Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    Az ilyen hírek, mint ez, vagy mint pl a Rosetta űrszonda munkája, azok melyek tartják bennem az utolsó remény parázs pislákolását az emberi fajban, az emberiségben... Ha ezek sem lennének, azt mondanám, az emberiség elveszett, reménytelen evolúciós tévedés és zsákutca, létezése teljesen értelmetlen, mitöbb felesleges és káros; nem több, mint a bolygó parazitája, rákfenéje, s kipusztulása nemhogy triviálisan szükségszerű, de nagyon is üdvös minden szempontból... de nem mondom ezt mégsem, emiatt a bár haloványan, de még pislákoló kis remény szikrácska miatt, amit Hawkins doktor, a Rosetta űrszonda, az LHC és hasonló csodálatos eredményeink tartanak életben... hálás vagyok ezért, van még remény, talán egyszer valamikor, sajnos lehet ez évezredek múlva is, de valamennyi esélye van fajunknak, hogy felemelkedjen... :K :R

    [ Szerkesztve ]

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz nubreed #17 üzenetére

    Alapműveltség. Nagy szégyen ha valaki nem tudja ki Hawking és mit adott és ad hozzá az emberiség tudományához. Persze hogy Einstein szint. Hát könyörgöm, ő fedezte fel, hogy a világegyetem tágul, bizonyította a fekete lyuk - ill. a szingularitás elméleteket és felfedezte és bizonyította a fekete lyuk sugárzását, amit róla is neveztek el... ezek külön -külön, egyesével Nobel díjra érdemesek.... abszolút benne van a teljes emberi tudománytörténelem top 100-ában, de talán még a top 10-ben is...!!!!! Respect Hawking ! :R

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz dabadab #39 üzenetére

    Szégyellném is, ha igazad lenne. De látható súlyos szövegértelmezési fiaskóba gabalyodtál.. mivel én nem azt írtam hogy szégyen nem pontosan tudni a tudományos eredményeit és munkásságát, hanem azt hogy szégyen nem tudni kicsoda Hawking... nos tudni kicsoda, pedig lehet anélkül is hogy egyáltalán bármit is tudsz a tudományos eredményeiről, ha annyit tudok róla, hogy Einstein szintű zseniális, Nobel díjas fizikus, máris nem szégyenkezhetek... mélyebb tudományos tájékozottság hiánya vagy enyhe félreinformáltság, akkor lenne szégyen, ha történetesen eme diszciplína lenne a területem. Pl ha fizikus lennék akkor valóban nagyon ciki lenne, hogy nem pontosan fogalmaztam, illetve valamelyest tévedtem vele kapcsolatban... ám jelen körülmények közt, s tekintve hogy nem vagyok fizikus, sőt tudós sem; így abszolút nem kell szégyellnem magam, mert ezzel együtt tudom ki Hawking, olyannyira hogy több könyvét is olvastam... Talán most egy kicsit túlbuzgó voltál testvér... node sebaj... ;) :R

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz dabadab #41 üzenetére

    Azért nagyjából, laikus szinten. sejtem, nem...? ;) :R
    Bocsánatot kérek főnök úr... :) :R

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz |DavidWoody| #50 üzenetére

    Jaj, azért kérlek nagyon ügyelj arra, ha ilyen halálosan érdekel ez, hogy még véletlenül, a nagy erőlködésbe tényleg nehogy belehalj...!

    Teljesen mindegy, hogy borzalmasan izgatott (és persze arrogáns, pökhendi, cinikus és flegma) érdeklődésedre mit is válaszolok, mert azt hazudok, amit csak akarok, illetve hiába is írok igazat, alappal élhetsz a gyanú jogával, hogy nem igaz, amit pedig cáfolni nem tudok... és nem is igazán akarok, mivel nem érdekelsz... bizonyítani vagy bizonygatni bármit is neked , már megbocsáss, de az égvilágon semmi nem motivál, hogy megtegyem... Tekintve hogy személyeskedsz és trollkodsz.. (mivel ha netán nem tudnád, most felhomályosítalak ezennel, az ilyen durva személyeskedés, nettó szánalmas és gusztustalan trollkodás, édesegybarátom..) De persze senkinek az égvilágon, legkevésbé személyeskedő trolloknak sem bizonyítani, sem bizonygatni, sem cáfolgatni, nem igazán szokásom, sőt alapvetően válaszolni sem szoktam, és szóbaállni velük-veletek...
    Egyedül csak azért teszek kivételt veled, mert meghökkent és elszomorító, hogy a Prohardver fóruma, ami eddig tudtommal a magyar net egyik legigényesebb helye, troll mentes korrekt társalgás ment.. legalábbis eddig..... hogy züllhetett ide, hogy ilyen arrogáns alakok trollkodnak, tobzódnak... na csókoltatlak... (reagálnod felesleges, mivel úgysem olvasom el...) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák