Új hozzászólás Aktív témák

  • ViSAS

    senior tag

    Megosztom veletek a tapasztalatom, hátha elkerülhető a fórumozó társak készülékeinek további beázása, amennyiben bátorkodnak vízbe tenni:
    Aquaworld előtt tanakodtam, hogy vajon hogyan készíthetnék víz alatti felvételeket továbbra is jó minőségben (kép és hang egyaránt) úgy, hogy ne legyen macerás fogni a telefont, mégse érje víz a házat, vagy csak nagyon kicsi, de azt szinte 100%-ra vehessem hogy túléli a telefon?...hát háztartási műanyag fólia, amibe a szendvicseket is szokás csomagolni. Picit nagyobb darabot vágtam hosszúságra mint a telefon mérete: másfélszer körbeérte. A magasságával viszont nem foglalkoztam, macerás lett volna azt is vagdosni, tehát a lelógó anyagot simán az aljára bugyoláltam. A kamerát 1 réteg fólia takarta. Arra kell csak figyelni, hogy a fólia a vágás közbe ne érjen semmihez, csak egy nagyon pici felületen fogja meg az ember, így mivel "értintés szűz", a telefon testével érintkezve egyből rácuppan arra, mintha csak egy kijelzővédő fóliát akarnál feltenni, illetve hogy a kameránál különösen szépen cuppanjon rá. Ha előtte összetapiztad (attól függ mennyire), akkor az egész össze-vissza hullámos és levegőbuborékos lesz, meg elveszíti a tapadását, tehát nagyobb eséllyel tör utat magának a víz a ház felé. Az egész procedúra kb. fél perc volt, nekem simán megér ennyit az extra védelem és a szívbaj mentes alámerítés, ez nem idő. :K Rengeteg felvételt készítettem csúszás és lubickolás közben a 10 órányi ottlétem alatt (19 darab, 2-3 percesek, egyenként kb. 45 mp.-1 percig volt a készülék a víz alatt) remek kép minőséggel, a hang is jó, ugyan recsegett egy picit ha éppen fogást váltottam, de simán kivehető volt közben a beszéd / ordibálás. :D Fóliát nem cseréltem, végig ugyanaz volt rajta amit először feltettem rá. Miután levettem, csont száraz volt a készülékház.

    A felvételeim privátak, de itt próbáltam szemléltetni.

    Sok sikert és beázásmentes készüléke(ke)t! ;) Remélem tudtam segíteni / hasznos volt az élménybeszámoló.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák