borul a bili, akkor vakcinák nélkül nem ússzuk meg, mert nemes egyszerűséggel szó szerint nincs más fegyverünk(!!) az ehhez hasonló fertőző vírusok ellen a hazmat fokozatokon, az elkülönülésen-bezárkózáson, meg az esetleges oltásokon kívül, hogy ha a nevezett vírus nem olyan kedves és magától kihal mielőtt nagy bajt okozna. :o

    És itt vagyunk majd kettő évvel, 33.806 / 5.203.809 elhunyttal később, és a népesség egy tisztes része továbbra sem képes felfogni hogy oltani miért kell, maszkot hordani miért kell, gyülekezésben korlátozni miért kell, ezek, ezek ezt biztosan direkt csinálják, hogy direkt ő vele kib@sszanak. :O

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz #55525888 #134 üzenetére

    Ezt én se értem, hogyan lehet ugyanannyi, sőt TÖBB a napi halálozás, mint tavaly ilyenkor.

    https://www.worldometers.info/coronavirus/country/hungary/ nem ezt mutatja. Csak akkor emelkedik a tavalyi fölé, ha kimaradnak napok a statisztikából.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Chaser

    titán

    válasz #55525888 #152 üzenetére

    "fentebb válaszban mondtam hogy rászántam magam" :F és parcinak válaszoltam a #145-ben
    azt a hülyeséges mondatot azért gondold át ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Steve_Brown

    aktív tag

    válasz #55525888 #144 üzenetére

    2020. November 22. 500 fertőzött 10,42 halott. A napi esetszám 2%-a volt a halálozás
    2020. Március 23. 845 fertőzött 21,90 halott. A napi esetszám 2,6%-a volt a halálozás
    2021. November 22. 961 fertőzött 14,84 halott. A napi esetszám 1,5%-a a halálozás.

    Az adatok az our world in data-ról származnák. 1 millió főre vannak vetítve. Szerintem ha az emberek 60%-a van beoltva annak pont ennyi javulást kell eredményeznie. Az, hogy jobban terjed azért van mert rá van eresztve az emberekre. Lehet menni moziba, étterembe. Ráadásul úgy néz ki, hogy megtalálja az utat az oltatlanok között.Egyébként meg az, hogy normális vakcinával oltott ember normális vakcinával oltott embernek átadja a súlyos betegeknél lehetséges. Barátnőm anyukája is elkapta. 1 hét alatt túljutott rajta és a vele egy háztartásban élők se kapták el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák