Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z04RD

    csendes tag

    Sziasztok!
    Dilemmával küzdök. És sürgős segítség kéne.
    Tönkrement a Sony mini pro-m (sk17i) és idő előtt kell vegyek egy új telefont. :O
    Nálam a teló max 5" átmérőig ok. Nagy kezem van de szeretem fél kézzel használni, és ami 5" fölé megy az már kezd kényelmetlen lenni.

    A dilemma a következő.
    Z1 Compact, vagy Z3 Compact (továbbiakban Z1 és Z3)?
    Z1-et kaphatok már 86e Ft-ért is, míg a Z3 106e Ft És akkor ezek ilyen 1 éves, forgalmazói garanciát jelentenek de már a teljes gyári kiegészítőkkel.
    Ha tisztább forrásból venném, ahol a 2 éves full gyári gari jönne, akkor Z1 98e Ft, Z3 156e!!!
    86-ról még megéri az a plusz 12 ruppó a fullosabb szolgáltatásért, de a Z3 csak a "HU garanciával" lenne fogyasztható.

    Tudásban a két telefon számomra közel azonos. 4k-ban nem fogok filmezni, mert nincs még 4k-s tv-més monitorom a családi filmes archivumba meg nem ezzel fogok dolgozni. A lassított 1080p-re sem nagyon van igényem. Bár igaz a macskát érdekes lehet játék közben lassítva visszanézni, de szökőévente egyszer volna rá igény. Fénkyép. 12000-es ISO-val nem fotózom. Meg nekem fotóamatőrködéshez van felszerelésem, így a telós kamera felhasználása nálam ad-hoc jelleggel megy, és többnyire komolytalan, csak egy egy facebook post erejéig használom.

    Zenében mindkettő erős, van BT4.0 meg A2DP, így a fejhallgatómat mindkettő szépen meghajtaná. :C Ebből következik, hogy a telefonba épített hangszóró nekem csak parasztvakítás, még ha Bang&Olufsen lenne is a gyártó.

    A nagyobb kijelző jobb, de 0.3" azaz 7.6mm átmérőben nem túl látványos növekedés. Egymás mellett látni a különbséget, meg a káva szélességén lehet észrevenni. Így nálam ez is azonos. Az akksi az újban nagyobb, de az adatok alapján a nagyobb kijelző le is zabálja a többletet. Proci és GFX chip. 300MHz megint nem sok. Teszten kijön a különbség, de szemre szerintem nem sűrűn fogom észlelni. GFX azonos.
    Szoftver. Erre nekem ott a Google play, nem szeretem ha túl van tömve nekem haszontalan dolgokkal, majd azokat nem tudom eltávolítani, így a fitenss cuccaik amit a Z3-ba raktak érdekes, meg a Social Life is, de szerintem ha ilyen kéne Playen megtalálom.

    Mi maradt? Nem sok. Látható, hogy gazdasági okokból a Z1 felé húzok (egy röpke időre elgondolkoztam a Z2-n a 3GB ROM miatt, mint köztes alternatíván, de az 5.2" nagy, még ha csak picivel is, de nekem már nagyobb annál ami elfogadható), de ha valaki meg tud győzni, hogy miért vegyem meg a HU garis 106-111e Ft-ra árazott Z3-at a 98e Ft-os full gyári garis Z1-el szemben, azt szívesen meghallgatom!

    Köszönöm jó előre is a tippeket, tanácsokat. :R :R :R

    Ja, a Z3-at lehet kivártam volna, ha nyár végére esetleg lejjebb kúszott volna árban, de most muszáj helyzetben vagyok, és ha elkötelezem magam az minimum 2 de inkább 3 évet fog jelenteni, mert hamarabb nem szokásom telefont cserélni. Minim is mostanában múlt el 3 és fél éves.

    Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

  • Z04RD

    csendes tag

    válasz LouiS22 #5301 üzenetére

    Igen ez nekem is ott lebeg a szemem előtt.
    Mini-re 4.0.4-nél megállt a support. Azaz frissebb nem jött ki. De nem is baj, el sem bírta volna szerintem. :D
    Viszont elnézve a Sony kibocsátási ciklusait, ki tudja, hogy az új meddig marad új.
    Elvégre Z1 Compact 2014 január, Z2 2014 február, Z3 Compact meg 2014 október.
    Ha az átlag termékfrissítéssel vetem össze ami 1 év szoktt lenni és akkor is egy elektronikai kütyü (nálam) 2-3 éves élettartamra van predesztinálva, akkor itt másfél évente kukázhatnám ki a dolgaimat.
    De azért úgy veszem észre, Sony-ék nem ennyire sügér módon csinálják. tény, hogy Z3-nak kb. egy évvel hosszabb lesz a supportja. A Z1-re egyébként Áprilisban jön a Lollipop (amiről valahol olvastam, hogy még sokan lépnek vissza 4.4.4-re), tehát úgy fest a support hiányától még nem kell tartani.
    Ja, egyébként nem írtam, hogy GSMStar.hu-nál kezdtem el komolyabban nézelődni (több más ismeretlen számomra sufni mobil bt közül). Esetleg valakinek vélemény GSMstarról vagy valami hasonló árfekvésűről?

    Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

  • Z04RD

    csendes tag

    válasz umfrider #5303 üzenetére

    Valóban, magamnak, magam előtt már egy körben összefoglaltam, melyiket miért is akarom.
    DE, ez én vagyok. Kíváncsi vagyok, hogy más mit mond. Hátha kiszúr a szempontjaim közt valamit, amit én magamon, nem vettem volna észre. Meg bolti böködésen kívül komolyabb tapasztalatom egyikkel sincs. Olvastam a két compact tesztjét itt is, máshol is, de megint más tulajok véleményét hallani. Hátha mondd valaki egy olyan meggyőző érvet, amiért azt mondom, ejtem a gyári garit és bevállalom az újabbat (hiszen, mint mondtam az eredeti terv ősz körül már a Z3 lett volna, még ha ki is jönnek egy Z4, Z5 modellel :D ).
    Szóval még kíváncsian várok.
    És természetesen továbbra is hálás köszönet, minden kommentért! :R

    Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

  • Z04RD

    csendes tag

    válasz umfrider #5306 üzenetére

    Mint mondtam, nálam az 5" a plafon, de egészen addig a minél nagyobb annál jobb elve nálam is erősen működik (annak ellenére, hogy most egy Mini pro-m van). És főleg ezért a 4,7"-es kijelző jobban tetszene. Meg így kisebb káva, meg tényleg az egész megjelenés ettől megnyerőbb lesz. Bár a Z1C fémkerete (ami tokban mondjuk úgy sem fog látszani) meg valamivel exkluzívabb külsőt kölcsönöz neki, meg érzésre tartósabbnak érzi az ember.

    Közben megnézegettem árukeresőn ezeknek az "óccsó" boltoknak az értékelését. Még a megbízható eladónál is vannak olyan kritikák, ami nem szőrszálhasogatás, hanem erős mellényúlás. És azt hiszem nem kockáztatok. Így viszont az 50e Ft difi a Z3 ellen dolgozik. :( ÉS lassan eldönti, hogy mi legyen. De kb. nap végéig még meggyőzhető vagyok. :B

    Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

  • Z04RD

    csendes tag

    válasz geccoblaze #5308 üzenetére

    156-ért meg bárhol megkapom. :)
    Köszi a tippet, de szolgáltatótól én már régóta nem veszek, még ha függetlenül is adják. Meg a 148 most túl van azon a limiten ami belefér. Mint mondtam, a telefonom megdurrant és sürgősen kell új. Ez meg nem válogat az élethelyzetek közt, hogy, most éppen belefér e vagy sem. Tehát próbálom az árat leszorítani.
    Más esetben könnyebben vagyok nagyvonalú, a biztosan jó/jobb minőségért.
    Azért köszi. :)

    Van rajtam egy kockás szoknya, nem vagyok még hozzászokva!

Új hozzászólás Aktív témák