Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz D1Rect #65 üzenetére

    "Most őszintén? Mennyit ér a 3 éves hardver?"
    Sokat érhet, ha semmi baja.
    Mégis mi a büdös francért lenne jobb egy mostani 7200RPM-es hagyományos vinyó egy régebbi jóféle 7200 RPM-es vinyónál? Pl. van egy Hitachi vinyó is az adatlapomon, azt sem cserélném le egy mostani hasonló paraméterekkel rendelkezőre, csak hogy vagány legyek, és új vinyóm legyen, meg hogy szórjam a pénzt feleslegesen.
    SSD nem lenne rossz, de qrva drága, a jelenlegi mellé jó lenne, de helyette nem - megnézném, mennyibe kerül egy 1 terás "esesdé". :D

    "Már a tavalyi SSD is lejárt lemez, nézd meg a 3 évvel ezelőtti SSD-ket! Kéne?"
    Már hogyne kéne, ingyér'? Nyilván, vinném azonnal. :D
    A bootolás biztos, hogy gyorsabb lenne vele, mint a jelenlegi vinyómmal. Bár az sem vészes, 55 mp-1 perc körüli.

    "3 évig nem, az sok lenne. Max 1 évig használom a dolgaimat általában."
    Hát gratulálok, hogy ilyen gazdag vagy. :DD
    Ezek szerint a fogyasztói társadalom mintapéldája vagy, aki imádja két kézzel szórni a pénzét! :D

    ====

    (#24) Male:
    "A rendszer visszaállítás kikapcsolása nem egy szimpatikus húzás... ezt én nem ajánlanám senkinek"
    Én igen - annak, aki egy kicsit is ért hozzá.
    Mindig meg lehet oldani másképpen is a vindóz problémáit. Ha másképp nem, esetleg Linux Live CD-ről, vagy egyéb alternatív megoldással.
    Persze a rendszer-visszaállítás kezdőknek hasznos lehet...

    "főleg, hogy a kikapcsolásával szinte semmit sem nyersz"
    Dehogynem. Helyet. :D De nem csak azt: esetleges adatvesztést is elkerülsz vele.
    Soha semmilyen hasznát nem vettem még a rendszer-visszaállításnak, de egyszer már adatot vesztettem vele jópár éve - hát igen, visszaállította a korábbi állapotot... :U
    Azóta izomból kikapcsolom minden telepítés után. :D És érdekes módon így is mindig tudom használni a Windows-t.
    Ha nem olyan vészes probléma merült fel, akkor eleve nincs szükség rendszer-visszaállításra, mert másképp is meg lehet oldani, ha meg komolyabb gond van, akkor arra úgysem jó a rendszer-visszaállítási szolgáltatás.

    A backup meg más téma, azt rendszeresen kell csinálni.

    ===

    (#68) Gorneck23 :
    "a keresést is kilövi a szerző...ami az egyik legjobb funkciója a win7nek..."
    Én ennél hasznosabb dolgokra is használom. :))

    Az indexelés kapcsán a szerző meg arról beszélt, hogy az SSD-n ennek hiányában is nagyon gyors a keresés, szóval teljesen felesleges, hogy ez a szolgáltatás fusson a háttérben alkalmanként. Személyes tapasztalatom ezzel nincsen, de ha valóban így van, akkor egyetértek, hogy ki kell kapcsolni azt, ami szükségtelen, hasznát nem veszed, és csupán felesleges írási műveleteket végez.

    ===

    scope2007: hát én ilyen 128, max 256 MB-ra gondoltam a rendszerpartíción, de annál nem többre.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák