Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz SlayerSub #96 üzenetére

    Mondjuk az is egy megoldás, hogy nem slimfit nadrágot hord az ember :)

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz SlayerSub #324 üzenetére

    Nem talán, biztosan jobb. Ha nem vesszük az ajándékot, akkor is. 30-at simán megér a "himi-humi" garanciával szemben a 2 év, gyártói.

    Samsung Galaxy A54

  • #96302336

    törölt tag

    válasz SlayerSub #326 üzenetére

    A biztosítás a T-nél még mindig van. Én ott vettem a telefont, és 165-öt szerintem megért, hűség megújítással. Előző díjcsomagom is fullos volt, a mostani is, sőt, még olcsóbb is lett 15%-al. Nekem vegytiszta biznisz volt. És 165-ért megnézném, hol kapsz :D (110 rugó kedvezmény)
    Csak úgy vagyok hajlandó telefont venni, ha köthetek rá biztosítást. Nem vág földhöz az ára, viszont, ha sérül, akkor nem kapok infarktust, és sztrókot egyszerre. Volt rá régen sajna példa, de ott volt a biztosítás, és mindenki boldog :D Flottás és egyéb marhaságból nem kérek, hacsak nem az enyém a flotta. Volt garanciális ügyem is, még a régi Z1C-vel, aminek a kijelzője beégett. Szó nélkül cserélték, plusz új hátlap, és két ajándék fólia, is járt hozzá, ráadásul a kilazult töltő zárókupakot is kicserélték. A Z3C volt biztosítási ügy, azt rommá törtem sajna, de két hét és vadi új telefont kaptam töredék áron. És ennyi, azóta eseménytelenül telt szerencsére a többi telefonom.
    Bár a Tré sem egy szentéletű szolgáltató (Sőt, rohadt drága is szerintem) de eddig egyedül náluk nem volt gondom. Mondjuk kizárólag mobilt szolgáltatnak, mást nem vagyok hajlandó tőlük venni.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz SlayerSub #330 üzenetére

    Neked egy flotta előfizud van, amit bármikor visszavonhat a tulajdonos. Arra soha nem fogsz kapni kedvezményt, mert nem a te tulajdonod. Nekem pedig saját előfizum van, névre szólóan, amit jutalmaz is a szolgáltató. Nem mellesleg mivel nem alkalmazott vagyok, így vehetem akár munkahelyi telefonnak is.
    Továbbá, a telefon, mint munkaeszköz és az ehhez tartozó előfizetés is egy fix kalkulálható költség, ami simán beépíthető a munkákba, tehát vehetném annak is, hogy ingyen van az előfizetésem is...
    A te céges flotta előfizetésed sincs ingyen, más fizeti helyetted. :K
    A flotta csak akkor előny, ha te vagy a tulajdonosa, minden más esetben hátrány.
    Igen, csupaszon a telefon 270 körül mozog. Ennyi az ára. Sok, vagy sem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ennél jóval drágábban jelent meg pár konkurens telefon. Egyesek pedig kétszer ennyiért voltak, és vannak a ami napig. Ettől függetlenül nagyon sokan kiadták az 500 rugót érte megjelenéskor... A telefon árak nagyon elszálltak, de mindenkinél. És ez csak rosszabb lesz, olcsó készülék az vagy egy belépő új, vagy két éves top lesz csak.

    [ Szerkesztve ]

  • #96302336

    törölt tag

    válasz SlayerSub #332 üzenetére

    Hardveres képességeit nézve szerintem semmiben nincs lemaradva. SD855, 6Giga Ram, 128Giga ROM. Ez a jelenlegi csúcs SoC. Tárhely bőven elég, ha mégsem, ott az SD bővítési lehetőség. Sőt, az akku idő is teljesen oké. Versenytársaihoz viszonyítva is bőven egálban van velük. Árban is, főleg, ha a megjelenési árakat nézzük. Ez a telefon kb. két hónapot késett, legkésőbb májusban már kint kellett volna lennie.
    A Piaci részesedést tekintve ez van. Elbaszták, nem kicsit, nagyon. Szerintem is le fogják húzni a redőnyt, a piac szűkítés eléggé ezt mutatja. A Sony elvesztette a többi gyártóval szemben a versenyt, hiába hoz ki velük megegyező minőségű készüléket. Egyrészt sosem volt akkora óriás, mint a mostaniak, továbbá nem csak azon múlt, hogy miként nyúlt a mobilos részleg az egészhez, bőven benne van a többi konkurens is abban, hogy idáig esett a Sony részesedése. Egyszerű matek, míg a Samsung évente kiad közel 15 modellt, addig a Sony legfeljebb 5 félét. Abból is csak kettő top, a többi az amit ki sem kéne adnia. Első félév: 3 modell, az xperia 10, 10 plus, és az L3 Második félévre csúszott az Xperia 1, és már beharangozták az 5k-s utódot/társat, mert az kisebb kijelzővel de jóval nagyobb felbontással jön. És ennyi eddig. Több nem is várható év végéig

    rosszul fogalmaztam, nem a hűséget jutalmazza, hanem a csomag mibenlétét a hűségben. Hűség nélkül sem olcsóbb ha csak a készüléket venném, sőt, úgy a legdrágább, mert akkor meg nem kötik semmihez. Egyébként ami miatt mégis a szolgáltatós telefont veszem ,az a biztosítás. Nélküle ilyen drága készüléket venni szerintem kockázatos. A biztosítást tartom amúgy kidobott pénznek, mert azért fizetsz, hogy ne történjen semmi. Ahogy az összes biztosítás ilyen, de ha egyszer baj van, akkor jól jön. A telefon drága. most, így megjelenéskor. De az eddigi tapasztalatok alapján elég hamar, pár hónap és nagyot fog zuhanni az ára. Ahogy eddig mindig megtörtént, legkésőbb az új modell megjelenésekor tuti meg fog történni. De pl. ha jól rémlik az előd is két hónap után a 70%-a lett a megjelenési árának.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz SlayerSub #332 üzenetére

    Szerintem meg tök átlagos ára van. Ami drága, az az Xperia 10 vonal. De az L3 sem egy etvasz annyiért. Komolyan mondom az idei palettájukból csak az Xperia 1 éri meg az árát.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák