Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    No pár dolog, ami eszembe jutott.

    1. Nemrég vettem egy Sony fülest. MM-ben 10 rugó, Sony boltban 6k, webshopban 3500 ft. Majdnem olyan jól szól, mint egy 15 rugós Sennheiser. Előállítási költsége szvsz 2 dollár. Felteszem nem azért nem adnak hozzá fülest, mert nem fért bele az árba, hanem hogy ha olyan tollas vagy, hogy telik 170 rugós telóra, teljen még egy 20 rugós fülesre is.

    2. A vízállóság nagyon király, de ha a Jack csatlakozót tudták szigetelni, nem lehetett volna megoldani, hogy a töltő csatlakozót is szigeteljék? Mert azt is napi szinten fogja használni az ember, és nem tűnik annyira frankónak naponta nyitogatni a kis vízzáró ajtót.

    3. Az is felmerült benne, hogy a gombok nyomásra is vízállóak-e. Tehát fényképezhetek vele a víz alatt is, vagy az nem ajánlott?

    4. A reset gomb igen vicces. Tény, hogy eddig akárhány Sony cucc volt a kezemben, előbb utóbb mind lefagyott, szóval részben érthető. Amit nem értek, hogy miért kell erre külön gomb, miért nem megoldható, a "páová szvics"-el.

    5. Szerintem a vastagságával nincs gond, inkább a nagyságával, mert ez biza még mindig nagy.

    6. Tetszik a Compact név. Ezzel a Sony két legyet üt egy csapásra. Egyfelől nem állítja, hogy ez egy mini telefon, másfelől szvsz a többi márka "mini"-je annyira lejáratta a nevet (értsd mini=butított), hogy nem szerencsés erre asszociálni. Ügyes.

    All in all ez egy frankó telefon lett, csak még mindig nem kicsi. De legalább nem nagy. Ha fele ennyi tudást beletennének egy max 4 colos, hasonló dizájnnal megáldott telefonba, fele áron, arra vevő lennék.

    Szerk: A gyári fólia plusz piros pont, de azt nem értem, hogy mi az, hogy jön vele a Sony felirat is. Frankón a fóliára nyomták a logót? Éééérdekes...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz razokonez #139 üzenetére

    Milyen honeycomb?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz CabalX #155 üzenetére

    Ez a mágneses töltő baromi jól hangzik. Részemről vevő lennék rá simán (ha lenne ennyi zsozsóm a Z1C-re).

    Más: Szerintem nincsen semmi baj a készülék arányaival. Engem nem zavar az alsó, felső túlnyúlás (az oldalsó káva meg szerencsére vékony, mert az számít nagyon sokat). Valahol a telót is meg kell fogni, és nem túl jó az, ha az ember állandóan hozzáért a képernyőhöz, akaratlan műveletekre késztetve a telót. Szóval szerintem az arányok rendben vannak. A baj inkább azzal van, hogy ez a cucc még mindig túl nagy. Megértem persze, hogy kellett a hely a vasnak meg az aksinak, de akkor is.

    A virtuális gombok miatt sanyargókat meg nem értem. Gyanítom az életben nem láttak még virtuális gombos telót működés közben.
    Menüben, meg a legtöbb helyen baromira nem számít, hogy eltűnik a képernyőről fél centi (arról nem is beszélve, hogy újabban a csík is átlátszó, tehát nem takar ki semmit), viszont ahol meg fontos szerepe van a fullscreen-nek, (film, game, net, navigáció) ott eltűnnek általában. Cserébe forognak a telóval, barom kényelmes és gyors őket használni. Szóval szerintem százszor jobban használható, mint a fix érintőgombok. Remélem a Sony kitart mellette, mert ennél nincs jobb megoldás. Csak azok pörögnek rá az "ellop a kijelzőből" dumára, akik még nem használták ilyet hosszabb távon. Én spec soha többet nem állnék vissza fizikai érintőgombokra. Nekem az hatalmas visszalépés lenne a kényelemben, és a User Experienc-ben. Nem vállalnám már be.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz zdanee #166 üzenetére

    +1

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz CabalX #216 üzenetére

    Nagyon jó cucc (szerk: tkép ezerszer jobb, mint maga az Micro USB, mint töltő)... ha lenne Z1C-m vennék

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák