Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TTommi

    aktív tag

    válasz Vikooo #12671 üzenetére

    Mondom, hogy nekem hogy néz ki a beállítás, próbáld ki ezt:
    A "hang és értesítések" beállításon belül "hangbeállítások":
    Clear Audio- én kikapcsoltam, mert így tudom állítani a hangszínt. Ha bekapcsolva hagyod, akkor egy sokkal erőteljesebb hangzást kapsz, de nincs módod a hangszín és a telítettség állításokra.
    Hangszínszab- ezt nagyon szeretem, de van benne trükk. Válaszd a custom beállítást és a szabályozókat vidd a nulla szint alá. Kicsit kell vele játszani, de nagyon jól hallod majd a különbséget. Én a 16KHz-est nullán hagyom, az összes többit -2 és -6 között variálom. A Clear Bass-t 2és 4 közé teszem általában.
    Térhatású hang- általában ki van kapcsolva, vagy max. a "studio" állást szoktam még használni.

    Dinamikus normalizáló: ezt általában bekapcsolom. Ez tulajdonképpen egységesíti a zeneszámok hangzás világát, beleértve a hangerősséget és a hanghatásokat is. Nem lesz minden egyforma, de érezhető a különbség.

    Ami nálam nem fut, az a Walkman alkalmazás, amit inaktiváltam és lecseréltem a Power AMP-re (4-500 HUF). Ez azért lehet hasznos, mert a PAMP hangszín állításai, beleértve a mély és magas állításokat is más frekvencia tartományban vannak, mint a Sony gyári beállításai, így nagyon jól kiegészítik egymást. Nagyon fontos, a PAMP csak akkor működik együtt a gyári beállítással, ha a PAMP beállítások-audio fül alatt a "trükkök hozzáértőknek" fül alatt a Music FX engedélyezve van (illetve ezt követően be van kapcsolva a hangerő állítási résznél a PAMP alkalmazási felületén belül ), továbbá ugyanezen fül alatt a "közvetlen hangerő vezérlés" ki van kapcsolva. Figyelem, hiába engedélyezed a MusicFX-et, ha a közvetlen hangerő vezérlés be van kapcsolva, nem fog együtt működni a gyári és a custom rendszer!!!!
    Lehet még hangerő korrekciót is állítani, ezeket ki kell kapcsolni, ha nem akarjuk, hogy menet közben autómatikusan változtassa a hangerőt.
    STB, stb...
    Ha mindezeket megcsinálod, akkor egyrészt egy csomó trükkre rájössz menet közben, másrészről nagyon jól fog szólni a rendszered.

    SXZ2 és SXZ5c

Új hozzászólás Aktív témák