Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz Penguin95 #81 üzenetére

    Akit pedig komolyabban foglalkoztat a zene vagy a filmezés, az jó eséllyel nem egy telefonon fog egérmozizni, és nem abba akarja majd bedugni a Sennheiser HD800-at.

    Ha valaki (vezetékes) fülhallgatóval hallgat zenét utazás közben, bőven elég a Sony, és érzékelhetően jobb minőséget és élményt ad, mint mondjuk egy iPhone vagy Samsung teló gyári átalakítóval.
    (Ha pedig USB-DAC-ot akarunk használni, akkor az Xperia pont annyi extrát nyújt, hogy egy Fiio KA3 szintű bigyókát ne kelljen hozzá külön venni. Tapasztalatból tudok nyilatkozni, minimum egy xDSD Gryphon kell ahhoz, hogy ár/érték arányban értékelhető minőségugráshoz jussunk hozzá.)

    Az LG valóban jobban rá van hegyezve a zene témára, de egy megszűnt gyártórészleg piacon már nem igazán létező készüléke szerintem itt nem egy reális alternatíva.

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz Penguin95 #83 üzenetére

    Nem tudom, milyen fülesre gondoltál, de egy rendes (forintban alsó hangon 40k+) fülessel ég és föld a különbség, főleg, hogy az Xperiák tudnak natív 192kHz/24bit-et, ami azért egy jó felvétel esetén tényleg előny a legtöbb Android riválissal szemben, ahol általában 48kHz a határ.
    Abban tényleg egyetérthetünk, hogy nem egy kategória a fejhallgató és a fülhallgató, de az szerintem nem igaz, hogy felesleges ide egy jó telefon.
    (Egy Redmi hangzása tényleg minősíthetetlen,, ahogy írod, nekem is volt sokáig Pocophone-om, ami hasonló szint.)

    És ne haragudj, valamiért az LG V60 megjelenésére úgy emlékeztem (meg úgy önmagában az LG Mobiles megszűnésére), hogy az már legalább 4 éve volt.
    Így valóban én mondtam zöldséget :R

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • Dr. 444Hertz

    Arcképgyáros

    válasz Penguin95 #98 üzenetére

    Ha a zenehallgatás élménye kizárólag csak a térhatásról szólna, illetve, ha a fülhallgatók hangzása között hangyafikányi különbség lenne csak, akkor valóban totálisan igazad lenne....

    Egyébként is, kinek mi a minőségi zenehallgatás?
    A határ a csillagos ég nyilván, viszont a hordozhatóság definíciójával vegyítve már nem is olyan egyértelmű a kérdés.
    Természetesen az a legideálisabb, ha egy többszázezres DAP-hoz (vagy DAP+DAC-hoz meg egyéb konstrukciókhoz) hozzákötünk egy szintén többszázezres fejhallgatót ilyen-olyan kábelezéssel (vannak elvetemültek, akik képesek akkus asztali DAC-ot cipelni a hátizsákban), de ha valakinek mindezt hordozni sok (inkább méretben, mint árban), és inkább áldoz valamelyest a hangzásból, hogy kompaktabb szettje lehessen, akkor jó választás például a füles+telefon kombó.
    Nyilván ez többnyire egy kényelmesebb kényszerhelyzet (szűk körben mániákus hobbi), de ezen belül vannak azért érzékelő és lényeges különbségek, ha az ember jól válogat.

    Minden másra meg ott a MasterCard elég tud lenni egy jobb képességű telefon (mondjuk egy A52 5G, S20 FE, stb.), meg egy Tidal + Neutron/PowerAMP.

    Igenám, de remélem tudod, hogy ha V60-al nyomatod a fenti kombinációt, jobb eredményt kapsz, fülhallgatóval összehasonlítva is..... ;)

    Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

  • xsjado93

    senior tag

    válasz Penguin95 #98 üzenetére

    Akkor már inkább USB Audio Player Pro. Van benne Tidal integráció és rengeteg dachoz van benne driver, ami jobban kihasználja a hardvert + a bit perfect funkció is zseniális benne. Ez hiányzik a legjobban a szifonról :(
    Amúgy, ha a V60 kapható lett volna dual simes változatban nem is váltottam volna almára.

    Your life is a lie.

  • Yeffy

    veterán

    válasz Penguin95 #98 üzenetére

    uhh, jo, h mondod, a jo kis CID verziok, VKP patch, meg a tobbiek. mennyit olvagattam utanuk, nehogy teglasitsam a D-met. :D K800 is remek telo volt, az volt a csucs szerintem. abban MegaBass kivetelevel minden benne volt, ami kellett.

    amugy jol nez ki a kicsike, az enyem sajnos megsemmisult, ha jol emlekszem, egy baleset soran. utana lett "proper" W-s telom, nem is egy. kar, h kameraban mind benak voltak, koszonhetoen az idiota policyjuknek. :U

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

  • Yeffy

    veterán

    válasz Penguin95 #103 üzenetére

    Na én ezért áldom a VKP-t, azzal bele lehetett buherálni a K800-ba a MegaBass-t, plusz ott már lehetett drivereket is cserélni. Nekem azt hiszem a W880 drivere volt feltéve.
    igen, a drivercsere is resze volt. mar nem emlekszem pontosan, ezer eve volt, h nekem a D750i-n drivercsere is volt, vagy csak szoftvercsere, de sztem az elobbi, mivel utana koppra ugy szolt, mint a W800i. gondolom a K800i-W880i is egy CID/gen csaladba tartoztak, h az utobbi drivere mukodott az elobbin.
    fun fact: kovetkezo, elso igazi Walkman telom egy W880i volt, nagyon penge volt. szo szerint es atvitt ertelemben is. :D kesobb repetaztam is belole.

    Ó, ez a K750i is gyakorlatilag halott sajnos. Az akku fél perces, a joystick tropa
    kar erte, remek telok voltak. egy bajom volt sokaig veluk, ami ugye akkoriban a kortars telokon is divat volt, a joystick, ahogy te is emlitetted. a D750i-n is besz@rt, asszem 2x is kellett csereltetni. megvaltas volt a kovi telomon a rendes navi korbillentyu megjelenese. :K

    És igen, az SE-nek sajnos voltak minimum érdekes elképzelései abban az időszakban a különböző telefonkategóriák terén
    mai napig nem fogom fel, miert voltak ilyen idiotak. nem csoda, ha Nokia, majd a Samu es a tobbiek is a nyakukra nottek, majd le is lépték oket. minden ott volt a kezukben a Sony-tol, h az abszolut multimedia/kamera telokat dobaljak ki ezerrel. de nem. csak azert is eroltettek evekig a vagy kamera, vagy zenefon iranyt. asszem kivetelek a japan belpiacos telok voltak, na abba belepakoltak minden aktualisat, meg Bravia technologias kijelzoket is, ha jol remlik. csak hat azzal Japon kivul sokra nem ment a nep.

    vagy mint a f@szkodas a Memory Stick kartyakkal is az SD/mSD standarddel szemben. csak azert is legyen kulonbozo. :(((

    na de nem akarom tovabb szetoffolni a topikot, ezzel a szamomra nagyon kedves idoszakkal/temakorrel, elnezest mindenkitol erte. :B

    Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Új hozzászólás Aktív témák